ARTİSTİK BUZ PATENİ

Alexei Mishin, Plushenko’nun eleştirilmesine sert çıktı

Posted in Haberler by ursuspolaris on 15 Şubat 2010

2006 Kış Olimpiyatları şampiyonu Evgeni Plushenko’nun antrenörü Alexei Mishin, öğrencisine karşı yöneltilen eleştirilere sert çıktı.

Üç kez Dünya şampiyonu olan Plushenko, “modası geçmiş ve atlayışlara odaklanmış kayış tarzına sahip olduğu” gerekçesiyle bir dizi eleştiriye uğradı.

27 yaşındaki Plushenko’yu bütün spor hayatı boyunca çalıştıran Mishin, “Plushenko’nun bu kadar erken eleştirilmesi hoşuma gitmiyor” dedi.

Tecrübeli antrenör, buz pateninin, patencilerin zor atlayışları yapamamaları nedeniyle gerilediğini öne sürdü ve “Dörtlülerin olmadığı modern buz pateni, (Elvis) Stojko ve (Alexei) Urmanov döneminden de daha geriye gidiyor” diye ekledi.

.

.

Plushenko’nun buzda bir artist olduğu konusunda ısrar eden Mishin, “Concierto de Aranjuez” üzerine hazırlanan kısa ve “Tango Amore” üzerine hazırlanan serbest programında bunun görülebileceğini ifade etti ve “Bu programların her birinde bir hikâye anlatıyor. Her programı bir show… Bileşenler (Program bileşenleri puanı) bunu gösteriyor. Onunkiyle aynı artistik düzeyde program sunanların patencilerin sayısı fazla değil. Patenciler buzda yarışmalı, internet sitelerindeki yorumlarda değil” dedi.

Mishin, Plushenko’nun Vancouver’deki ikinci antrenmanında dörtlü-ikili toeloop kombinasyonu yapmasına atıfta bulunarak “Bugünkü antrenmanı kusursuzdu. Bu, beni çok memnun etti. Yarışmadan üç gün önce olması gereken formda. Teknik uzmanlara, Avrupa Şampiyonasında zorluk derecesi iki olarak değerlendirilen düz adım dizisini çalıştığımızı ve aslında bunların zorluk derecesinin üç olduğunu açıkça göstermek istedik” diye konuştu.

Mishin, “Ona ağır bir çalışma temposu vermedik. Antrenmanlarına çok dikkat ettik. Yarışma günü taptaze görünmesi gereken bir demet çiçek muamelesi yaptık ona…” diye ekledi.

.

Reklamlar
Tagged with: , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: