ARTİSTİK BUZ PATENİ

Federica Faiella/Massimo Scali : Buz bizi çağırıyor…

Posted in Haberler by ursuspolaris on 15 Mayıs 2011

İlgili yazı

Bir süre önce yarışmalara girmeme kararı alan 2010 Dünya üçüncüsü İtalyan buz dansçıları Federica Faiella/Massimo Scali ikilisi, yeniden yarışmalara girme niyetinde olduklarını açıkladı.

İtalyan buz dansı takımı, başarılı geçen bir Olimpiyat sezonu geçirmiş ve 2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında beşinci olduktan sonra 2010 Dünya Şampiyonasında bronz madalya kazanmıştı. Ancak Olimpiyat sonrası sezonda sakatlıklar nedeniyle zorluklarla boğuşmak zorunda kanan Faiella/Scali çifti, 2011 Avrupa Şampiyonasında hayal kırıklığı yaratan beşinciliklerinden sonra yarışmalara girmeme kararı almıştı.

.

.

Faiella/Scali ikilisi, kendi internet sitelerinden yaptıkları açıklamada, Faiella’nın Mart ayında sırtındaki sakatlık nedeniyle ameliyat olduğunu ve her şeyin yolunda gittiğini belirtti.

İkili, “Dünya Şampiyonasını televizyonda isledikten sonra kendi aramazda uzun uzun konuştuk. Performanslarımızı, (2011) Avrupa Şampiyonasındaki programlarımızı yeniden izledik ve bu spora daha verebileceğimiz bir şeyler olduğu kararına vardık” dedi.

Faiella/Scali çifti, internet sitelerinden yaptıkları açıklamaya şöyle devam etti: “Yarışmalara girmeme kararımız, Avrupa Şampiyonasında meydana gelen hayal kırıklığı, bedensel olmaktan ziyade zihinsel yorgunluk ve üzüntü içinde alınmış bir karardı. Moskova’da yarışmaya katılan bütün takımlara en üst derecede saygı duyuyoruz. Yeteneğimizin ve artistik gücümüzün bu günlerde hâlâ en iyiler arasında bulunduğuna inanıyoruz. Bu spora olan tutkumuz, karşı konulmaz bir çekim gücü halinde ortaya çıkıyor. Bu nedenle, Federica tam anlamıyla iyileşir iyileşmez Philadelphia’da yeniden çalışmaya başlayacağız. uzun dönemli plan yapmayacağız, yıl yıl ilerleyeceğiz” dedi.

.

.

Faiella/Scali ikilisi, son 10 yıldır İtalya’nın en iyi dans takımı konumunda bulunuyor. 2001’de bir araya geldikten sonra yedi kez İtalya şampiyonu olan çift, ISU Grand Prix yarışmalarında toplam 11, Avrupa Şampiyonalarında 2 ve Dünya Şampiyonalarında 1 madalya kazandı.

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: