ARTİSTİK BUZ PATENİ

2013-2014 ISU Grand Prix yarışmaları ve katılanlar belli oldu

Posted in Haberler by ursuspolaris on 08 Haziran 2013

2013-2014 ISU Grand Prix yarışmalarının tarihleri belli oldu ve yarışmalara katılacak patenciler de büyük ölçüde belirlendi.

2013-2014 ISU Grand Prix yarışmalarına son Dünya şampiyonları Güney Koreli Yu-Na Kim, Kanadalı Patrick Chan, Rus Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov ve Amerikalı Meryl Davis/Charlie White ile Avrupa, Dört Kıta şampiyonları ve madalya kazananlar katılıyor.

Yarışmalar Ekim Ayında Skate America ile başlayacak ve Kasım ayındaki Rostelecom Cup of Russia ile son bulacak. Bu son yarışmaya Rus Evgeni Plushenko’nun da katılması bekleniyor.

Altı yarışmanın sonunda düzenlenen final yarışması 5 – 8 Aralık 2013 günleri arasında Japonya’nın Fukuoka kentinde yapılacak.

Yarışmalara 19 ülkeden 141 patenci katılacak.

2013-2014 ISU Grand Prix’de yarışabilmek için belirlenen minimum toplam puanlar şöyle: Erkekler: 160.68, Kadınlar: 130.98, Çiftler: 135.42, Buz Dansı: 113.73…

Yarışmaların tarihleri şöyle:

         Skate America / 18 – 20 Ekim 2013 –

         Skate Canada / 25 – 27 Ekim 2013 – St. John

         Cup Of China / 1 – 3 Kasım 2013 – Pekin

         NHK Trophy / 8 – 10 Kasım 2013 – Tokyo

         Trophée Eric Bompard / 15 – 17 Kasım – Paris

         Rostelecom Cup / 22 – 24 Kasım 2013 – Moskova

Final / 5 – 8 Aralık 2013 Fukuoka, Japonya

.

kk

.

ISU Grand Prix, altı yarışma ve bir final yarışmasından oluşuyor.

İlk altı yarışma, ISU kurallarına göre ve yarışmaların düzenlendiği ISU üyesi ülkelerin Federasyonlarının sorumluluğu altında yapılır. Final yarışmasının sorumluluğu ISU’ya aittir.

Yarışmanın kurallarına göre, ilk altı yarışmaya Erkekler, Bayanlar ve Buz Dansı’nda en az 10, en fazla 12 patenci katılabilir. Çiftlerde ise, bu sayı en az 8, en fazla 10’dur.

Yarışmalarda birinci olan patenciler/çiftler/dansçılar 15 puan, ikinci olanlar 13 puan, üçüncü olanlar 11 puan, dördüncü olanlar 9 puan, beşinci olanlar 7 puan, altıncı olanlar 5 puan, yedinci olanlar 4 puan (Çiftler hariç), sekizinci olanlar 3 puan (Çiftler hariç) kazanır.

Her patenci, altı yarışmalık diziden iki yarışmaya katılır. Elde edilen puanlara göre yapılan sıralamada ilk altı sırayı alan patenciler Erkekler, Kadınlar, Çiftler ve Buz Dansı kategorilerinde final yarışmasına katılır.

Erkekler, Bayanlar, Çiftler ve Buz Dansı’nda birinci olanlar 18.000’er dolar, ikinci olanlar 13.000’er dolar, üçüncü olanlar da 9.000’er dolar kazanır. Her kategoride dördüncü olanlar 3.000’er, beşinci olanlar da 2.000’er dolar ile ödüllendirilir. Her yarışmada verilen para ödüllerinin toplamı 180.000 dolara, ilk altı yarışma sonunda dağıtılan para ödüllerinin toplamı da 1.080.000 dolara ulaşır.

Finalde yarışmasına katılan patenciler de para ödülü kazanır. Her kategoride birinci olanlar 25.000’er dolar, ikinci olanlar 18.000’er, üçüncü olanlar da 12.000’er dolar ile ödüllendirilir. Dördüncü olanlar 6.000’er, beşinciler 4.000’er ve altıncı olanlar 3.000’er dolara hak kazanır.

Finaldeki para ödüllerinin toplamı da 272.000 dolardır. ISU Grand Prix serisinde altı yarışma ve final sonunda ISU tarafından dağıtılan para ödüllerinin toplamı 1.352.000 dolara ulaşır.

Her yarışmadan sonra doping kontrolü yapılır. Anti-doping testleri, her kategoride birinci olan patenci ile rastgele seçilen bir başka patenciye uygulanır. Testler, serbest programın sunulmasından sonra yapılır. Çiftler ve Buz Dansı’nda, testler yalnızca erkek ya da kadın patenciye uygulanır ve hangisine uygulanacağı kurayla belirlenir. Çiftlerin her ikisine de test yapılmaz.

Yarışmaya katılanlar şöyle:

ERKEKLER

Skate America

  • Max Aaron USA
  • Artur Gachinski RUS
  • Brian Joubert FRA
  • Takahiko Kozuka JPN
  • Evan Lysacek USA
  • Tatsuki Machida JPN
  • Alexander Majorov SWE
  • Daisuke Takahashi JPN
  • Denis Ten KAZ
  • Sonra açıklanacak USA

Skate Canada

  • Jeremy Abbott USA
  • Elladj Balde CAN
  • Michal Brezina CZE
  • Patrick Chan CAN
  • Joshua Farris USA
  • Yuzuru Hanyu JPN
  • Ross Miner USA
  • Takahito Mura JPN
  • Nobunari Oda JPN
  • Andrei Rogozine CAN

Cup of China

  • Florent Amodio FRA
  • Richard Dornbush USA
  • Maxim Kovtun RUS
  • Takahiko Kozuka JPN
  • Peter Liebers GER
  • Kevin Reynolds CAN
  • Nan Song CHN
  • Denis Ten KAZ
  • Yi Wang CHN
  • Han Yan CHN

NHK Trophy

  • Max Aaron USA
  • Jeremy Abbott USA
  • Chafik Besseghier FRA
  • Javier Fernandez ESP
  • Konstantin Menshov RUS
  • Takahito Mura JPN
  • Nobunari Oda JPN
  • Adam Rippon USA
  • Daisuke Takahashi JPN
  • Sergei Voronov RUS

Trophée Eric Bompard

  • Florent Amodio FRA
  • Michal Brezina CZE
  • Jason Brown USA
  • Patrick Chan CAN
  • Yuzuru Hanyu JPN
  • Ross Miner USA
  • Romain Ponsart FRA
  • Nan Song CHN
  • Han Yan CHN
  • Sonra açıklanacak FRA

Rostelecom Cup

  • Richard Dornbush USA
  • Joshua Farris USA
  • Javier Fernandez ESP
  • Brian Joubert FRA
  • Maxim Kovtun RUS
  • Peter Liebers GER
  • Tatsuki Machida JPN
  • Evgeni Plushenko RUS
  • Kevin Reynolds CAN
  • Sonra açıklanacak RUS

.

figure_skating_

.

KADINLAR

Skate America

  • Mao Asada JPN
  • Elene Gedevanishvili GEO
  • Viktoria Helgesson SWE
  • Valentina Marchei ITA
  • Mae Berenice Meite FRA
  • Elena Radionova RUS
  • Elizaveta Tuktamisheva RUS
  • Ashley Wagner USA
  • Caroline Zhang USA
  • Sonra açıklanacak USA

Skate Canada

  • Christina Gao USA
  • Gracie Gold USA
  • Yuna Kim KOR
  • Kiira Korpi FIN
  • Amelie Lacoste CAN
  • Alena Leonova RUS
  • Julia Lipnitskaia RUS
  • Kaetlyn Osmond CAN
  • Akiko Suzuki JPN
  • Sonra açıklanacak CAN

Cup of China

  • Joshi Helgesson SWE
  • Polina Korobeynikova RUS
  • Carolina Kostner ITA
  • Zijun Li CHN
  • Kanako Murakami JPN
  • Anna Pogorilaya RUS
  • Adelina Sotnikova RUS
  • Agnes Zawadzki USA
  • Kexin Zhang CHN
  • Sonra açıklanacak CHN

NHK Trophy

  • Mao Asada JPN
  • Elene Gedevanishvili GEO
  • Gracie Gold USA
  • Alena Leonova RUS
  • Zijun Li CHN
  • Valentina Marchei ITA
  • Satoko Miyahara JPN
  • Mirai Nagasu USA
  • Elena Radionova RUS
  • Akiko Suzuki JPN

Trophée Eric Bompard

  • Christina Gao USA
  • Lenaelle Gilleron-Gorry FRA
  • Viktoria Helgesson SWE
  • Yuna Kim KOR
  • Kiira Korpi FIN
  • Mae Berenice Meite FRA
  • Anna Pogorilaya RUS
  • Yretha Silete FRA
  • Adelina Sotnikova RUS
  • Ashley Wagner USA

Rostelecom Cup

  • Haruka Imai JPN
  • Carolina Kostner ITA
  • Julia Lipnitskaia RUS
  • Satoko Miyahara JPN
  • Kanako Murakami JPN
  • Mirai Nagasu USA
  • Kaetlyn Osmond CAN
  • Elizaveta Tuktamisheva RUS
  • Agnes Zawadzki USA
  • Sonra açıklanacak RUS

ÇİFTLER

Skate America

  • Stefania Berton/Ondrej Hotarek ITA
  • Marissa Castelli/Simon Shnapir USA
  • Caydee Denney/John Coughlin USA
  • Vanessa James/Morgan Cipres FRA
  • Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch CAN
  • Ksenia Stolbova/Fedor Klimov RUS
  • Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov RUS
  • Sonradan açıklanacak USA

Skate Canada

  • Stefania Berton/Ondrej Hotarek ITA
  • Lindsay Davis/Rockne Brubaker USA
  • Meagan Duhamel/Eric Radford CAN
  • Yuko Kavaguti/Alexander Smirnov RUS
  • Paige Lawrence/Rudi Swiegers CAN
  • Margaret Purdy/Michael Marinaro CAN
  • Wenjing Sui/Cong Han CHN
  • Mari Vartmann/Aaron Van Cleave GER

Cup of China

  • Anastasia Martiusheva/Alexei Rogonov RUS
  • Qing Pang/Jian Tong CHN
  • Cheng Peng/Hao Zhang CHN
  • Daria Popova/Bruno Massot FRA
  • Aliona Savchenko/Robin Szolkowy GER
  • Alexa Scimeca/Chris Knierim USA
  • Felicia Zhang/Nathan Bartholomay USA
  • Sonradan açıklanacak CHN

NHK Trophy

  • Marissa Castelli/Simon Shnapir USA
  • Haven Denney/Brandon Frazier USA
  • Yuko Kavaguti/Alexander Smirnov RUS
  • Paige Lawrence/Rudi Swiegers CAN
  • Cheng Peng/Hao Zhang CHN
  • Wenjing Sui/Cong Han CHN
  • Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov RUS
  • Sonradan açıklanacak JPN

Trophée Eric Bompard

  • Vera Bazarova/Yuri Larionov RUS
  • Nicole Della Monica/Matteo Guarise ITA
  • Caydee Denney/John Coughlin USA
  • Meagan Duhamel/Eric Radford CAN
  • Vanessa James/Morgan Cipres FRA
  • Qing Pang/Jian Tong CHN
  • Natasha Purich/Mervin Tran CAN
  • Sonradan açıklanacak FRA

Rostelecom Cup

  • Yulia Antipova/Nodari Maisuradze RUS
  • Vera Bazarova/Yuri Larionov RUS
  • Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch CAN
  • Aliona Savchenko/Robin Szolkowy GER
  • Alexa Scimeca/Chris Knierim USA
  • Britney Simpson/Matthew Blackmer USA
  • Narumi Takahashi/Ryuichi Kihara JPN
  • Sonradan açıklanacak RUS

.

Faiella/Scali

.

BUZ DANSI

Skate America

  • Anna Cappellini/Luca Lanotte ITA
  • Pernelle Carron/Lloyd Jones FRA
  • Meryl Davis/Charlie White USA
  • Cathy Reed/Chris Reed JPN
  • Maia Shibutani/Alex Shibutani USA
  • Isabella Tobias/Deividas Stagniunas LTU
  • Julia Zlobina/Alexei Sitnikov AZE
  • Sonradan açıklanacak USA

Skate Canada

  • Charlene Guignard/Marco Fabbri ITA
  • Madison Hubbell/Zachary Donohue USA
  • Alexandra Paul/Mitchell Islam CAN
  • Ekaterina Riazanova/Ilia Tkachenko RUS
  • Alexandra Stepanova/Ivan Bukin RUS
  • Tessa Virtue/Scott Moir CAN
  • Kaitlyn Weaver/Andrew Poje CAN
  • Nelli Zhiganshina/Alexander Gazsi GER

Cup of China

  • Alexander Aldridge/Daniel Eaton USA
  • Ekaterina Bobrova/Dmitri Soloviev RUS
  • Pernelle Carron/Lloyd Jones FRA
  • Madison Chock/Evan Bates USA
  • Xintong Huang/Xun Zheng CHN
  • Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat FRA
  • Xiaoyang Yu/Chen Wang CHN
  • Sonradan açıklanacak CHN

NHK Trophy

  • Anna Cappellini/Luca Lanotte ITA
  • Meryl Davis/Charlie White USA
  • Piper Gilles/Paul Poirier CAN
  • Elena Ilinykh/Nikita Katsalapov RUS
  • Tanja Kolbe/Stefano Caruso ITA
  • Maia Shibutani/Alex Shibutani USA
  • Victoria Sinitsina/Ruslan Zhiganshin RUS
  • Sonradan açıklanacak JPN

Trophée Eric Bompard

  • Penny Coomes/Nicholas Buckland GBR
  • Elena Ilinykh/Nikita Katsalapov RUS
  • Ksenia Monko/Kirill Khaliavin RUS
  • Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat FRA
  • Nicole Orford/Thomas Williams CAN
  • Tessa Virtue/Scott Moir CAN
  • Nelli Zhiganshina/Alexander Gazsi
  • Sonradan açıklanacak FRA

Rostelecom Cup

  • Ekaterina Bobrova/Dmitri Soloviev RUS
  • Madison Chock/Evan Bates USA
  • Siobhan Heekin-Canedy/Dmitri Dun UKR
  • Piper Gilles/Paul Poirier CAN
  • Gabriella Papapdakis/Guilaume Cizeron FRA
  • Ekaterina Riazanova/Ilia Tkachenko RUS
  • Kaitlyn Weaver/Andrew Poje CAN
  • Sonradan açıklanacak RUS

.

Reklamlar

2 Yanıt

Subscribe to comments with RSS.

  1. Dilek (@seyyahelma) said, on 20 Temmuz 2013 at 22:25

    Ne harika bi blogunuz var!


Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: