ARTİSTİK BUZ PATENİ

2014 Soçi Kış Olimpiyatları madalyaları tanıtıldı

Posted in Haberler by ursuspolaris on 30 Mayıs 2013

Rusya’nın Soçi kentinde gelecek yıl düzenlenecek Kış Olimpiyatlarında dağıtılacak madalyalar kamuoyuna tanıtıldı.

2014 Soçi Kış Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkanı Dmitri Çernişenko, tanıtımda yaptığı açıklamada, “Olimpiyat madalyası her sporcunun en çok istenen en önemli madalyadır. Bugün 2014 Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlar madalyalarını ilk kez basına tanıtıyoruz” dedi.

.

medals6

.

Çernişenko’nun verdiği bilgiye göre, her bir madalyanın yapımı yaklaşık bir gün (18 saat) sürüyor ve ağırlıkları altın, gümüş ve bronz oluşlarına göre 460 ile 531 gram arasında değişiyor. Altın madalyaların kaplamasında yaklaşık üç kilo altın kullanıldı. Çernişenko, oyunlarda dağıtılmak üzere toplam yaklaşık 1.300 madalya imal edileceğini belirtti.

Paralimpik Oyunlarda verilecek madalyaların daha ağır olduğunu belirten Çernişenko, paralimpik sporculara verilecek altın madalyanın ağırlığının 586 gram olduğunu bildirdi. Madalyaların kalınlığı 10 mm, çapı 100 mm…

Çernişenko, “Madalyaların, özellikle altın madalyaların Rusya’da kalmasını istiyoruz” diyerek, 2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında Rusya’nın az sayıda madalya kazanmasının yarattığı hayal kırıklığına dikkat çekti.

.

medals7

.

Rusya, 2010 Vancouver Olimpiyatlarında tarihinin en kötü performansını sergilemiş ve sadece 15 madalya kazanarak sıralamada on birinci olmuştu.

Madalyaların ön yüzünde Olimpiyat halkaları yer alıyor, arka yüzünde de Soçi’nin logosu ile yarışmanın İngilizce adı bulunuyor. Madalyaların kenarında Rusça, İngilizce ve Fransız olarak oyunların resmî adları yazılı…

22. Kış Olimpiyatları, 7 – 23 Şubat 2014 tarihleri arasında Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Soçi kentinde düzenlenecek. Rusya, ilk kez Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak.

.

kolaj

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: