ARTİSTİK BUZ PATENİ

2011 Dünya Şampiyonası Moskova’da

Posted in Yarışmalar by ursuspolaris on 25 Mart 2011

Katılanlar için tıklayınız

Uluslararası Paten Fedrasyonu ISU, Japonya’da 11 Mart’ta meydana gelen deprem ve sonrasındaki gelişmeler nedeniyle Tokyo’da düzenlenmesi iptal edilen 2011 Dünya Artistik Buz Pateni Şampiyonasının Nisan sonunda Rusya’nın başkeni Moskova’da yapılacağını açıkladı.

21 – 27 Mart tarihleri arasında Tokyo’da yapılması planlanan 2011 Dünya Şampiyonası, Moskova’da 24 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

.

.

Yazılı bir açıklama yapan ISU, ”Şampiyonayı düzenlemek isteyen ülkelerin tekliflerininin inelenemsinden sonra 2011 Dünya Şampiyonasının Moskova’da yapılmasına karar verildiğini” belirtti. Açıklamada, “Bu kadar kısa sürede Şampiyonanın düzenlenmesi için Rusya Buz Pateni Federasyonunun özellikle güvenlik alanında ve vizelerin kolay verilmesi konusunda çok çaba sarfetmesi gerektiğine” dikkat çekildi.

ISU, 14 Mart Pazartesi günü yaptığı yazılı açıklamada, Tokyo’da yapılması planlananan 2011 Dünya Şampiyonasının bu tarihlerde yapılamayacağını duyurmuştu.

ISU Başkanı Ottavio Cinquanta imzasıyla yapılan açıklamada, “Japonya’daki gelişmeler ve durumun ciddiyeti karşısında Japon Buz Federasyonu ile danışma halinde olan ISU, Japon makamlarının tavsiyesi üzerine 2011 Dünya Şampiyonasının 21 – 27 Mart tarihleri arasında yapılmasının mümkün olmadığı sonucuna vardı” denilmişti.

Japonya’da 11 Mart Cuma günü meydana gelen deprem ve tsunamiden sonra bir açıklama yapan ISU, Japonya Buz Pateni Federasyonunun, şampiyonanın yapılacağı buz pateni salonunun zarar görmediğini, Tokyo’da durumun iyi olduğunu ancak Tokyo Narita havaalanının kapalı tutulduğunu bildirdiğini duyurmuştu. Ancak daha sonra meydana gelen ve tüm dünyada kaygı yaratan Fukushima nükleer santralindeki patlama ve radyasyon sızıntısı nedeniyle ISU, Şampiyonanın Tokyo’da yapılamayacağını açıklamıştı.

2011 Dünya Şampiyonasının düzenlenmesine Kanada (London), İtalya (Torino), İsveç (Malmoe) ve Rusya (Moskova) talip oldu.

2012 Dünya Şampiyonasını düneleyecek olan Fransa da (Nice), 2011 Dünya Şampiyonasına talip oldu ve 2012 Dünya Şampiyonasınının Tokyo’da düzenlenmesini teklif etti. London da, 2013 Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacak kent olarak öne çıktı.

Şampiyonayı düzenleyecek kentin antrenmanlar ve yarışmaların yapılabilmesi için hazır durumda en az iki buz pateni salonuna sahip olması ve yarışmacı ve diğer katılımcılar için otellerde 700 oda ayırabilmesi gerekiyordu.

2011 Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi Kutay Eryoldaş ve Birce Atabey temsil edecek. Her ikisi de, yeni kurallar gereğince kısa program öncesinde düzenlenen eleme yarışmalarına girecek.

PROGRAM (TSİ – değişiklik olabilir):

25 Nisan Pazartesi
13.00 : Erkekler – Eleme yarışmaları

26 Nisan Salı
11.00 : Buz Dansı – Eleme yarışmaları
14.30 – Kadınlar – Eleme yarışmaları

27 Nisan Çarşamba
12.30 : Erkekler – Kısa program
18.30 : Çiftler – Kısa program

28 Nisan Perşembe
12.00 : Erkekler – Serbest program
17.00 : Çiftler – Serbest program

29 Nisan Cuma
12.30 : Kadınlar – Kısa program
17.30 : Buz Dansı – Kısa dans

30 Nisan Cumartesi
12.30 : Kadınlar – Serbest program
17.30 : Buz Dansı – Serbest dans

1 Mayıs Pazar
13.00 : Gösteriler

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: