ARTİSTİK BUZ PATENİ

Sinead Kerr/John Kerr : Bir yıl daha…

Posted in Haberler by ursuspolaris on 19 Temmuz 2010

İngiliz buz dansçıları Sinead Kerr/John Kerr kardeşler, bir yıl daha yarışmalara devam etme kararı aldı ve yeni sezon hazırlıklarına başladıklarını duyurdu.

Geçen sezon sonunda Kerr kardeşlerin artık yarışmalara girmeyeceği söylentileri yayıldığında hayranları çok üzülmüştü. Daha sonra da, fikir değiştirdikleri yolunda söylentiler çıkmıştı. Artık durum iyice açıklığa kavuşmuş bulunuyor.

.

.

John Kerr, “Enine boyuna düşünüp taşındıktan sonra 2010-2011 sezonunda yarışmalara girmeye karar verdik. Sinead ve ben, 2010 Olimpiyat sezonunun son senemiz olacağını düşünüyorduk. Ancak yarışmnalarda daha yapacağımız bazı şeyler olduğunu göz önüne alarak, emekliye ayrılmadan önce bunları tamamlamak istedik” diyor.

Kerr/Kerr kardeşler, yeni sezonda iki ISU Grand Prix yarışmasına (Skate Canada ve Cup of Russia) girecek. Grand Prix finaline kalma umudu taşıyan ikili, geçen sezon dördüncü oldukları final yarışmasında daha iyi bir derece elde etmeyi hedefliyor. Ulusal şampiyonadan sonra geçen yıl üçüncü oldukları Avrupa Şampiyonasına ve Dünya Şampiyonasına katılacaklar.

Yaratıcılığı yüksek danslarıyla tanınan Kerr kardeşlere yeni sezonda serbest dansın koreografisi konusunda eski buz dansçısı Peter Tchernyshev yardımcı oldu.

.

.

John Kerr, “Peter, kendisiyle çalışmak istediğimiz biriydi. Naomi Lang ile bizim de kaydığımız gösterilerde kendilerini beğenerek izlerdik. Bizim için çok güzel bir koreografi hazırladı. Sonuçtan çok memnunuz” diyor.

Beşinci oldukları 2010 Dünya Şampiyonasından sonra bir ay tatil yaptıklarını belirten John Kerr, daha sonra da gelecekte ne yapmak istedikleri konusunda kafa yorduklarını, Mayıs ayında yeniden antrenmanlara başladıklarını ve buz patenini ne denli sevdiklerini yeniden farkettiklerini anlatıyor.

Haziran ayında birkaç haftalığına İskoçya’ya döndüklerini söyleyen John, bu sırada Peter Tchernyshev ile serbest dansın koreografisini hazırladıklarını belirtiyor.

Sinead 31, John 30 yaşında…

.

.

Reklamlar
Tagged with: , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: