ARTİSTİK BUZ PATENİ

Emily Samuelson/Evan Bates ikilisi ayrıldı

Posted in Haberler by ursuspolaris on 29 Haziran 2011

Dereceleri 2010 Dünya Şampiyonası orijinal dans

2008 Dünya Gençler şampiyonu Amerikalı buz dansçıları Emily Samuelson/Evan Bates ikilisi 11 yıldır süren beraberliklerine son verdiğini açıkladı.

İki patenci de, spor hayatını değişik partnerlerle sürdürmeyi tasarlıyor.

Bates, “Başarılı bir beraberliğimiz oldu. Bize verilen destek olmadan bu başarıyı elde edemezdik. Ailelerimize, antrenörlerimize, bizi destekleyenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

.

.

2001 yılında kurulan takım antrenör Yuri Chesnichenko ve Yaroslava Nechaeva’nın gözetimlinde çalıştı. İkili, 2010 yılında antrenör değişikliği yaparak Igor Shpilband ve Marina Zoueva ile çalışmaya başladı.

Samuelson da, “Evan’a en iyi dileklerimi sunuyorum. İyi bir patenci… Şimdi artık farklı yönlere bakıyoruz. Buz Dansı’nda geleceğim konusunda iyimserim” diye konuştu.

Samuelson, 14 Mayıs 1990’da doğdu. Buz patenine beş yaşında başladı. Bates de, 23 Şubat 1989’da dünyaya geldi. Buz patenine başladığında dört yaşındaydı.

Samuelson/Bates çifti, Chesnichenko ve Nechaeva’nın liderliğinde 2005’de Yıldızlarda ve 2007’de Gençlerde ABD şampiyonu olmuştu. İkili, 2007 ve 2008 ISU Junior Grand Prix finalinde ikinciliği elde etmiş ve 2008 Dünya Gençler Şampiyonasında altın madalya kazanmıştı.

Samuelson/Bates çifti, Büyüklerde de, ABD Şampiyonalarında 2009’da gümüş, 2010’da bronz madalya sahibi olmuştu. 2010’da elde ettikleri üçüncülük sayesinde çift 2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarına katılmış ve 11. sırayı almıştı.

Samuelson/Bates ikilisi, 2010-2011 sezonunda Bates’in sakatlığı nedeniyle yarışmalara girememişti.

.

.

Bates, antrenmanda lift çalışması sırasında ciddî biçimde sakatlanmıştı. Samuelson’un pateninin çeliği, sol ayağının Aşil tendonunu kesmiş ve hasar gören dokunun tedavisi için Bates ameliyat edilmişti.

Bu sakatlık, bu genç ikilinin uğradığı ikinci önemli sakatlık olmuştu. Tokyo’da düzenlenen 2007 Dünya Gençler Şampiyonasında Samuelson serbest dansta düşmüş ve eli Bates’in pateni tarafından ezilmişti. Çift, bu yüzden yarışmadan çekilmek zorunda kalmıştı.

.

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: