ARTİSTİK BUZ PATENİ

Evgeni Plushenko ameliyat oldu

Posted in Haberler by ursuspolaris on 03 Şubat 2013

2013 Avrupa Şampiyonasında sakatlığı nedeniyle kısa program sonrasında çekilmek zorunda kalan Rus patenci Evgeni Plushenko, İsrail’de bel fıtığı ameliyatı oldu.

Tel Aviv’de başarılı bir ameliyat geçiren Plushenko’nun omurgasında harap olan bir disk yapay bir diskle değiştirildi.

plushenko_2012Plushenko’nun antrenörü Alexei Mishin, “Evgeni, harap olan bir diskinin yapay bir diskle değiştirilmesi için ameliyat oldu. Operasyonu yapan doktor, ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi. Ancak Evgeni’nin ne zaman yeniden pistlere döneceğini söylemek için henüz çok erken…” dedi.

Mishin, Plushenko’nun, ameliyat nedeniyle, Mart ayında Kanada’da düzenlenecek 2013 Dünya Şampiyonasına katılamayacağını belirtti.

Plushenko, Zagreb’de yapılan Avrupa Şampiyonasında kısa programda altıncı olmuş ve sırtındaki ağrılar nedeniyle serbest programa çıkmadan yarışmadan çekilmişti. Rus patenci, üçlü axel yaparken düşmüştü.

“Bir yıldan fazla zamandır sırt ağrılarıyla yaşayan Plushenko aslında Zagreb’de yarışmamalıydı” diyen Mishin, “Artık çok geç, olan oldu” diye ekledi.

2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında altın madalyayı tartışmalı şekilde Amerikalı Evan Lysacek’e kaptıran 30 yaşındaki Plushenko, son bir yıldır sakatlık nedeniyle yarışamamıştı.

2011 Ocak ayında yedinci kez Avrupa şampiyonu olan Rus patenci, bir ay sonra, Şubat 2011’de dizinden ameliyat geçirmişti.

Mishin, “Plushenko, şimdi yeniden doğmuş gibi… Daha güçlü şekilde pistlere döneceğini umuyorum. Kafasında 2014 Kış Olimpiyatlarında yarışmak var. Olimpiyatlara katılmak ve sağlıklı olmak için her şeyi yapacağından eminim” dedi.

Plushenko, 3 kez Dünya, 7 kez Avrupa şampiyonu olmuş, 2002 ve 2010 Kış Olimpiyatlarında gümüş, 2006 Kış Olimpiyatlarında da altın madalya kazanmıştı. Rus patencinin en büyük amacı, gelecek yıl ülkesinde düzenlenecek Kış Olimpiyatlarında altın madalya kazanmak…

.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: