ARTİSTİK BUZ PATENİ

Evan Lysacek yeniden yarışmalarda

Posted in Haberler by ursuspolaris on 13 Ağustos 2012

Evan Lysacek’in 2010 Kış Olimpiyatlarındaki serbest programı

2010 Kış Olimpiyatları şampiyonu Amerikalı patenci Evan Lysacek, yaklaşık 2,5 yıllık aradan sonra yeniden yarışmalara gireceğini açıkladı.

2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarından sonra bir daha yarışmalara girmeyen Lysacek, 19 – 21 Ekim tarihleri arasında ABD’nin Kent şehrinde düzenlenen Skate America yarışmasında piste çıkacağını belirtti.

Lysacek, “2014 Kış Olimpiyatlarında ABD’yi temsil etmek ve Olimpiyatlarda unvanımı başarılı şekilde korumak amacıyla yarışmalara geri dönüyorum” dedi. Amerikalı patenci, ABD Buz Pateni Federasyonu aracılığıyla yaptığı açıklamada, “İlk yarışmasının 2012 Skate America olmasının heyecan verici ve geri dönüş yarışmasının kendi ülkesinde düzenleniyor olmasının da ayrı bir anlama sahip olduğunu” belirtti.

.

.

Kış Olimpiyatlarından bu yana gösterilerde kaymaya devam eden Lysacek, 2009’da Dünya Şampiyonu olmuş, 2007 ve 2008’de ABD şampiyonluğunu kazanmıştı.

Uzun zamandır antrenörlüğünü yapan Frank Carroll yönetiminde antrenmanlara devam eden Lysacek’in kısa programı İspanyol Flâmenko bestecisi Vincent Amigo’nun ”Poeta” albümünden alınan bir parça üzerine hazırlandı. Serbest programının müziği de Fransız besteci Camille Saint-Saëns’ın ”Samson and Delilah” adlı eserinden alınan ”Mon cœur s’ouvre à ta voix” adlı arya olacak.

Antrenörü Carroll, Lysacek için, “Fizik olarak çok formda, programları güzel. Her şey onun için iyi gidiyor. Yeniden yarışmalara girecek olması beni çok memnun etti” dedi.

Lysacek, geçen sezon yarışmalara gireceğini açıklamış, hatta adı 2011 Skate America ve 2011 Trophée Eric Bompard yarışmacıları arasında yer almış ama Amerikan Federasyonuyla arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle yarışmalardan çekilmişti.

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: