ARTİSTİK BUZ PATENİ

ISU Başkanı, Yu-Na Kim’in Dört Kıta’da yarışmasını istiyor

Posted in Haberler by ursuspolaris on 03 Ocak 2010

Uluslararası Paten Federasyonu Başkanı Ottavio Cinquanta, Güney Kore Paten Federasyonuna e-posta mesajı göndererek Ocak ayı sonunda Güney Kore’de düzenlenen Dört Kıta Şampiyonasında Yu-Na Kim’in yarışıp yarışmayacağını sordu.

14 Şubat’ta başlayacak olan 2010 Vancouver Kış Olimpiyatları Artistik Buz Pateni yarışmalarından önce düzenlenen bu şampiyonaya birçok patenci katılmamayı düşünüyor.

Bu patenciler arasında Kış Olimpiyatlarında altın madalya adaylarından olan Güney Koreli Kim de bulunuyor. Kim, 2010 Dört Kıta Şampiyonasına katılmayacağını bir yıl önceden açıklamıştı.

.

.

Dört Kıta Şampiyonası, Güney Kore’nin Jeonju kentinde 27 – 30 Ocak 2010 tarihleri arasında düzenleniyor. Kurallar gereği, bu şampiyonaya Avrupa dışındaki kıtaların patencileri katılıyor. Yaklaşık 15 ülkeden 110 civarında patencinin katılması öngörülen Dört Kıta Şampiyonası, 2010 Kış Olimpiyatları öncesinde düzenlenen son büyük ISU şampiyonası olacak.

Kış Olimpiyatları Artistik Buz Pateni yarışmaları ise, 14 – 27 Şubat 2010 (TSİ 15 – 28 Şubat) tarihleri arasında yapılacak ve yarışmalara toplam 148 patenci katılacak.

Güney Koreli bir federasyon yetkilisi, yarışmalara kayıt için son tarihin 5 Ocak olduğunu ve bu tarihin sonunda kadar bekleyeceklerini söyledi. Aynı yetkili, bu yarışmaya fazla bir katılım beklemediklerini de belirtti.

Bu arada, Kim’in yakın çevresinden gelen haberlere göre, Kim, Dört Kıta Şampiyonasına katılmayı düşünmüyor. Ayrıca Kim’in ekibi, Cinquanta’nın Federasyona gönderdiği e-posta mesajından haberdar değil…

Kim’in yakın çevresinden bir kaynak, “Kim, bu mesaj hakkında hiçbir bilgiye sahip değil. Böyle bir mesaj var mı, yok mu, içeriği nedir, bilmiyor. Olimpiyatlardan çok kısa bir süre düzenlenecek bu şampiyonaya üst düzeyli patencilerin katılması hiç beklenmiyor. Dört Kıta’ya katılmayacağını Kim yaklaşık bir yıl önce açıklamıştı. Dört Kıta hakkında onun herhangi bir şey söylemesi çok gereksiz” dedi.

Cinquanta’nın gayriresmî biçimde yaptığı bu girişime rağmen, Olimpiyat hazırlıklarının kritik bir aşamaya geldiği sırada Dört Kıta Şampiyonasına katılmak için Kim’in programını değiştirmesi pek muhtemel görülmüyor.

ISU Başkanının, buna benzer mesajları Japon Mao Asada ve Kanadalı Joannie Rochette’e de gönderip göndermediği bilinmiyor.

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: