ARTİSTİK BUZ PATENİ

Stéphane Lambiel, yeniden yarışmalardan çekildi

Posted in Haberler by ursuspolaris on 10 Mart 2010

2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarına katılmak için yarışmalara geri dönen İsviçreli patenci Stéphane Lambiel, yarışmalardan yeniden çekildiğini açıkladı.

Uluslararası Paten Federasyonu ISU’nun sözcüsü Devra Pitt Getaz, İsviçre Buz Pateni Federasyonunun Lambiel’in yarışmalardan çekilmesi konusunda ISU’yu bilgilendirdiğini söyledi. Getaz, “İsviçre Buz Pateni Federasyonu, Lambiel’in yarışmalara girmeyeceğini bize bildirdi” dedi.

.

.

Olimpiyatlarda madalya kazanmak ümidiyle yarışmalara geri dönen Lambiel, 2009 Nebelhorn Trophy yarışmasında birinci olarak sezona başlamış ve böylece İsviçre’nin Olimpiyatlara katılmasını sağlamıştı. 2010 İsviçre Şampiyonasında dokuzuncu kez şampiyon olan Lambiel, 2010 Avrupa Şampiyonasında da gümüş madalya kazanmıştı. Lambiel, 2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında ise 0.51 puan farkla bronz madalyayı kaçırmıştı.

Lambiel, en başarılı İsviçreli erkek patenci olarak tarihe geçti. Dokuz kez İsviçre şampiyonu olan Lambiel, 2005 ve 2006’da iki kez Dünya şampiyonu olmuş, 2006 Kış Olimpiyatlarında da gümüş madalya kazanmıştı. Lambiel, bu başarılara rağmen, hiç Avrupa şampiyonluğu elde edememiş, ancak üç kez Avrupa ikincisi olmuştuı (2006, 2008, 2010). Lambiel, 2007 Dünya Şampiyonasında da üçüncü olmuştu.

24 yaşındaki Lambiel, Ekim 2008’de ISU Grand Prix yarışmalarının başlamasından önce, sol addüktör kasındaki sakatlık nedeniyle buz patenini bıraktığını ve yarışmalara artık girmeyeceğini açıklamıştı. Bu sakatlık, kendisinin yeterince çalışmasını engelliyordu. Ancak Lambiel, 2009 yaz aylarında yeniden antrenmanlara başlamış ve sakatlığından ileri gelen ağrıların “üstesinden gelebileceğini” bildirmişti.

.

Reklamlar
Tagged with: ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: