ARTİSTİK BUZ PATENİ

2013 ISU JGP Minsk yarışmaları

Posted in Yarışmalar by ursuspolaris on 07 Ekim 2013

Sonuçlar için tıklayınızVideolar

2013-2014 ISU Junior Grand Prix yarışmalarının beşincisi olan Minsk yarışmaları, 26 – 28 Eylül 2013 tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Minsk’te yapıldı.

ABD, 3 altın, 1 bronz toplam 4 madalyayla yarışmanın  en başarılı ülkesi oldu. Papatya Dökmeci, Erkekler ve Çiftler yarışmasında hakemlik yaptı.

Erkeklerde, Amerikalı Nathan Chen birinci (211.11), Japon Ryuju Hino ikinci (198.12), Rus Murad Kurbanov üçüncü (183.48) oldu. Osman Akgün, toplam 123.45 puanla 16’ıncı sırayı elde etti.

Kızlarda, Amerikalı Polina Edmunds birinci (165.77), Kazak Elizabet Turzynbaeva ikinci (150.83), Japon Rika Hongo üçüncü (144.97) sırayı aldı. Elif Erdem, tolpam 71.42 puanla 28’inci oldu.

Çiftlerde, Rus Kamilla Gainetdinova/Ivan Bichi birinciliği (142.38), Amerikalı Madeline Aaron/Max Settlage ikinciliği (131.66), Rus Vasilisa Davankova/Andrei Deputat üçüncülüğü (130.46) elde etti.

Buz Dansı’nda, Amerikalı Lorraine McNamara/Quinn Carpenter altın (137.97), Rus Betina Popova/Yuri Vlasenko gümüş (128.71), Rus Daria Morozova/Mikhail Zhirnov bronz (128.64) madalya kazandı.

Sonuçlar şöyle:

ERKEKLER

1. Nathan CHEN – USA – 211.11 / 1 – 1
2. Ryuju HINO – JPN – 198.12 / 2 – 2
3. Murad KURBANOV – RUS – 183.48 / 4 – 3
4. Alexander SAMARIN – RUS – 181.54 / 6 – 4
5. June Hyoung LEE – KOR – 174.41 / 5 – 5
6. Chih-I TSAO – TPE – 168.01 / 3 – 6
7. Peter James HALLAM – GBR – 151.71 / 8 – 7
8. Roman SADOVSKY – CAN – 146.88 / 10 – 8
9. Matthias VERSLUIS – FIN – 146.28 / 7 – 11
10. Taichi HONDA – JPN – 145.59 / 9 – 10
11. Yaroslav PANIOT – UKR – 143.46 / 12 – 9
12. Charles TETAR – FRA – 137.11 / 16 – 12
13. Anton KEMPF – GER – 134.17 / 13 – 13
14. Anton KARPUK – BLR – 133.21 / 11 – 14
15. Spencer HOWE – USA – 123.54 / 14 – 17
16. Osman AKGÜN – TUR – 123.45 / 18 – 15
17. Marcus BJORK – SWE – 122.46 / 17 – 16
18. Mattia DALLA TORRE – ITA – 105.37 / 15 – 18
19. Artsiom TSELUIKO – BLR – 91.85 / 19 – 19
20. Kristof BREZAR – SLO – 86.26 / 20 – 20
21. Ivan PROKOPOVICH – BLR – 80.34 / 21 – 21

KIZLAR

1. Polina EDMUNDS – USA – 165.77 / 2 – 1
2. Elizabet TURZYNBAEVA – KAZ – 150.83 / 1 – 3
3. Rika HONGO – JPN – 144.97 / 5 – 5
4. Da Bin CHOI – KOR – 143.69 / 11 – 2
5. Mai MIHARA – JPN – 141.82 / 9 – 4
6. Madelyn DUNLEY – CAN – 141.78 / 4 – 7
7. Alaine CHARTRAND – CAN – 141.09 / 6 – 6
8. Natalia OGORELTSEVA – RUS – 139.74 / 3 – 9
9. Laurine LECAVELIER – FRA – 137.26 / 8 – 8
10. Barbie LONG – USA – 124.16 / 10 – 12
11. Yulia LI – RUS – 123.36 / 7 – 15
12. Deimante KIZALAITE – LTU – 122.13 / 14 – 10
13. Maria-Katharina HERCEG – GER – 118.74 / 12 – 14
14. Sara CASELLA – ITA – 118.14 / 17 – 11
15. Ivett TOTH – HUN – 117.12 / 16 – 13
16. Josefine TALJEGARD – SWE – 103.89 / 15 – 19
17. Pernille SORENSEN – DEN – 101.56 / 24 – 16
18. Lara ROTH – AUT – 101.37 / 19 – 17
19. Angelina KUCHVALSKA – LAT – 99.63 / 13 – 23
20. Mayada KHUSSEIN – UKR – 97.30 / 21 – 18
21. Janina MAKEENKA – BLR – 96.15 / 20 – 21
22. Daria BATURA – BLR – 91.63 / 26 – 20
23. Agnes Dis BRYNJARSDOTTIR – ISL – 85.32 / 23 – 24
24. Pina UMEK – SLO – 84.32 / 28 – 22
25. Kristina ZAKHARANKA – BLR – 82.87 / 25 – 25
26. Vasilena YAKIMOVA – BUL – 80.71 / 22 – 27
27. Maria Cristina MARTINEZ DE HARO – AND – 78.56 / 29 – 26
28. Elif ERDEM – TUR – 71.42 / 27 – 28
Ç.  Lyydia MAATTANEN – FIN – / 18 –

ÇİFTLER

1.Kamilla GAINETDINOVA / Ivan BICH – RUS – 142.38 / 1 – 1
2. Madeline AARON / Max SETTLAGE – USA – 131.66 / 3 – 3
3. Vasilisa DAVANKOVA / Andrei DEPUTAT – RUS – 130.46 / 2 – 5
4. Oksana NAGALATI / Maxim BOBROV – RUS – 128.73 / 5 – 2
5. Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU – CAN – 127.42 / 4 – 4
6. Alessandra CERNUSCHI / Filippo AMBROSINI – ITA – 114.30 / 7 – 6
7. Christina ZAITSEV / Ernie Utah STEVENS – USA – 112.17 / 6 – 8
8. Bianca MANACORDA / Niccolo MACII – ITA – 110.35 / 8 – 7
9. Molly LANAGHAN / Jake ASTILL – GBR – 88.70 / 9 – 9

BUZ DANSI

1.Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER – USA – 137.97 / 1 – 1
2. Betina POPOVA / Yuri VLASENKO – RUS – 128.71 / 3 – 2
3. Daria MOROZOVA / Mikhail ZHIRNOV – RUS / 128.64 / 2 – 3
4. Rebeka KIM / Kirill MINOV – KOR – 120.06 / 4 – 4
5. Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV – BLR – 114.18 / 5 – 6
6. Carolane SOUCISSE / Simon TANGUAY – CAN – 113.30 / 6 – 5
7. Estelle ELIZABETH / Romain LE GAC – FRA – 111.59 / 7 – 7
8. Valeria GAISTRUK / Alexei OLEJNIK – UKR – 105.72 / 8 – 8
9. Tory PATSIS / Joseph JOHNSON – USA – 98.93 / 9 – 10
10. Loreen GEILER / Sven MIERSCH – GER – 96.63 / 11 – 9
11. Leah STEFFAN / Benjamin STEFFAN – GER – 92.47 / 13 – 11
12. Eugenia TKACHENKA / Yuri GULITSKI – BLR – 91.28 / 10 – 13
13. Jessica JIANG / Tyler MILLER – CAN – 89.85 / 12 – 12
14. Laura BOUTARY / Alex LAMASSE – FRA – 86.40 / 14 – 14
15. Slavyana TSENOVA / Egor ZAYTSEV – BUL – 79.69 / 15 – 15
16. Kristsina KAUNATSKAIA / Yan LUKOUSKI – BLR – 71.84 / 16 – 16

.

.

MADALYA TABLOSU

.

Ülkeler

Altın

Gümüş

Bronz

Toplam

.

ABD

3

1

4

Rusya

1

1

3

5

Japonya

1

1

2

Kazakistan

1

1

 .

Toplam

4

4

4

12

.

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: