ARTİSTİK BUZ PATENİ

Tokyo’daki 2011 Dünya Şampiyonası iptal edildi

Posted in Yarışmalar by ursuspolaris on 14 Mart 2011

Uluslararası Paten Federasyonu ISU, 21 Mart Pazartesi günü Japonya’nın başkenti Tokyo’da başlaması öngörülen 2011 Dünya Şampiyonasını ülkedeki deprem ve onun yol açtığı tsunamiden sonra meydana gelen kaygı verici gelişmeler nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

ISU, 14 Mart Pazartesi günü yaptığı yazılı açıklamada, 21 – 27 Mart 2011 tarihleri arasında Tokyo’da yapılması planlananan 2011 Dünya Şampiyonasının bu tarihlerde yapılamayacağını duyurdu.

ISU Başkanı Ottavio Cinquanta imzasıyla yapılan açıklamada, “Japonya’daki gelişmeler ve durumun ciddiyeti karşısında Japon Buz Federasyonu ile danışma halinde olan ISU, Japon makamlarının tavsiyesi üzerine 2011 Dünya Şampiyonasının 21 – 27 Mart tarihleri arasında yapılmasının mümkün olmadığı sonucuna vardı” denildi.

Açıklamada, “Şampiyonanın ertelenmesi ya da tümüyle iptal edilmesi gibi seçeneklerin incelenmekte olduğu” belirtildi.

ISU, aynı önlemlerin, Japonya’nın Yokohama kentinde 14 – 17 Nisan 2011 tarihleri arasında yapılması öngörülen ISU World Team Trophy yarışmaları için de geçerli olduğuna dikkat çekti.

Japonya’da 11 Mart Cuma günü meydana gelen deprem ve tsunamiden sonra bir açıklama yapan ISU, Japonya Buz Pateni Federasyonunun, şampiyonanın yapılacağı buz pateni salonunun zarar görmediğini, Tokyo’da durumun iyi olduğunu ancak Tokyo Narita havaalanının kapalı tutulduğunu bildirdiğini duyurmuştu.

Ancak Cumartesi günü meydana gelen ve tüm dünyada kaygı yaratan gelişmelerden sonra ISU, Japonya Buz Pateni Federasyonu yetkilileriyle yakın işbirliği içinde olduğunu ve nihaî kararın Japon yetkililerinden gelen bilgiye göre verileceğini belirtmişti.

Fukushima nükleer santralinde meydana gelen patlama ve radyasyon sızıntısı nedeniyle durumun gittikçe endişe yaratıcı bir boyut kazandığını ve bazı ülkelerin vatandaşlarına Japonya’ya seyahat çekincesi getirdiğini hatırlatan ISU, şampiyonanın kaderi hakkında en geç Pazartesi sabahı açıklama yapacağını duyurmuştu.

2011 Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi Kutay Eryoldaş, Birce Atabey ve Alisa Agafonova/Alper Uçar temsil edecekti. Şampiyonanın 21 Mart Pazartesi günü Çiftler eleme yarışmasıyla başlaması öngörülmüştü.

.

Reklamlar
Tagged with: , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: