ARTİSTİK BUZ PATENİ

Dubé/Davison: Dubé Teklerde yarışacak, Davison sezonu kapattı

Posted in Haberler by ursuspolaris on 13 Kasım 2010

KazaDereceleri

Çiftlerde üç Kez kanada şampiyonu olan Jessica Dubé/Bryce Davison çifti, Davison sakatlığı nedeniyle ameliyat olmasından sonra bu sezon birlikte yarışmalara girmeyeceklerini açıkladı.

Dubé, bu sakatlık yüzünden, Ocak ayında yapılması öngörülen 2011 Kanada Şampiyonasında Kadınlarda tek başına yarışmayı planlıyor.

2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında altıncı ve 2010 Dünya Şampiyonasında altıncı olan Kanadalı ikili için bu sezon hayal kırıklığı oldu.

.

.

2008 Dünya Şampiyonasında bronz madalya kazanan Dubé/Davison çifti, dizindeki sakatlandıktan sonra ameliyat edilmiş ve bu nedenle Skate Canada yarışmasına girmemişti.

Davison, “Bu sakatlık geçen sezon meydana gelseydi daha kötüydü. Yine de hayal kırıklığı yaratan bir sakatlık. Geçen yıl Olimpiyatlarda ve Dünya Şampiyonasında yaşadığımız hayal kırıklığından sonra bu sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyorduk. Ne kadar sürerse sürsün her sporcu sakatlandığında hayal kırıklığı duyar ama bu sakatlık sezonu bitirecek kadar önemliyse daha da sinir bozucu oluyor” dedi.

Çift, Skate Canada yarışması öncesinde antrenmanda dizinden sakatlanan Davison, dizinde kırılan kemiğin tedavisi için 26 Ekim 2010’da ameliyat edilmişti.

24 yaşındaki Davison, üç ay pistlerden ayrı kaldıktan sonra üç ay da fizik tedavi görecek. Bu da, Davison’un bu sezon yarışamayacağı anlamına geliyor.

Çift, 2003’ten bu yana birlikte kayıyor.

Dubé, aynı zamanda Teklerde de yarışan bir patenci. 2004 ISU Junior Grand Prix Harbin yarışmasından dördüncü olmuştu. Her ikisi de, 2007’ye kadar Teklerde de yarışmalara girdi. 2006’da Dubé Kanada Şampiyonasında sekizinci olmuş, Davison ise 15. sırayı alarak kanada Şampiyonasında yarışma hakkını kazanamamıştı.

İkili, 2007 Dört kıta Şampiyonasında serbest program yarışmasında önemli bir kaza geçirmiş ve yarışmadan çekilmek zorunda kalmıştı.

Dubé, serbest programda yan yana camel spin yaparken Davison’a çok yaklaştığı anda partnerinin pateninin çeliği yüzüne çarpmıştı. Dubé’nin yüzü, yanağının sol tarafı ve burnu, darbenin etkisiyle kesilmiş ve hemen buzdan çıkartılarak hastaneye kaldırılmıştı. Paten çeliği çarptıktan sonra, kanayan yüzünü tutarak buza düşen Dubé hastanede ameliyat edilmiş ve ameliyat sonrasında hızlı bir iyileşme döneminin ardından yeniden pistlerde dönmüştü.

Dört yaşında patene başlayan Dubé, 29 Ekim 1987’de Drummondville’de, üç yaşında patene başlayan Davison da, 29 Ocak 1986’da Walnut Creek’de doğdu.

.

.

.

.

 

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: