ARTİSTİK BUZ PATENİ

Yu-Na Kim iki ISU Grand Prix yarışmasına davet edildi

Posted in Haberler by ursuspolaris on 21 Haziran 2010

2010 Vancouver Kış Olimpiyatları şampiyonu Güney Koreli Yu-Na Kim, yeni sezonda iki ISU Grand Prix yarşimasına davet edildi.

Kim, ISU’nun açıklamasına göre, 5 – 7 Kasım 2010 tarihlerinden Pekin’de yapılacak Cup of China ve 19 – 21 Kasım 2010 tarihleri arasında Moskova’da düzenlenecek Cup of Russia yarışmalarına girecek.

Japonya’dan Miki Ando ve ABD’den Mirai Nagasu da, dizinin üçüncü yarışması olan Pekin’deki yarışmada piste çıkacak. Ando, ayrıca beşinci yarışma olan Moskova’da da Amerikalı Ashley Wagner ile yarışacak.

2010 Kış Olimpiyatları ikincisi Japon Miki Ando, dizinin ilk yarışması olan ve 22 – 24 Ekim tarihleri arasında Nagoya’da düzenlenen NHK Trophy ile son yarışma olan Paris’te 26 – 28 Kasım 2010 tarihleri arasında yapılacak Trophée Eric Bompard’da yarışacak.

.

.

Güney Kore’nin yıldızı yeni yeni parlamakta olan patencisi Kwak Min-jung da, dizinin dördüncü yarışması olan ve 11 – 14 Kasım 2010 tarihleri arasında Portland’da düzenlenen Skate America’da yarışacak.

2006 yılından beri ISU Grand Prix yarışmalarına giren Tuğba Karademir, bu yıl ISU’nun yarışmacılar listesinde yer almadı.

ISU, Grand Prix’ye katılacak patencileri, Dünya sıralamasında yerlerine göre belirliyor ve dizinin altı yarışmasına dağıtıyor. Her patenci en fazla iki yarışmaya girebiliyor. Altı yarışma sonunda ilk altı dereceyi alan patenciler, final yarışmasına katılıyor. Final yarışması bu yıl Pekin’de 9 – 12 Aralık 2010 tarihleri arasında düzenlenecek.

Yu-Na Kim, 2006-2007 sezonunda Büyüklerde yarışmaya başlamasından sonra yedi ISU Grand Prix yarışması ve üç ISU Grand Prix final yarışmasında altın madalya kazandı.

Yu-Na Kim’in yarışmalara davet edilmesine rağmen bu sezon yarışıp yarışmayacağı belli değil. Yu-Na Kim, spor hayatının geleceği konusunda henüz karar vermedi.

.

Reklamlar
Tagged with: , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: