ARTİSTİK BUZ PATENİ

Sasha Cohen, ABD Şampiyonasında yarışacak

Posted in Haberler by ursuspolaris on 05 Ocak 2010

Sasha Cohen, 14 – 24 Ocak 2010 tarihleri arasında Washington’da düzenlenen 2010 ABD Şampiyonasına katılacağını açıkladı.

Cohen, “ABD Şampiyonasında yarışacağım. Çok sıkı çalıştım. Çok iyi kaymak ve Olimpiyat takımına girmek istiyorum. Gergin olabilirim ama çok coşkuluyum. Kendimi iyi hissediyorum” dedi.

Cohen, ayrıca eski antrenörü John Nicks ile çalışmaya başladığını ve 21 Ocak’ta yapılacak Kadınlar kısa program yarışmasından iki gün önce Washington’da olacağını belirtti.

.

.

Cohen, katılması gereken Grand Prix yarışmalarından Trophée Eric Bompard ve Skate America’dan sağ baldırında tendon iltihaplanmasına bağlı sakatlık nedeniyle çekildiğini açıklamıştı. 25 yaşındaki patenci, sakatlık nedeniyle bu yarışmalardan çekilince, ABD Şampiyonasına katılmayacağı yolunda şüpheler belirmişti.

2006 Kış Olimpiyatlarında gümüş madalya kazanan Cohen, en son 2006 Dünya Şampiyonasında yarışmış ve bronz madalya elde etmişti.

Yaklaşık dört yıldır yarışmalara girmeyene Cohen, yaz aylarında, 2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarına katılabilmek için yeniden yarışmalara gireceğini açıklamış ve yeni antrenörü Rafael Arutunyan gözetiminde sıkı bir çalışma dönemine girmişti.

ABD, Kış Olimpiyatlarında Kadınlarda iki patenciyle temsil edilecek.

Cohen, 14 Şubat’ta başlayacak Vancouver Kış Olimpiyatlarına Artistik Buz Pateni yarışmalarına katılır ve altın madalya kazanırsa, “son 90 yılda Olimpiyatlarda şampiyon olan en yaşlı kadın patenci” olacak.

.

Reklamlar
Tagged with: , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: