ARTİSTİK BUZ PATENİ

Vanessa Crone/Paul Poirier ISU Grand Prix finaline giriyor

Posted in Haberler by ursuspolaris on 26 Kasım 2009

Kanadalı buz dansçıları Vanessa Crone/Paul Poirier Tokyo’da 4 – 6 Aralık 2009 tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen ISU Grand Prix final yarışmasına katılacak.

Kanadalı dansçılar, Amerikalı Tanith Belbin/Benjamin Agosto çiftinin, Belbin’in dişinden geçirdiği operasyon nedeniyle yarışmalardan çekilmesi üzerine listeye alındı.

.

.

Amerikalı buz dansçılarının yerine aslında birinci yedek konumunda bulunan Rus Jana Khokhlova/Sergei Novitski ikilisinin finale katılması gerekiyordu. Ancak Rus çiftin de, Novitski’nin grip olmasına bağlı olarak yarışmadan çekilmesi üzerine ikinci yedek konumunda bulunan Crone/Poirier çifti finale gidiyor.

Crone/Poirier çifti, Nagano’da yapılan NHK Trophy yarışmasında bronz madalya kazanmıştı.

Kanadalı dansçılar, finale katılan ikinci Kanadalı çift oluyor.

Kanadalı Tessa Virtue/Scott Moir çifti de finalde yarışıyor. Virtue/Moir ikilisi, Trophée Eric Bompard ve Skate Canada yarışmalarında altın madalya kazanmıştı.

Finalin iki büyük favorisi Kanadalı Virtue/Moir çifti ile Amerikalı Meryl Davis/Charlie White ikilisinin altın madalya için çekişmesi bekleniyor. Amerikalı dansçılar da, Rostelecom Cup ve NHK Trophy yarışmalarında altın madalya kazanmıştı.

Crone/Poirier çifti, Kanada’nın Buz Dansı’nda yıldızı parlayan yeni genç çifti… 2008 Dünya Gençler Şampiyonasında ikinci olan ikili, 2009 Dünya Şampiyonasında da 12. sırayı aldı.

Crone, 29 Ekim 1990’da Aurora’da, Poirier de, 6 Kasım 1991’de Ottawa’da doğdu.

2009 Kanada Şampiyonasında ikinci olan genç çift, 2008 Skate Canada’da gümüş, 2007 Kanada Gençler Şampiyonasında da altın madalya kazanmıştı. Kanadalı dansçılar, 2001’den beri birlikte kayıyor.

Poirier, Teklerde de yarışmalara giriyor. Poirier, 2008 Kanada Gençler Şampiyonasında gümüş madalya kazandı, 2008 ISU Junior Grand Prix Courchevel yarışmasında da 10. oldu. Poirier, ayrıca 2009 Kanada (Büyükler) Şampiyonasında 11. oldu. Crone da, Teklerde yarışmalara girdi ve 2008 Kanada Gençler Şampiyonasında 13. sırayı aldı.

.

Reklamlar
Tagged with: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: