ARTİSTİK BUZ PATENİ

2011 Nice Kupası

Posted in Yarışmalar by ursuspolaris on 23 Kasım 2011

Sonuçlar için tıklayınız – Video – Erkekler: serbest program (ilk 12)

Fransa’nın Nice kentinde 26 Ekim – 30 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenen Nice Kupası (Cup of Nice) yarışmalarında Ali Demirboğa 19, Birce Atabey 24. oldu.

Gençlerde Giray Şenol 16 olurken Sinem Kuyucu serbest programı kayma hakkını elde edemedi.

Buz Dansı‘nda, Alisa Agafonova/Alper Uçar ikilisi sekizinci sırayı aldı.

Erkeklerde, Amerikalı Keegan Messing birinci (203.42), Fransız Chafik Besseghier ikinci (199.35), Rus Konstantin Menshov üçüncü (198.69) oldu.

Kızlarda, Rus Polina Agafonova birinciliği (154.27), Ukraynalı Natalia Popova ikinciliği (137.50), Rus Anna Ovcharova üçüncülüğü (136.43) elde etti.

Genç Erkeklerde, Rus Vladislav Tarasenko birinci (171.09), Ukraynalı Stanislav Pertsov ikinci (149.31), Fransız Charles Tetar üçüncü (146.45) sırayı aldı.

Genç Kızlarda, Rus Maria Stavitskaya birinci (129.97), Fransız Anais Ventard ikinci (129.53), Rus Arina Petrova üçüncü (129.23) oldu.

Buz Dansı’nda, Rus Valeria Starygina/Ivan Volobuev altın (126.09), Fransız Pernelle Carron/Loyd Jones gümüş (121.60), İspanyol Sara Hurtado/Adria Diaz bronz (112.30) madalya kazandı.

.

 

cup2011-podium-juniors-r

 

.

ERKEKLER (FNR: serbest programı kayma hakkını elde edemedi)

Kısa programda 21, serbest programda 18. olan Ali Demirboğa, genel sıralamada 19. oldu.

Teknik değerlendirmede 51.79 üzerinden 46.95 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 40.20 puan alan Ali, (düşme) 1 ceza puanı kesilmesinden toplam 86.15 bölüm puanıyla serbest programda 18. oldu. Kısa (23.80 üzerinden 21.24 + 22.35 = 43.59 puan) ve serbest program sonunda toplam 129.74 puan elde eden Ali, genel sıralamada 19. oldu.

.

 

ERKEKLER SIRALAMASI
.
Sıra    . Adı                                                   . Ülkesi        . ToP          . KP        . SP.
.
1 Keegan MESSING USA 203.42 1 4
2 Chafik BESSEGHIER FRA 199.35 3 1
3 Konstantin MENSHOV RUS 198.69 2 2
4 Jorik HENDRIX BEL 185.25 9 3
5 Romain PONSART FRA 182.86 5 7
6 Zhan BUSH RUS 181.89 4 8
7 Artur DMITRIEV RUS 181.14 10 5
8 Misha GE UZB 177.78 8 6
9 Yvan TRETYAKOV RUS 169.69 6 11
10 Paul FENTZ GER 168.48 7 10
11 Abzal RAKIMGALIYEV KAZ 161.83 12 9
12 Laurent ALVAREZ SUI 150.84 14 12
13 Patryk MYZYK POL 143.12 16 13
14 Javier RAYA ESP 142.09 13 15
15 Franz STREUBEL GER 139.12 15 16
16 Vitaly LUCHANOK BLR 136.58 23 14
17 Valtter VIRTANEN FIN 132.05 20 17
18 Phillip HARRIS GBR 131.39 18 19
19 Ali DEMIRBOGA TUR 129.74 21 18
20 David RICHARDSON GBR 127.24 19 21
21 Jono PARTRIDGE GBR 120.13 24 20
22 Ondrej SPIGEL SWE 116.78 17 23
23 Andrew DODDS AUS 114.31 22 22
Ç Adrian SCHULTHEISS SWE
FNR Boyito MULDER NED


.

KIZLAR (FNR: serbest programı kayma hakkını elde edemedi)

Kısa programda 22, serbest programda 24. olan Birce Atabey, genel sıralamada 24. oldu.

Teknik değerlendirmede 34.52 üzerinden 26.86 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 26.96 puan alan Birce, (düşme) 1 ceza puanı indirilmesinden sonra toplam 52.82 bölün puanıyla serbest programda 24. oldu. Kısa (20.80 üzerinden 20.32 + 14.32 = 34.64 puan) ve serbest program sonunda toplam 87.46 puan alan Birce, genel sıralamada 24. oldu.

.

 

 
KIZLAR SIRALAMASI
.
Sıra    . Adı                                                      . Ülkesi        . ToP         . KP        . SP.
.
1 Polina AGAFONOVA RUS 154.27 1 1
2 Natalia POPOVA UKR 137.50 7 2
3 Anna OVCHAROVA RUS 136.43 2 5
4 Maé Bérénice MEITE FRA 135.45 9 3
5 Jasmine Alexandra COSTA EST 129.72 5 4
6 Victoria MUNIZ PUR 127.56 4 6
7 Lénaëlle GILLERON – GORY FRA 125.78 3 9
8 Jenna McCORKELL GBR 119.01 19 7
9 Yrétha SILETE FRA 118.81 8 13
10 Victoria HUBLER AUT 118.37 10 11
11 Karly ROBERTSON GBR 117.60 18 8
12 Roberta RODEGHIERO ITA 117.17 14 10
13 Minna PARVIAINEN FIN 116.36 13 12
14 Alice GARLISI ITA 115.40 12 14
15 Francesca RIO ITA 114.23 6 16
16 Tina STURZINGER SUI 111.34 17 15
17 Linnea MELLGREN SWE 110.70 11 18
18 Reeta ROMPPANEN FIN 107.42 15 21
19 Myriam LEUENBERGER SUI 105.30 20 19
20 Nathalie WEINZIERL GER 105.04 16 23
21 Isabelle PIEMAN BEL 102.07 21 20
22 Clara PETERS IRL 100.92 23 17
23 Fleur MAXWELL LUX 98.06 24 22
24 Birce ATABEY TUR 87.46 22 24
FNR Eva LIM NED
FNR Isabel DRESCHER GER
FNR Joyce DEN HOLLANDER NED
FNR Sandy HOFFMANN GER
FNR Kaat VAN DAELE BEL
FNR Viktoria KAFOL AUT

 

.

GENÇ ERKEKLER

Kısa programda 17, serbest programda 13. olan Giray Şenol, genel sıralamada 16. oldu.

Teknik değerlendirmede 43.79 üzerinden 39.69 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 29.10 puan alan Giray, (düşme) 1 ceza puanı indirilmesinden sonra toplam 67.79 bölüm puanıyla serbest programda 13. sırayı aldı. Kısa (18.40 üzerinden 14.12 + 15.85 – 1 (düşme) = 28.97 puan) ve serbest program sonunda toplam 96.76 puan elde eden Giray, genel sıralamada 16. oldu.

.

 

 
GENÇ ERKEKLER SIRALAMASI
.
Sıra     . Adı                                                           . Ülkesi        . ToP         . Kp        . SP.
.
1 Vladislav TARASENKO RUS 171.09 1 1
2 Stanislav PERTSOV UKR 149.31 2 3
3 Charles TETAR FRA 146.45 6 2
4 Maurizio ZANDRON ITA 145.34 3 4
5 Timofei NOVAIKIN FRA 143.35 4 5
6 Grégoire APPELHANS FRA 130.32 5 7
7 Yaroslav PANIOT UKR 127.17 12 6
8 Filippo AMBROSINI ITA 123.47 8 9
9 Marcus BJORK SWE 123.13 9 8
10 Adrien TESSON FRA 115.74 7 12
11 Florian GOSTELIE NED 115.25 10 11
12 Cameron HEMMERT AUS 114.97 11 10
13 Pavel STRAKACH BLR 103.68 13 15
14 Simon Gabriel IONIAN AUT 98.89 14 17
15 Jordan DODDS AUS 97.86 15 14
16 Giray SENOL TUR 96.76 17 13
17 Thomas KENNES NED 94.42 16 16
Ç Michael Christian MARTINEZ PHI

 

.

GENÇ KIZLAR (FNR: serbest programı kayma hakkını elde edemedi)

Kısa programda 25. olan Sinem Kuyucu, serbest programı kayma hakkın elde edemedi.

Kısa programda, teknik değerlendirmede 15.60 üzerinden 14.22 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 13.76 puan alan Sinem, (düşme ve süre ihlali) 2 ceza puanı kesilmesinden sonra toplam 25.98 bölüm puanıyla kısa programda 25. oldu ve serbest programa katılamadı.

.

 

 
GENÇ KIZLAR SIRALAMASI
.
Sıra    . Adı                                                                    . Ülkesi           . ToP             . KP      . SP.
.
1 Maria STAVITSKAYA RUS 129.97 1 3
2 Anaïs VENTARD FRA 129.53 3 1
3 Arina PETROVA RUS 129.23 2 2
4 Josefin TAJEGARD SWE 114.26 11 4
5 Agata KRYGER POL 111.27 6 5
6 Diana ZANTA SUI 108.85 9 6
7 Bahia TALEB FRA 108.74 5 8
8 Tanja ODERMATT SUI 108.15 10 7
9 Sabina SCHULZ AUT 105.03 7 11
10 Alexandra DEEVA RUS 104.80 4 12
11 Isabella SCHUSTER-VELISSARIOU GRE 101.62 12 10
12 Victoria MANNI ITA 98.94 15 9
13 Saara ASTOLA FIN 96.64 8 18
14 Alessandra CERNUSCHI ITA 92.72 17 13
15 Natasha MCKAY GBR 91.88 18 14
16 Michelle COUWENBERG NED 90.73 21 15
17 Agnese GARLISI ITA 89.58 19 16
18 Darin KHUSSEIN UKR 86.91 24 17
19 Regina GLAZMAN KAZ 85.88 16 19
20 Mona Lisa WEINBERGER AUT 83.84 23 20
21 Rosa-Maria SALONEN FIN 83.27 13 22
22 Kim BELL NED 80.61 14 21
23 Laura RAUKKO FIN 75.78 20 23
24 Sara HUUSKONEN FIN 73.98 22 24
FNR Sinem KUYUCU TUR
FNR Irina VORZHEVA KAZ


.

BUZ DANSI

Kısa dansta yedinci, serbest dansta sekizinci olan Alisa Agafonova/Alper Uçar çifti, genel sıralamada sekizinciliği elde etti.

Teknik değerlendirmede 28.50 üzerinden 29.77 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 29.77 puan alan Agafonova/Uçar çifti, (lift hatası) 1 ceza puanı kesilmesinden sonra toplam 60.24 bölüm puanıyla serbest dansta sekizinci oldu. Kısa (19.50 üzerinden 20.00 + 20.48 = 40.48 puan) ve serbest dans sonunda toplam 100.72 puan alan Agafonova/Uçar ikilisi, genel sıralamada sekizinci oldu.

.

 

 
BUZ DANSI SIRALAMASI
.
Sıra     . Adı                                                                                             . Ülkesi          . ToP      . KD      . SD.
.
1 Valeria STARYGINA / Ivan VOLOBUEV RUS 126.09 2 1
2 Pernelle CARRON / Loyd JONES FRA 121.60 1 2
3 Sara HURTADO / Adria DIAZ ESP 112.30 3 4
4 Tanja KOLBE / CARUSO STEFANO GER 111.05 4 3
5 Louise WALDEN / EDWARDS OWEN GBR 102.46 6 7
6 Carolina HERMANN / Daniel HERMANN GER 102.10 9 5
7 Siobhan HEEKIN-CANEDY / Dmitry DUN UKR 101.70 8 6
8 Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR TUR 100.72 7 8
9 Anastasia ZVORYGINA / Maciej BERNADOWSKI POL 97.67 5 11
10 Ramona ELSENER / Florian ROOST SUI 94.68 10 9
11 Barbara SILNA / Juri KURAKIN AUT 91.67 11 10
12 Lesia VOLODENKOVA / Vitaly VAKUNOV BLR 78.74 12 12
13 Katherine FIRKIN / Henri DUPONT AUS 47.94 13 13

 

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: