ARTİSTİK BUZ PATENİ

Evgeni Plushenko’nun kısa program müziği belli oldu

Posted in Haberler by ursuspolaris on 01 Ağustos 2013

2014 Kış Olimpiyatlarına katılmaya hazırlanan Rus patenci Evgeni Plushenko, yeni sezonda kullanacağı kısa program müziğini açıkladı.

Üç kez kış Olimpiyatlarına katılan ve 2002’de gümüş, 2006’da altın ve 2010’da gümüş madalya kazanan Plushenko, İtalya’nın Pinzolo kentindeki hazırlık kampını tamamladı.

Plushenko’nun kısa programı Ukraynalı Rock topluluğu Okean Elzy’nin Taka jak adlı şarkısı üzerine hazırlanacak (şarkı için tıklayınız). Ukraynalı grubun bu şarkısı, daha önce buz pistlerinde hiç duyulmamıştı.

Rus patenci, kısa programını antrenmanlarda koreografi olarak sunmadı ancak programda üçlü toeloop, ikili axel ve ikili lutz olduğu biliniyor. Bununla birlikte, Plushenko antrenmanlarda ikili lutz’u üçlü olarak sergiledi.

Plushenko, “Okean Elzy, Rusya ve Ukrayna’da çok popüler bir grup. Şarkı da bir film müziği… Programı Maxim Staviski ve David Avdish ile birlikte hazırlıyoruz” dedi.

.

.

Yedi kez Avrupa Şampiyonu olan patenci, Şubat ayında geçirdiği ameliyattan sonra pistlerden uzak kalmış ve antrenmanlara ancak İtalya’da Haziran ayında başlayabilmişti (ilgili haber için tıklayınız).

30 yaşındaki patenci, ameliyattan sonraki süreçte kendisini iyi hissettiğini, bununla birlikte her işe koşmadığını ve Temmuz ayı için planlanan Japonya’daki bir gösteri programını iptal ettiğini bildirdi.

Plushenko, yaz antrenmanlarının birinci bölümünü yaptığı Pinzolo’dan sonra Estonya’nın Tartu kentine giderek yeniden antrenmanlara başladı. Emektar patenci, serbest programı için de Staviski ve Avdish’le Estonya’da çalışıyor.

“Antrenmanlarda yeni hedefinin üçlü axel’ı yapmak olduğunu” belirten Plushenko, Estonya’dan sonra da Rusya’da Saint Petersburg’da antrenmanlara devam etmeyi planlıyor.

Plushenko, üç kez Dünya şampiyonu (2001, 2003, 2004), yedi kez Avrupa şampiyonu (2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2010, 2012), bir kez Olimpiyat şampiyonu (2006) ve dört kez ISU Grand Prix Finali şampiyonu (2000, 2001, 2003, 2005) olmuştu.

2014 Kış Olimpiyatları Rusya’nın Soçi kentinde yapılacak.

.

Reklamlar
Tagged with: ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: