ARTİSTİK BUZ PATENİ

Evgeni Plushenko, dizindeki sakatlıktan muzdarip…

Posted in Haberler by ursuspolaris on 13 Aralık 2009

Evgeni Plushenko’nun 2009 Rostelecom Cup yarışmasındaki kısa ve serbest programı

Dörtlü atlayışlar, Evgeni Plushenko’yu zorluyor. 2006 Kış Olimpiyatları şampiyonu Plushenko, sol dizindeki ağrı nedeniyle birkaç gündür antrenmana çıkamıyor.

Rus patencinin menejeri Ari Zakaryan, Plushenko’nun ağrıyan sol dizini dinlendirmek için antrenman yapmadığını ve 24 – 28 Aralık 2009 tarihleri arasında düzenlenen 2010 Rusya Şampiyonasına katılmayı umduğunu söyledi.

Zakaryan, “Kırık ya da buna benzer ciddî bir şey yok. Zamana ihtiyacı var. Zor bir dönemden geçiyor” dedi.

.

.

Plushenko spor hayatı boyunca dizindeki sakatlıktan sıkıntı çekmiş, hatta dizinden ameliyat geçirmişti. 2006 Torino Kış Olimpiyatlarından sonra yarışmayan Plushenko, yarışmalara geri dönmeye karar verince ilk kez Ekim ayındaki Rostelecom Cup yarışmasına piste çıkmıştı. Plushenko, o yarışmada, eski günlerini çağrıştıran bir performansla kolay bir birincilik almıştı.

Zakaryan, Plushenko’nun, adım dizileri ve spinlerinin eskisi kadar iyi olmadığı yolunda kulağına gelen söylentilerden rahatsız olduğunu ve bu söylentilere buz pateni sporunun teknik sınırlarını zorlayarak cevap vermek istediğini söyledi.

Zakaryan, Plushenko’nun bu amaçla, çok zor olması nedeniyle şimdiye kadar hiç kimsenin yarışmada yapmadığı hatta antrenmanlarda bile çalışmadığı dörtlü-dörtlü ve üçlü axel-dörtlü kombinasyonu çalıştığını açıkladı.

Zakaryan, “Plushenko, rakiplerinin üzerinde olmak, hepsinden teknik açıdan çok daha iyi olmak istiyor. Kayış tarzının eskisi kadar beğenilmediğini düşünüyor. Kimsenin şimdiye kadar yapmadığı, muhtemelen 40 yıl daha yapmayacağı şeyler yapmak istiyor” dedi.

Plushenko, dizlerinde, özellikle sol dizinde, yaklaşık bir hafta önce ağrı hissetmeye başladı ve son üç gündür hiç antrenmana çıkmadı. Birkaç gün daha dinlenecek olan Plushenko, dinlenme ve tedavi sonrasında kendisini iyi hissederse, Rusya Şampiyonasına girecek.

Zakaryan, “Plushenko, bir hafta daha antrenman yapabilirse, çok iyi durumda olacağını düşünüyorum. 2002 ve 2006 Kış Olimpiyatları öncesinde içinde bulunduğu koşullar, şimdi içinde bulunduğu koşullardan daha gerideydi” dedi.

.

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

  1. Hakan Çileli said, on 17 Aralık 2009 at 18:16

    Plushenko’nun antremanlara geri döndüğü ancak,jump çalışmadığı söyleniyor bu günlerde…


Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: