ARTİSTİK BUZ PATENİ

Evgeni Plushenko : Yarışmalardan yasaklanması cezası kesinleşti

Posted in Haberler by ursuspolaris on 23 Ağustos 2010

İlgili yazı

Rusya’nın Dünya, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonu patencisi Evgeni Plusenko’nun ISU tarafından yarışmalardan yasaklanması cezası kesinleşti.

Uluslararası Paten Federasyonu ISU, Haziran ayı sonunda yaptığı açıklamada, Plushenko’nun Rusya Buz Pateni Federasyonundan önceden izin almadan gösterilerde kaydığı gerekçesiyle yarışmalara girme niteliğini kaybettiğini açıklamış ve Rus patencinin bu karara 21 gün içinde itiraz etme hakkı bulunduğunu belirtmişti.

.

.

ISU’nun aldığı bu karar, Plushenko’nun Avrupa ve Dünya Şampiyonaları ile Olimpiyatlar ve Grand Prix yarışmaları da dâhil olmak üzere ISU tarafından düzenlenen hiçbir yarışmaya giremeyeceği anlamına geliyor.

ISU tarafından 23 Ağustos 2010 tarihinde yapılan kısa bir açıklamada, Plushenko’nun kendisine tanınan süre içinde karara itiraz etmediği ve bu nedenle Rus patencinin cezasının kesinleştiği belirtildi.

ISU Genel Müdürü Fredi Schmidt imzasıyla yapılan açıklamada, “21 günlük süre içinde Evgeni Plushenko tarafından karara itiraz edilmemiştir. Sonuç olarak, ISU Konseyi tarafından alınan karar (yasaklama) kesinleşmiştir. ISU üyesi federasyonlar, bundan sonra, Evgeni Plushenko’nun her türlü ISU faaliyetinden yasaklı olduğunu göz önüne almak zorundadırlar” denildi.

28 yaşındaki Plushenko, ülkesinde düzenlenecek 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarında yarışmak istediğini daha önce açıklamıştı. Plushenko’nun 2010 Cup of Russia yarışmasına da girmesi öngörülüyordu.

.

Reklamlar
Tagged with: ,

Bir Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

  1. Tunca Gürkale said, on 24 Ağustos 2010 at 01:08

    Akıl almaz bir şey. Bu nasıl umursamazlık?


Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: