ARTİSTİK BUZ PATENİ

2012 Dünya Şampiyonasına katılanlar belli oldu

Posted in Haberler by ursuspolaris on 08 Mart 2012

Katılanlar için tıklayınız

2012 Dünya Şampiyonası, Fransa’nın Nice kentinde 26 Mart – 1 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacak. Şampiyonaya toplam 221 patenci/çift/dansçının katılması bekleniyor.

ISU’nun listesinde yer alan bilgilere göre (8 Mart), bu şampiyonada Türkiye’yi Ali Demirboğa, Sıla Saygı ve Buz Dansı’nda Alisa Agafonova/Alper Uçar temsil edecek.

Dünya Şampiyonasına katılım doğrudan ve eleme yoluyla olacak. Eleme yarışmaları, resmî yarışmalarından önce düzenleniyor.

.

.

Erkeklerde ve Kadınlarda toplam 30 (18 doğrudan + 12 elemelerden), Çiftlerde toplam 20 (12 doğrudan + 8 elemelerden) ve Buz Dansı’nda toplam 25 (15 doğrudan + 10 elemelerden) takım, kısa program ve kısa dans yarışmasına girecek.

Kısa program ve kısa dans sonunda Erkeklerde ve Kadınlarda ilk 24 patenci, ilk 16 çift ve ilk 20 Buz Dansı takımı serbest program ve serbest dansta yarışma hakkını kazanacak.

Ali, Sıla ve Alisa/Alper ikilisi eleme yarışmalarına girecek.

Ali ikinci kez Dünya Şampiyonasına katılıyor. İlk kez 2010’da Dünya Şampiyonasına giren Ali, kısa programda teknik değerlendirmede 18.74 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 17.65 puan almış ve toplam 36.39 bölüm puanıyla 45. sırayı elde ederek serbest programı kayma hakkını yitirmişti.

Sıla, ilk kez Dünya Şampiyonasına katılıyor.

Buz Dansı’nda ikinci kez Dünya Şampiyonasına yarışmacı gönderen Türkiye, ilk defa 2010’da Jenette Maitz/Alper Uçar ikilisi tarafından temsil edilmişti. 2011’de Buz Dansı yarışmasına katılmayan Türkiye, 2012’de Alisa Agafonova/Alper Uçar tarafından temsil edilecek.

Alper, Erkeklerde dört kez Dünya Şampiyonasına katılmıştı. Şimdi de, Alisa Agafonova ile ikinci kez Buz Dansı yarışmasına katılacak olan Alper, genel olarak altıncı kez Dünya şampiyonasına giriyor.

Tuğba Karademir, Dünya Şampiyonasına en çok katılan patenci olma unvanını elinde bulunduruyor. Sekiz kez Dünya Şampiyonasına giren Tuğba, 2003′de 30, 2004′te 35, 2005′te 27, 2006′da 18, 2007′de 27, 2008′de 27, 2009’da 21 ve 2010’da 28. olmuştu.

2011 Dünya Şampiyonasında ilk üç dereceyi alanlar şöyle:

Erkekler

1. Patrick Chan CAN
2. Takahiko Kozuka JPN
3. Artur Gachinski RUS

Kadınlar

1. Miki Ando JPN
2. Yu-Na Kim KOR
3. Carolina Kostner ITA

Çiftler

1. Aliona Savchenko/Robin Szolkowy GER
2. Tatiana Volososzhar/Maxim Trankov RUS
3. Çinli Qing Pang/Jian Tong CHN

Buz Dansı

1. Meryl Davis/Charlie White USA
2.Tessa Virtue/Scott Moir CAN
3. Maia Shibutani/Alex Shibutani USA

ISU’nun listesine göre, 2012 yarışmasına giren patenciler şöyle:

ERKEKLER:

Doğrudan katılanlar

1. Kevin Van Der Perren BEL
2. Patrick Chan CAN
3. Kevin Reynolds CAN
4. Michal Brezina CZE
5. Tomas Verner CZE
6. Florent Amodio FRA
7. Brian Joubert FRA
8. Peter Liebers GER
9. Samuel Contesti ITA
10. Yuzuru Hanyu JPN
11. Takahiko Kozuka JPN
12. Daisuke Takahashi JPN
13. Denis Ten KAZ
14. Artur Gachinski RUS
15. Javier Fernandez ESP
16. Dmitri Ignatenko UKR
17. Jeremy Abbott USA
18. Adam Rippon USA

Eleme yarışmasına girecekler

19. Slavik Hayrapetyan ARM
20. Brendan Kerry AUS
21. Viktor Pfeifer AUT
22. Vitali Luchanok BLR
23. Damjan Ostojic BIH
24. Kevin Alves BRA
25. Manol Atanassov BUL
26. Nan Song CHN
27. Jordan Ju TPE
28. Justus Strid DEN
29. Viktor Romanenkov EST
30. Ari-Pekka Nurmenkari FIN
31. Luke Chilcott GBR
32. Harry Hau Yin Lee HKG
33. Marton Marko HUN
34. Alexei Bychenko ISR
35. Saulius Ambrulevicius LTU
36. Kim Lucine MON
37. Christopher Caluza PHI
38. Maciej Cieplucha POL
39. Min-Seok Kim KOR
40. Zoltan Kelemen ROU
41. Sergei Voronov RUS
42. Taras Rajec SVK
43. Javier Raya ESP
44. Alexander Majorov SWE
45. Laurent Alvarez SUI
46. Ali Demirboğa TUR
47. Misha Ge UZB

KADINLAR

Doğrudan katılanlar

1. Isabelle Pieman BEL
2. Amelie Lacoste CAN
3. Kexin Zhang CHN
4. Kiira Korpi FIN
5. Juulia Turkkila FIN
6. Yretha Silete FRA
7. Elene Gedevanishvili GEO
8. Sarah Hecken GER
9. Carolina Kostner ITA
10. Mao Asada JPN
11. Kanako Murakami JPN
12. Akiko Suzuki JPN
13. Min-Jeong Kwak KOR
14. Alena Leonova RUS
15. Ksenia Makarova RUS
16. Viktoria Helgesson SWE
17. Alissa Czisny USA
18. Ashley Wagner USA

Eleme yarışmasına girecekler

19. Chantelle Kerry AUS
20. Kerstin Frank AUT
21. Daniela Stoeva BUL
22. Melinda Wang TPE
23. Mirna Libric CRO
24. Eliska Brezinova CZE
25. Karina Johnson DEN
26. Gerli Liinamae EST
27. Jenna McCorkell GBR
28. Georgia Glastris GRE
29. Viktoria Pavuk HUN
30. Clara Peters IRL
31. Valentina Marchei ITA
32. Alina Fjodorova LAT
33. Inga Januleviciute LTU
34. Fleur Maxwell LUX
35. Reyna Hamui MEX
36. Manouk Gijsman NED
37. Anne Line Gjersem NOR
38. Zhaira Costiniano PHI
39. Victoria Muniz PUR
40. Chae-Yeon Suhr KOR
41. Sabina Mariuta ROU
42. Polina Korobeynikova RUS
43. Alexandra Kunova SVK
44. Dasa Grm SLO
45. Lejeanne Marais RSA
46. Sonia Lafuente ESP
47. Romy Buhler SUI
47. Sandra Khopon THA
49. Sıla Saygı TUR
50. Natalia Popova UKR

ÇİFTLER

Doğrudan katılanlar

1. Jessica Dube/Sebastien Wolfe CAN
2. Meagan Duhamel/Eric Radford CAN
3. Qing Pang/Jian Tong CHN
4. Maylin Hausch/Daniel Wende GER
5. Aliona Savchenko/Robin Szolkowy GER
6. Stefania Berton/Ondrej Hotarek ITA
7. Narumi Takahashi/Mervin Tran JPN
8. Vera Bazarova/Yuri Larionov RUS
9. Yuko Kavaguti/Alexander Smirnov RUS
10. Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov RUS
11. Caydee Denney/John Coughlin USA
12. Mary Beth Marley/Rockne Brubaker USA

Eleme yarışmasına girecekler

13. Stina Martini/Severin Kiefer AUT
14. Lubov Bakirova/Mikalai Kamianchuk BLR
15. Elizabeta Makarova/Leri Kenchadze BUL
16. Wenjing Sui/Cong Han CHN
17. Alexandra Herbrikova/Rudy Halmaert CZE
18. Ji Hyang Ri/Won Hyok Thae PRK
19. Vanessa James/Morgan Cipres FRA
20. Mari Vartmann/Aaron Van Cleave GER
21. Stacey Kemp/David King GBR
22. Danielle Montalbano/Evgeni Krasnopolski ISR
23. Nicole Della Monica/Matteo Guarise ITA
24. Anais Morand/Timothy Leemann SUI

BUZ DANSI

Doğrudan katılanlar

1. Kharis Ralph/Asher Hill CAN
2. Tessa Virtue/Scott Moir CAN
3. Kaitlyn Weaver/Andrew Poje CAN
4. Pernelle Carron/Lloyd Jones FRA
5. Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat FRA
6. Nelli Zhiganshina/Alexander Gazsi GER
7. Anna Cappellini/Luca Lanotte ITA
8. Cathy Reed/Chris Reed JPN
9. Isabella Tobias/Deividas Stagniunas LTU
10. Ekaterina Bobrova/Dmitri Soloviev RUS
11. Ekaterina Riazanova/Ilia Tkachenko RUS
12. Siobhan Heekin-Canedy/Dmitri Dun UKR
13. Meryl Davis/Charlie White USA
14. Madison Hubbell/Zachary Donohue USA
15. Maia Shibutani/Alex Shibutani USA

Eleme yarışmasına girecekler

16. Danielle O’Brien/Gregory Merriman AUS
17. Barbora Silna/Juri Kurakin AUT
18. Julia Zlobina/Alexei Sitnikov AZE
19. Lesia Valadzenkava/Vitai Vakunov BLR
20. Alexandra Chistiakova/Dimitar Lichev BUL
21. Xintong Huang/Xun Zheng CHN
22. Gabriela Kubova/Dmitri Kiselev CZE
23. Irina Shtork/Taavi Rand EST
24. Henna Lindholm/Ossi Kanervo FIN
25. Penny Coomes/Nicholas Buckland GBR
26. Zsuzsanna Nagy/Mate Fejes HUN
27. Ekaterina Bugrov/Vasili Rogov ISR
28. Lorenza Alessandrini/Simone Vaturi ITA
29. Cortney Mansour/Daryn Zhunussov KAZ
30. Ksenia Pecherkina/Aleksander Jakushin LAT
31. Corenne Bruhns/Ryan Van Natten MEX
32. Alexandra Zvorigina/Maciej Bernadowski POL
33. Elena Ilinykh/Nikita Katsalapov RUS
34. Federica Testa/Lukas Csolley SVK
35. Sara Hurtado/Adria Diaz ESP
36. Ramona Elsener/Florian Roost SUI
27. Alisa Agafonova/Alper Uçar TUR
38. Anna Nagornyuk/Viktor Kovalenko UZB

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: