ARTİSTİK BUZ PATENİ

Brian Joubert, testi geçti, Dünya Şampiyonasına katılıyor

Posted in Haberler by ursuspolaris on 16 Mart 2010

2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında 16. olarak hayal kırıklığı yaratan Fransız Brian Joubert, Paris’te yapılan seçme testinden sonra 2010 Dünya Şampiyonasına gidecek Fransa takımına alındı.

Joubert, Vancouver Olimpiyatlarında ortaya koyduğu kötü performanstan sonra Fransa Buz Sporları Federasyonu (FFSG) Başkanı Didier Gailhaguet ve diğer yetkililer huzurunda kısa ve serbest programını sundu.

.

.

FFSG yetkililerinden Charles Dumont, “Joubert’in performansını gördükten sonra Dünya Şampiyonasına katılmasına karar verdik. Moral ve teknik olarak Joubert’in yeniden forma girmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Gailhaguet de, “Brian özellikle fizik kondisyon açısında tekrar forma girdiğini bize gösterdi. Torino’ya gitmek için çok istekli. Sadece katılmak için değil, iyi bir performans sergilemek için gidecek” diye ekledi.

2007 Dünya şampiyonu Joubert, dokuzuncu kez Dünya Şampiyonasına katılacak. Dünya Şampiyonalarında beş kez madalya kazanan Joubert, 2007’de Dünya şampiyonu olmuştu.

Joubert, Vancouver’de yaptığı açıklamada, Dünya Şampiyonasına gitme konusunda umutsuzluğunu dile getirmiş ve “Dünya Şampiyonasına katılma düşüncesiyle ayrılıyorum buradan. Sonra, eğer hazır değilsem, iyi değilsem, benim Dünya Şampiyonasına gönderilmem söz konusu olmaz…” demişti.

.

.

Fransa, Torino’da 23 – 28 Mart 2010 tarihleri arasında düzenlenen Dünya Şampiyonasında, Erkeklerde Brian Joubert ve 19 yaşındaki Florent Amodio tarafından temsil edilecek.

Amodio, Vancouver Kış Olimpiyatlarında 12. sırayı almıştı.

Fransa, Buz Dansı’nda da, 2008 Dünya şampiyonu Isabelle Delobel/Olivier Schoenfelder ikilisinin yarışmalardan çekilmesinden sonra ilk kez bir numaralı buz dansçıları konumuna yükselen Nathalie Péchalat/Fabian Bourzat ile Pernelle Carron/Lloyd Jones tarafından temsil edilecek.

Kadınlarda Gwendoline Didier, Çiftlerde de Vanessa James/Yannick Bonheur Fransa’yı temsil edecek.

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: