ARTİSTİK BUZ PATENİ

Yu-Na Kim, Los Angeles’a taşınıyor

Posted in Haberler by ursuspolaris on 06 Eylül 2010

DERECELERİ

Olimpiyat şampiyonu Yu-Na Kim, antrenörü Brian Orser’dan ayrılmasından sonra bu defa da antrenman yerini değiştiriyor.

Yu-Na Kim’in menejerlik ajansı AT Sports tarafından yapılan açıklamaya göre, Güney Koreli patenci, 2006’dan bu yana Orser’ın yönetiminde çalıştığı Kanada’nın Toronto kentinden ayrılacak ve ABD’nin Los Angeles kentine taşınacak.

.

.

Açıklamada verilen bilgilere göre, Güney Kore’nin buz pateninde madalya kazanan ilk ve tek patencisi olan Kim, Los Angeles yakınlarında bulunan Artesia’da antrenmanlarına devam edecek. Beş kez Dünya şampiyonu olan Amerikalı Michelle Kwan da burada çalışıyordu.

Ajanasın açıklamasında, “Gelecekte buz pateniyle ilgili faaliyetleri ABD’de yoğunlaşacağı için Kim Los Angeles’a taşınmaya karar verdi” denildi.

AT Sports’un bir sözcüsü de, Kim’in henüz antrenör seçimi yapmadığını, Los Angeles’a vardığında çalışacağı yer ve antrenörle ilgili ayrıntılarla ilgileneceğini” belirtti. Sözcü, “Artesia geçici bir çözüm…” dedi.

Yu-Na Kim, Brian Orser’ın yönetiminde 2010 Kış Olimpiyatlarında altın, 2009 Dünya Şampiyonasında altın madalya kazanmıştı. 20 yaşındaki Kim, 2010 Dünya Şampiyonasında rakibi Japon Mao Asada’ya geçilerek ikinci olmuş ve gümüş madalya elde etmişti.

İki tarafın da kendi gerekçelerini öne sürmesine rağmen Kim’in Brain Orser’dan ayrılmasının sebepleri tam olarak aydınlanmış değil.

.

Reklamlar
Tagged with: , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: