ARTİSTİK BUZ PATENİ

Nathalie Péchalat’nın burnu kırıldı, Dünya Şampiyonası tehlikede…

Posted in Haberler by ursuspolaris on 15 Mart 2012

Fransa’nın Avrupa şampiyonu buz dansçıları Nathalie Péchalat/Fabian Bourzat ikilisinin bu ay sonunda yapılacak 2012 Dünya Şampiyonasına katılmaları, Péchalat’nın sakatlığı nedeniyle tehlikeye girdi.

Fransa Buz Pateni Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD’nin Detroit kentinde çalışan Péchalat, antrenman sırasında düştü ve burnunu kırdı. Péchalat, bu nedenle, ABD’de burnundan ameliyat edilmesi planlandı.

Sakatlığıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Péchalat, “Başıma gelen tam bir felâket… Gerçekten çok formdaydık ve ülkemizde, Nice’te Dünya şampiyonu olmayı hedeflemiştik” dedi.

.

.

Ancak Péchalat’nın daha sonra yapılan muayenelerinin ardından yapılması düşünülen burun ameliyatı şampiyona sonrasına ertelendi.

28 yaşındaki Péchalat, “Doktorlar, solunum güçlükleri, kanamalar ve yeni ağrılara yol açabileceği için ameliyatın şampiyona sonrasına ertelenmesini tavsiye etti. Bu nedenle, burnuma koruyucu bir maske takmaya başladım. Fabian da, ben de motive olmuş durumdayız ve dayanışma içindeyiz. Birlikte geçirmemiz ve ek bir zafer kazanmamız gereken bir süreç içindeyiz” dedi.

13 Mart’ta sakatlanan Péchalat, sol gözüne yayılan kan oturması ve koruyucu maskesiyle antrenmanlara devam ediyor. İkilinin Dünya Şampiyonasına katılıp katılmayacağı konusunda henüz herhangi bir karar alınmadı.

2012 Dünya Şampiyonası 26 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında Fransa’nın Nice kentinde düzenleniyor.

Pasquale Camerlengo ve Angelika Krylova liderliğinde bir antrenör ekibi tarafından ABD’de çalıştırılan Péchalat/Bourzat ikilisi, son iki yıldır Avrupa şampiyonluğu unvanına sahip bulunuyor.

Fransız buz dansçıları, bu sezon katıldıkları beş yarışmada da madalya kazanmayı başardı. İkilinin bu sezon son hedefi, Dünya Şampiyonasında altın madalya elde etmekti.

Péchalat Bourzat ikilisi, son iki yıldır Dünya Şampiyonasında dördüncü olmuştu.

.

 

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: