ARTİSTİK BUZ PATENİ

Evan Lysacek, ISU Grand Prix yarışmalarında yok

Posted in Haberler by ursuspolaris on 03 Eylül 2010

2010 Vancouver Kış Olimpiyatları şampiyonu Amerikalı Evan Lysacek, bir süre ara vereceğini ve 2010 yılında yarışmalara girmeyeceğini açıkladı.

Lysacek’in bu kararı, 2010 ISU Grand Prix yarışmalarına girmeyeceği anlamına geliyor.

Kış Olimpiyatlarından sonra gösterilerde kayan ve 2010 Dünya Şampiyonasına katılmayan Lysacek, “Gelecek aylarda çok meşgulüm. Sponsorlarla ve hayır kurumlarıyla çalışıyor olacağım. Yarışmaları ve antrenmanları özledim. Açıkça söylemek gerekirse, sponsorlar ve hayır kurumlarıyla birlikte yaptıklarımı beğeniyorum. Ama ben aynı zamanda patenciyim ve buz patenini seviyorum. Buza geri dönmeye can atıyorum” dedi.

Lysacek, 22 – 30 Ocak tarihleri arasında Kuzey Carolina’da Greeensboro ketinde yapılacak 2011 ABD Şampiyonasında yarışmaya niyetli olduğunu gizlemedi.

2009 Cup of China yarışmasında gümüş, 2009 Skate America’da altın ve 2009 ISU Grand Prix finalinde altın madalya kazanan Lysacek, 2010 ABD Şampiyonasında ikinci olmuş ve 2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında altın madalya almayı başarmıştı.

Rusya’da düzenlenecek 2014 Soçi Kış Olimpiyatları hakkında konuşan 25 yaşındaki patenci, “Gelecekte Olimpiyatlara katılıp katılmama konusunda henüz karar vermiş değilim ama katılma olasılığını gözardı etmiyorum” dedi.

Lysacek, 1988′de Brian Boitano’nun Calgary’de altın madalya kazanmasından sonra Kış Olimpiyatlarında altın madalya kazanan ilk, ABD tarihinde Olimpiyat şampiyonluğu elde eden altıncı Amerikalı erkek patenci olmuştu.

1996’dan bu yana çeşitli düzeylerde 12 kez ABD Şampiyonalarına katılan Lysacek, sekiz madalya kazanmıştı. Lysacek 2005 ve 2006 Dünya Şampiyonalarında bronz, 2009 Dünya Şampiyonasında da altın madalya kazanmış ve Kış Olimpiyatlarından sonra yapılan 2010 Dünya Şampiyonasına girmemişti.

.

Reklamlar
Tagged with: ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: