ARTİSTİK BUZ PATENİ

Evgeni Plushenko 2012 Avrupa Şampiyonasında yarışabilecek

Posted in Haberler by ursuspolaris on 05 Ocak 2012

Uluslararası Paten Federasyonu ISU, 2012 Rusya Şampiyonasında birinci olan Evgeni Plushenko’nun 2012 Avrupa Şampiyonasında yarışmasına izin verdi.

Rusya Buz Pateni Federasyonu, ISU’ya başvuruda bulunarak, Evgeni Plushenko’nun çeşitli nedenlerle şimdiki ya da bir önceki sezonda herhangi bir ISU yarışmasına katılmadığını, ancak Avrupa Şampiyonasına girmesine izin verilmesini istedi.

ISU, yaptığı açıklamada, “Bu isteğe dayanan ve Rusya Şampiyonasında elde ettiği puanları göz önüne alan ISU Konseyinin, Plushenko’nun istisnai olarak 2012 Avrupa Şampiyonasına girmesine izin verdiğini” belirtti. ISU, “Bu olağandışı iznin sadece, İngiltere’nin Sheffield kentinde bu ay düzenlenecek 2012 Avrupa Şampiyonası için geçerli olduğuna” dikkat çekti.

.

.

Mevcut ISU kuralları, Plushenko’nun Avrupa Şampiyonasına katılmasına olanak tanımıyor. Kurallar, ISU’nun sorumluluğu altında düzenlenen bir yarışmaya katılabilmek için patencilerin, içinde bulunulan sezonda ya da bir önceki sezonda en az bir ISU Şampiyonasına (Dünya, Avrupa ya da Dört Kıta) girmiş olmasını gerektiriyor.

Plushenko, 2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarından bu yana böyle bir ISU Şampiyonasına katılmadığı için kurallar onun 2012 Avrupa Şampiyonasında yarışmasını engelliyor. ISU kurallarına göre, bir patencinin bir ISU Şampiyonasında en az alması gereken teknik puanlar var. Plushenko, yaklaşık iki yıldır ISU Şampiyonalarına katılmadığı için ölçü olarak alınabilecek bir ISU puanı da yok.

.

.

Bu teknik puanlar, bu sezon için Erkeklerde kısa programda en az 20, serbest programda en az 35 puan olarak belirlenmişti.

Plushenko, Rusya Şampiyonasında, kısa programda teknik değerlendirmede 42.30, serbest programda 77.77 puan almıştı.

2012 Avrupa Şampiyonası İngiltere’nin Sheffield kentinde 23 – 29 Ocak 2012 tarihleri arasında düzenleniyor.

Plushenko, bu şampiyonada, eski Dünya şampiyonu Fransız Brian Joubert, 2011 Avrupa şampiyonu Fransız Florent Amodio, eski Avrupa şampiyonu Çek Tomas Verner, yurttaşı 2011 Dünya üçüncüsü Artur Gachinski ve bu sezon yıldızı iyice parlayan İspanyol Javier Fernandez’le karşı karşıya gelecek.

Plushenko’nun Avrupa Şampiyonasından sonra dizinden yeniden bir ameliyat geçirebileceğinden söz ediliyor. Bu nedenle, 2012 Dünya Şampiyonasına katılıp katılmayacağı şimdiden bilinmiyor.

.

Reklamlar
Tagged with: ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: