ARTİSTİK BUZ PATENİ

Çağla Demirsal & Berk Akalın : Buz Dansı’nda yeni bir ikili

Posted in Haberler by ursuspolaris on 16 Aralık 2010

Fotoğraflar

Alisa Agafonova/Alper Uçar ikilisinden sonra Türkiye’nin yeni bir Buz Dansı takımı daha var…

Defalarca Türkiye Şampiyonalarına ve uluslararası yarışmalara girmiş olan Çağla Demirsal ve Berk Akalın, yeni bir Buz Dansı takımı oluşturdu.

Kocaeli bölgesi sporcularından olan Çağla ile Bursa bölgesi sporcusu olan Berk, yaklaşık dört ay önce bir araya geldi ve Türkiye’nin yarışmalara katılacak ikinci Buz Dansı takımı olarak yola çıktı.

.

.

Çağla Demirsal/Berk Akalın ikilisini, ABD’de Rusya’nın efsanevi antrenörlerinden Natalia Dubova ve ekibi çalıştırıyor. Dubova, aynı zamanda Alisa ve Alper’in de antrenörlüğünü yapıyor.

11-12 Aralık 2010 günlerinde Ankara’da yapılan 2011 Türkiye Şampiyonasına tek Buz Dansı takımı olarak katılan Çağla/Berk ikilisi, kısa ve serbest dansıyla göz doldurdu.

Çağla ve Berk, kısa dansta teknik değerlendirmede 17.50 üzerinden 16.46 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 11.95 ve toplam 28.41 puan aldı. Serbest dansta da, 28.50 üzerinden 29.54 puan, bileşenler değerlendirmesinde 18.76 ve (düşme) 1 ceza puanı kesilmesinden sonra toplam 47.30 bölüm puanı elde etti ve genel toplamda 75.71 puana ulaştı.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu yetkilileri, yeni Buz Dansı takımından çok ümitli olduklarını saklamıyor ve 1995 doğumlu olan Çağla ve Berk’in gelecek vaad eden iki sporcu olduğunu belirtiyor.

Yetkililer, antrenörleri Dubova’nın da, Çağla ve Berk’in yakın bir gelecekte başarılı birer buz dansçısı olacağı görüşünü dile getirdiğini aktarıyor.

.

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: