ARTİSTİK BUZ PATENİ

Meagan Duhamel/Eric Radford : Kanada’nın yeni çifti

Posted in Haberler by ursuspolaris on 17 Temmuz 2010

Çiftlerde yarışan Kanadalı patenci Meagan Duhamel, partneri Craig Buntin’in buz patenini bırakmasından sonra spor hayatına yeni partneri Eric Radford ile devam edecek (ilgili yazı).

Duhamel, Buntin’in sporu bırakması konsunda, “Craig bana sporu bırakacağını söylediği zaman şaşırmadım. Bunu zaten bekliyordum ama Kanada Şampiyonasından sonra böyle bir şeye hazır değildim” dedi.

.

.

Duhamel/Buntin ikilisi, 2009 kış aylarından bu yana sakatlıklarla mücadele etmesine rağmen 2010 Dört Kıta Şampiyonasında bronz madalya kazanmayı başarmıştı.

2009 Skate America yarışmasında düşmesinden sonra sırtı ve bel bölgesinden meydana gelen sakatlıktan muzadrip olan Duhamel, “Dört Kıta Şampiyonasından sonra altı hafta ara verdim. O sırada yapabileceğimn en iyi şey buydu” dedi.

Bu aradan sonra tekrar pistlere dönen Duhamel, kısa bir süre sonra yeni partner olarak Eric Radford’la anlaştı.

Duhamel, “Eric’le iyi bir takım oluşturacağımızı düşünmemiştim, bu nedenle kendisiyle kaymayı aklımdan geçirmiyordum. Ama aramızdaki uyumu görünce ikimiz de şaşırdık. İyi arkadaş olduğumuzdan ve aynı antrenörün gözetiminde çalıştığımızdan geçiş dönemi kolay oldu. Onunla deneme kayışı dışında kimseyle deneme yapmadım” diye konuştu.

Radford, eski eşi Rachel Kirkland ile 2006 Kanada Gençler Şampiyonasında gümüş madalya kazanmış ve 2007 Kanada Şampiyonasında beşinci olmuştu. Radford, 2009’da Anne-Marie Giroux ile takım kurmuş ve ikili, 2010 Kanada Şampiyonasında sekizinci sırayı almıştı.

Duhamel/Radford ikilisi, Richard Gauthier ve Bruno Marcotte yönetiminde çalışacak, koreografileri de Julie Brault tarafından hazırlanacak.

Duhamel/Radford ikilisinin 2010 Skate Canada ve 2010 Nebelhorn Trophy yarışmalarına katılması bekleniyor.

Duhamel, “İşler şimdilik yolunda. Temel hedefimiz, bu sezon adımızı duyurmak ve kendi kayış tarzımızı ortaya koymak. 2011 Dünya Şampiyonasına gidebilmeyi arzuluyoruz. Uzun vadeli amacımız da 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarına katılmak” dedi.

Duhamel, 8 Aralık 1985’te Lively’de, Radford da, 27 Ocak 1985’te Balmertown’da doğdu.

.

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: