ARTİSTİK BUZ PATENİ

Vanessa Crone/Paul Poirier ikilisi ayrıldı

Posted in Haberler by ursuspolaris on 04 Haziran 2011

2011 Dünya Şampiyoansı kısa dansDereceleri

2011 Kanada Buz Dansı şampiyonu Vanessa Crone/Paul Poirier çifti, ayrılmaya ve spor hayatlarını ayrı ayrı sürdürmeye karar verdi.

On yıldır birlikte kayan ikili, Kanada’nın 2010 Olimpiyat takımında yer almış ve üç kez Dünya Şampiyonasına katılmıştı.

Crone/Poirier çifti, 2010 Dünya Şampiyonasında yedinci olarak Dünya Şampiyonalarındaki en iyi derecesini elde etmişti.

2010 ISU Grand Prix finalinde bronz madalya kazanan çift, 2011 Kanada Şampiyonasında atın madalya almıştı.

.

.

Hayallerini gerçekleştirdikleri ve amaçlarına ulaştıkları için mutlu olduğunu belirten Crone, “Elde ettiğimiz sonuçlara ulaşmak için hep sıkı çalışmak zorunda olan bir takımdık. Paul ile kayarken hayat hakkında, takım olarak nasıl çalışmak gerektiği, hatalardan nasıl ders çıkarılması ve röportajlarda kendimizi nasıl ifade etmemiz konusunda çok şey öğrendim. Geçen yıl Olimpiyatlara gitmek ve Dünya Şampiyonasına katılmak hedeflerimiz arasında bulunuyordu. Bu yıl Kanada şampiyonu olmak bizim için çok özel bir andı. Birlikte geçirdiğimiz bu güzel spor hayatı için Paul’e teşekkür ederken, aileme ve antrenörlerime de bu başarılı yıllar için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vanessa Crone 20, Paul Poirier 19 yaşında…

Buz Dansı hayatına devam etmek istediğini bildiren Poirier de, “Birlikte geçirdiğimiz gerçekten güzel 10 yıl için Vanessa’ya teşekkür ediyorum. Uzun ve başarılı bir geçmişimiz oldu, birlikte hedeflerimize ulaştık. Yetenekli bir partner bulmak benim için önemli bir uğraş olacak. Uyum sağlayabileceğim ve birlikte başarılı olacağımız birini bulmayı umuyorum. Hayatımın bir bölümünde Vanessa ile kaydığım için minnettarlık duyuyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

Her iki patenci de, antrenörleri Carol Lane, Juris Razgulaje ve Jon Lane’e teşekkür ettiklerini ve spor hayatları boyunca kendilerini destekleyenlere şükran duyduklarını bildirdi.

Vanessa Crone, üniversiteye devam etmeyi ve antrenörlük yapmayı planlıyor. Poirier, Eylül ayında Dilbilim okuduğu Toronto Üniversitesinde ikinci sınıf öğrencisi.

Crone, 29 Ekim 1990’da Aurora’da, Paul Poirier 6 Kasım 1991’de Ottawa’da doğdu. İkili, 2001’den bu yana birlikte kayıyordu.

Paul de, Crone da, aynı zamanda Teklerde yarışıyordu. Paul, 2008’de Kanada Gençler Şampiyonasında gümüş madalya kazanmış, 2009 Kanada Şampiyonasında 11. olmuştu.

Vanessa da, 2008 Kanada Gençler Şampiyonasında 13. sırayı elde etmişti.

.

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: