ARTİSTİK BUZ PATENİ

Yukari Nakano artık yarışmalara girmeyecek

Posted in Haberler by ursuspolaris on 16 Mart 2010

Japon patenci Yukari Nakano, artık yarışmalara girmeyeceğini ve bu kararını Japonya Buz Pateni Federasyonuna bildirdiğini açıkladı.

Nakano, resmî internet sitesinde yer alan bilgilere göre, yarışmalara girmeme kararını 22 Şubat 2010’da Federasyona bildirdi.

Nakano, “Antrenörlerim Bay ve Bayan Sato ile altı verimli yıl geçirdim. Onlardan çok şey öğrendim ve bu öğrendiklerimin geleceğimi derinden etkileyeceğine inanıyorum” dedi.

.

.

Nakano, kendisine destekleyenlere ve hayranlarına teşekkür etti ve “Hayranlarımın desteğini hissederek kaydım. Bir hayalim vardı, bu hayalimi paylaşan herkese şükranlarımı sunuyorum” diye ekledi.

Nakano, bu ay içinde mastırını tamamlayacağını, Aralık ayında yapılan Japonya Şampiyonasından sonra da tezini  bitirdiğini beildirdi ve Nisan ayında Japon Fuji televizyonunda çalışmaya başlayacağını belirtti.

Japonya’nın Aichi kentinde 25 Ağutos 1985’te doğan Nakano, 1991’de buz patenine başladı.

2008 Dünya Şampiyonasında dördüncü, 2007 ve 2006’da beşinci olan Nakano, 2006 Dört Kıta Şampiyonasında ikinci ve 2005 NHK Trophy’de birinci sırayı almıştı.

Nakano, Ekim 2002’de Skate America yarışmasında, Rus Ludmila Nelidina ile 10 yıl aradan sonra yarışmada üçlü axel atan ilk kadın patenci olma başarısını göstermişti.

Yedinci olan Nakano ile beşinci olan Nelidina, serbest programlarında üçlü axel atarak, 1992’den sonra yarışmalarda üçlü axel yapan ilk bayan patenciler olarak tarihe geçmişti.

Nakano, Nelidina’dan yaklaşık 25 dakika önce piste çıktığı için yarışmada üçlü axel atan dünyanın üçüncü bayan patencisi olma unvanını elde etmişti.

Japon Midori ITO, 1989 yılında, yarışmada üçlü axel atan dünyanın ilk kadın patencisi olmuştu. Amerikalı Tonya Harding, 1991 ABD Şampiyonasında üçlü axel yaparak, bu atlayışı yapan ikinci kadın patenci unvanına erişmişti. Ito, üçlü axel’ı son kez 1992 Kış Olimpiyatlarında atmıştı.

Skate America yarışmanın başhakemi Bayan Gale Tanger, Nelidina ve Nakano’nun attıkları üçlü axel’ı onaylamış ancak Nakano’nun üçlü axel’ının “Teknik açıdan tam olarak temiz olmadığını ve belli-belirsiz eksik tur olduğunu” belirtmişti.

.

Reklamlar
Tagged with: ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: