ARTİSTİK BUZ PATENİ

Jessica Dubé/Sébastien Wolfe ikilisi yarışmaları bıraktı

Posted in Haberler by ursuspolaris on 12 Ocak 2013

KazaDubé/Davison çiftinin dereceleri

2012 Kanada Şampiyonasına Çiftlerde gümüş madalya kazanan Jessica Dubé/Sébastien Wolfe ikilisi, yarışmalardan çekilme kararı aldı. İkili, 2011 ilkbaharında bir araya gelmiş ve 2012 Dünya Şampiyonasında Çiftlerde Kanada’yı temsil etmişti.

.

.

Dubé, en önemli başarılarını eski partneri Bryce Davison ile elde etmiş ve çift, 2006 ve 2010 Kış Olimpiyatlarına katılmış, 2008 Dünya Şampiyonasında da bronz madalya kazanmıştı.

Kanada Buz Pateni Federasyonu yetkililerinden Mike Slipchuk, “Jessica, uluslararası planda önemli bir yere sahiptir. On yıldan fazla Kanada’yı yarışmalarda temsil etti. Güçlü iradesi, isteği ve spor ahlakı, onun önüne çıkan engelleri aşmasını, iki Olimpiyatta yarışmasını ve Dünya Şampiyonasında bronz madalya almasını sağladı” dedi.

Sakatlıklar dışında Dubé/Davison ikilisinin aşması gereken en önemli sorun 2007 Dört Kıta Şampiyonasında meydana gelen kazaydı. ABD’nin Colorado Springs kentinde yapılan Şampiyonada, yan yana spin sırasında çift, farkında olmadan birbirine çok yaklaşmış ve Davison’un pateninin çeliği Dubé’nin yüzüne çarpmıştı. Bu kaza sonucu, Dubé’ye 83 dikiş atılmıştı.

.

Jessica Dube, Bryce Davison

.

21 yıldır kaydığını ve çekilme kararının zor bir karar olduğunu belirten Dubé, “Paten kaymak, hayatımın çok önemli bir parçasıydı. 12 yaşındayken uluslararası yarışmalarda kaymaya başladım. Önüme çıkan fırsatlardan çok şey öğrendim, çok seyahat etmek zorunda kaldım, çok insanla çalıştım ve Kanada’yı uluslararası planda temsil ettim” dedi.

Dubé, son aylarda sağ ayağındaki sakatlıktan muzdaripti. Bu sakatlık, çiftin bu sezon antrenmanlarını engellemişti.

Wolfe de, “Devam etmek istiyorduk ama her şeyi gözden geçirdiğimiz zaman elimizden geldiğince en iyi şekilde kaymadan spor hayatımızı bitirmek istemediğimizi gördük. Bu aşamada, yarışmalardan çekilmenin en doğrusu olduğuna karar verdik” diye konuştu.

Wolfe de, eski partneri Tara Hancherow ile 2011 Kanada Şampiyonasında Gençlerde bronz madalya kazanmıştı.

Dubé, en önemli başarılarını kazandığı Davison ile 2003’te kaymaya başlamıştı.

Kazanın fotoğrafları

.

jessica_dube_07_4c_acc_21jessica_dube_07_4c_acc_11

jessica_dube_07_4c_acc.

Dubé, aynı zamanda Teklerde de yarışan bir patenciydi. 2004 ISU Junior Grand Prix Harbin yarışmasında dördüncü olmuştu. Dubé de, Davison da, 2007’ye kadar Teklerde de yarışmalara girmişti. 2006’da Dubé Kanada Şampiyonasında sekizinci olmuş, Davison ise elemelerde 15. sırayı alarak Kanada Şampiyonasında yarışma hakkını kazanamamıştı.

Dört yaşında patene başlayan Dubé, 29 Ekim 1987’de Drummondville’de, üç yaşında patene başlayan Davison da, 29 Ocak 1986’da Walnut Creek’de doğmuştu.

Dubé/Davison ikilisi, Davison’un uzun süren sakatlıktan bir türlü kurtulamaması üzerine Mart 2011’de ayrılmış, Dubé de, Sebastian Wolfe ile kaymaya başlamıştı.

.

Reklamlar
Tagged with: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: