ARTİSTİK BUZ PATENİ

Sasha Cohen Skate America yarışmasından çekildi

Posted in Haberler by ursuspolaris on 09 Kasım 2009

2006 Kış Olimpiyatları ikincisi Amerikalı Sasha Cohen, Skate America yarışmasından sakatlığının devam etmesi nedeniyle çekildiğini açıkladı.

Cohen, yazılı açıklamasında, “Bir süredir bu sakatlıkla uğraşıyorum. Doktorumla yaptığım görüşmede, tamamen iyileşebilmem için bu hafta yarışmamam gerektiğine karar verildi” dedi.

.

sascohen

.

Üç buçuk yıl aradan sonra Trophée Eric Bompard yarışmasıyla pistlere geri döneceğini açıklayan Cohen, sağ baldırında tendon iltihaplanması nedeniyle Grand Prix yarışmalarının ilki olan Paris’teki yarışmadan çekildiğini açıklamıştı.

Cohen, böylece ikinci kez yarışmadan çekilmiş oldu.

Amerikalı patenci, 2010 Kış Olimpiyatlarına katılabilmek için yarışmalara geri döneceğini açıklamıştı. Ancak iki yarışmadan da çekilmesinden sonra Ocak ayına kadar katılabileceği yarışma kalmadı.

Cohen, Ocak ayında düzenlenen 2010 ABD Şampiyonasına katılmayı umuyor. ABD’nin Bayanlarda Olimpiyatlara iki patenci gönderme hakkı bulunuyor. İki kişilik takıma girebilmek için ABD Şampiyonasında altı patenci mücadele edecek.

Cohen, son iki yılda gösterilerde üçlü atlayışlar yapıyordu ancak bunlar puan almak amacıyla değil gösteri amacıyla yapılan atlayışlardı. Cohen, en son 2006 Dünya Şampiyonasında yarışmış ve bronz madalya kazanmıştı.

Cohen, açıklamasında, “Skate America’da yarışamamaktan dolayı hayal kırıklığı içinde olduğunu” belirtti.

Emily Hughes katılıyor

Cohen’in yerine Skate America yarışmasına Emily Hughes katılacak. Hughes, Michelle Kwan’ın sakatlık nedeniyle çekilmesinden sonra onun yerine de 2006 Torino Kış Olimpiyatlarına katılmıştı.

2006 Olimpiyatlarında yedinci olan Hughes, Grand Prix yarışmalarından en son 2007 Skate America’ya girmiş ve dördüncü olmuştu.

Hughes, Sasha Cohen’in yerine yarışacağını öğrenmesinden sonra, “Dördüncü kez Skate America’da yarışma fırsatı bulmak, bana büyük heyecan verdi” dedi.

Cohen’in yarışmadan çekilmesinin Skate America tertip komitesi ve Amerikan patinajı için darbe olduğu söyleniyor.

Cohen, üç buçuk yıldır yarışmalardan uzak olmasına rağmen hâlâ çok popüler… Mayıs ayında yarışmalara geri döneceğini açıklaması, ABD’de heyecan yaratmıştı.

Amerikan patinajı, Michelle Kwan ve Sasha Cohen’in yarışmalardan çekilmesinden sonra onların yerini dolduracak ağırlıkta yeni patenciler çıkaramamanın sıkıntısını çekiyor.

.

emily_hughes_07_nat_sp

.

Reklamlar
Tagged with: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: