ARTİSTİK BUZ PATENİ

Evgeni Plushenko : Dünya Şampiyonasına katılmak isterim

Posted in Haberler by ursuspolaris on 28 Şubat 2010

2010 Vancouver Kış Olimpiyatları ikincisi Rus Evgeni Plushenko, gala programını sunduktan sonra yaptığı açıklamada, 2010 Dünya Şampiyonasına katılmak istediğini ve sezonu bu yarışmayla kapatmak istediğini söyledi.

Üç kez Dünya şampiyonu olan Plushenko, “Dünya Şampiyonasına gitmek isterim; Orada kaymak ve sezonu böyle bitirmek isterim. Hangi dereceyi alacağımın önemi yok benim için. Elimden geldiğince hatasız kaymak isterim. Sonra da, Avrupa ve Rusya’da turneye çıkacağım” dedi.

.

.

Turneden sonra Münih’e gidip muayene olacağını belirten Plushenko, şöyle konuştu: “Turneden sonra Münih’e gidip doktorlarımı göreceğim. Belki dizimden ve ayak bileğimden iki ameliyat geçirmem gerekecek. Ondan sonra yarışmalara girmeye devam edip etmeyeceğime karar vereceğim”.

Plushenko, sağ ayak bileğinde kist oluştuğunu, bunu ve süregelmekte olan dizindeki sakatlığının Vancouver’de performansını olumsuz etkilediğini söyledi.

27 yaşındaki patenci, şaka yolu, “Bu sakatlıklar beni çok rahatsız ediyor. Gördünüz işte, ben bir Robokopum, Terminatörüm. Bu sorunlar olmasaydı, kim bilir daha neler yapardım?” diye ekledi.

Kısa bir süre önce 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarına katılmayı düşündüğünü söyleyen Plushenko, bu konuda daha kararsız bir görünüm verdi ve “Kesinlikle Soçi’de olacağım ama yarışmacı olarak mı yoksa gönüllü ya da antrenör olarak mı, bunu şimdilik bilmiyorum” dedi.

– Mao Asada –

Plushenko, Japon basın mensupları arasında Mao Asada’nın gala programı öncesinden antrenmanda kendisine atlayışları hakkında görüş istediği söylentileri dolaşmasıyla ilgili olarak, “Ona yardımcı olabilirim. Ben de bir şeyler biliyorum. Benimle çalışmak isterse, çalışabiliriz” dedi.

Rus patenci, “İnişte sorunları var ama çok kuvvetli bir patenci. Havada hızlı dönüyor uzağa sıçrıyor. Bunlar önemli noktalar” diye ekledi.

.

.

Mao Asada, zaman zaman Moskova’da Tatiana Tarasova’nın gözetiminde çalışmıştı.

İlk kez katıldığı Kış Olimpiyatlarında gümüş madalya kazanan 19 yaşındaki Asada, aynı Olimpiyat Oyunlarında Kadınlarda üçlü axel’ı üç kez yapan ilk patenci olarak tarihe geçti.

.

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: