ARTİSTİK BUZ PATENİ

Brian Joubert : Gözler ona çevrildi

Posted in Haberler by ursuspolaris on 15 Ekim 2009

Eski Dünya şampiyonu Fransız Brian Joubert, altı yarışmadan oluşan ISU Grand Prix serisinin ilki olan Trophée Eric Bompard yarışmasında, ev sahibi ülke patedncisi olması dolayısıyla dikkatleri üzerine toplayan patenci olacak.

brian_joubert2006 Kış Olimpiyatları ikincisi Amerikalı Sasha Cohen’in sakatlık nedeniyle Paris’teki yarışmadan çekilmesi, Kış Olimpiyatlarına iddialı hazırlanan Joubert’e çevirdi dikkatleri.

Sasha Cohen, 2006 Dünya Şampiyonasında üçüncü olduktan sonra yarışmalara girmemiş ve üç yıllık aradan sonra, Olimpiyatlara katılabilmek amacıyla pistlere geri döndüğünü duyurmuştu.

Ancak Cohen, geçen hafta sakatlığı nedeniyle Trophée Eric Bomparda yarışmasından çekildiğini açıklamıştı.

Joubert, Amacım, Vancouver’de altın madalya kazanmak. Her sabah Olimpiyat şampiyonuymuş gibi uyanıyorum. Şimdilik her şey yolunda gidiyor. Dolayısıyla altın madalyayı kazanmamak için sebep yok” dedi.

Joubert, 2007’de, Alain Calmat’dan 42 yıl sonra Fransa’ya Erkeklerde Dünya şampiyonluğunu getirmişti. Favoriler arasında olduğu 2006 Torino Kış Olimpiyatlarında ise ancak altıncı olmuştu.

Joubert, 2006’da da altın madalya kazanmayı hedeflemiştim ama o zaman deneyimsizdim ve yeteri kadar olgunlaşmamıştım. Daha farklı çalışmaya başladım. Son iki yıl, pek iyi değildi. Şimdi işler daha iyi… Altın madalyaya ulaşmak istiyorum,  fırsatu değerlendireceğim dedi.

Paris’te Joubert’e meydan okuyacak patencilerin başında Japon Nobunari Oda geliyor.

Formda olan Oda, 2007’de alkollü durumda motosiklet kullanırken polis tarafından yakalandığı için Japon Buz Pateni Federasyonunca üç ay yarışmalardan menedilmişti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: