ARTİSTİK BUZ PATENİ

Evan Lysacek Grand Prix yarışmalarıyla yeniden pistlerde

Posted in Haberler by ursuspolaris on 30 Haziran 2011

2010 Kış Olimpiyatları şampiyonu Evan Lysacek, bir yıllık aradan sonra ISU Grand Prix yarışmalarıyla yeniden pistlere dönüyor.

Amerikalı patenci, Skate America Trophée Bompard yarışmalarına katılacak.

2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında şampiyon olduktan sonra hiçbir yarışmaya girmeyen Lysacek, 1988’den bu yana Kış Olimpiyatlarında altın madalya kazanan ilk Amerikalı erkek patenci unvanını elde etmişti.

Lysacek, Olimpiyat sezonunun verdiği yorgunluk ve tanıtım ve gösteri gruplarındaki sözleşmeleri nedeniyle son bir yıl yarışmalara girmedi. Amerikalı patenci, yarışmalara girmeyi göz ardı etmediğini ve dörtlü atlayışları çalıştığını Ocak ayında açıklamıştı.

.

.

Lysacek’in geri dönüşü, ABD açısından önem taşıyor. Dünya Şampiyonalarında üç patenciyle temsil edilen ABD, 2001’den bu yana ilk kez, 2012 Dünya Şampiyonasında Erkeklerde iki patenciyle temsil edilecek.

Lysacek, 2009 Dünya Şampiyonasında altın madalya kazanmış, 2005 ve 2006 Dünya Şampiyonalarında da bronz madalya elde etmişti.

Haziran ayı başında ISU tarafından yarışmalara girme yasağı kaldırılan 2006 Olimpiyat şampiyonu ve 2010 Olimpiyat ikincisi Rus Evgeni Plushenko, ISU Grand Prix yarışmalarına katılmayacak. Plushenko’nun en büyük amacı, ülkesinde düzenlenen 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarına katılmak…

–          Ando ve Kim de yok… –

 

ISU Grand Prix yarışmalarına girmeyecek patenciler arasında 2011 Dünya şampiyonu Japon Miki Ando ile 2010 Kış Olimpiyatları şampiyonu Güney Koreli Yu-Na Kim de bulunuyor.

Ando, yeni sezon için programlarını hazırlamaya vakti olmadığını belirtirken, Kim de 2018 Kış Olimpiyatlarına talip olan ülkesinin Pyeongchang kentinin tanıtımıyla meşgul… 2018 Kış Olimpiyatlarını düzenleyecek kent, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından 6 Temmuz’da Güney Afrika’nın Durban kentinde açıklanacak.

ISU Grand Prix yarışmaları 21-23 Ekim tarihleri arasında yapılacak Skate America ile başlayacak, Skate Canada (Kanada), Cup of China (Çin), NHK Trophy (Japonya), Trophée Eric Bompard (Fransa) ve Cup of Russia (Rusya) ile devam edecek.

Final yarışmaları 8-11 Aralık tarihleri arasında Kanada’nın Québec kentinde düzenlenecek.

.

Reklamlar
Tagged with: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: