ARTİSTİK BUZ PATENİ

Moore-Towers/Moscovitch çifti ayrıldı

Posted in Haberler by ursuspolaris on 04 Mayıs 2014

2014 Dümya Şampiyonası – serbest program

Çiftlerde yıllarca Kanada’yı temsil eden Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch ikilisi, beş yıldır süren beraberliklerine son verdiklerini açıkladı.

Basın toplantısı düzenleyen ikiliden Moore-Towers, “Beş yıldır birlikte sürdürdüğümüz spor hayatımızda Dylan ile elde ettiğimiz başarılardan gurur duyuyorum. Kendisine bu nedenle teşekkür ediyorum. Artık hayatlarımızda farklı noktalara geldik” dedi.

21 yaşındaki Moore-Towers ve 29 yaşındaki Moscovitch, 2009 yılında bir araya gelmişti. 2011’de Kanada şampiyonu olan çift, son iki yıldır da Kanada ikinciliğini elde etmişti.

.

Moore-Towers @ Moscovitch - 2010 Skate America - SP

.

Uluslararası planda ise ISU Grand Prix yarışmalarında toplam yedi madalya, kazanan çift, üç kez de Grand Prix finallerine katılma hakkını elde etmişti. Kanadalı çift, spor hayatlarının en iyi derecesi olarak 2013 ve 2014 yıllarında Dünya dördüncüsü olmayı başarmıştı.

Moore-Towers/Moscovitch çift, Şubat ayında, Soçi Kış Olimpiyatlarında serbest programda yarışmış ve ikinci olarak Kanada takımı çerçevesinde gümüş madalya kazanmıştı.

Moscovitch, “Dünya Şampiyonaları ve Olimpiyatlarda Kanada’yı temsil etmek şereftir. Soçi’de gümüş madalya kazanan takımın parçası olmak, şimdiye kadarki spor hayatımın en anlamlı anı oldu. Bunu, Kirsten ile birlikte başardığımız için memnunum. Ona gelecek için başarılar dilerim” diye konuştu.

Moore-Towers/Moscovitch ikilisi, bireysel yarışmalarda beşinci olarak, üç Kanada takımı içinde Soçi’de en yüksek dereceyi elde etmişti.

İki patenci de, spor hayatlarına devam edebilmek kendilerine yeni eş arayacak.

Moore-Towers, “Bir ya da iki Olimpiyat dönemi için spor hayatımı sürdürebilme fırsatı olduğunu düşünüyorum. Kendime, bu hayalimi paylaşacak bir eş arıyorum” dedi.

Moscovitch de, “Gelecekte kendime yeni bir eş bulmak ve 2014-2015 sezonunda yarışabilmek için yeni fırsatları değerlendirmeyi planlıyorum” derken, 2018 Kış Olimpiyatları konusuna değinmedi.

.

moore-towers_moscovitch

.

Kanadalı çiftin ayrılık haberi şaşırtıcı oldu. Aralarındaki yaş farkına rağmen uyumlu bir çift olan Moore-Towers/Moscovitch ikilisi, 2014 Dünya Şampiyonu Alman Aliona Savchenko/Robin Szolkowy çiftinin yarışmalara girmeme kararının ardından şanslı duruma gelmişti. Alman çiftin bu kararından sonra Kanadalı ikili, her yarışmada potansiyel madalya adayları konumuna yerleşmişti.

Moore-Towers/Moscovitch ikilisi, özellikle liftlerde çok güçlüydü. Moscovitch’in Moore-Towers’ı kolaylıkla kaldırması, çifte yarışmalarda yüksek puan getiriyordu.

İkisinin de, kendilerine uygun, üst düzeyde kayabilecek eş bulmaları zor görülüyor.

İkili, 2009’da bir araya gelmeden önce, Moore-Towers Andrew Evans, Moscovitch de, kız kardeşi Kyra ile kayıyordu.

Moore-Towers, 1 Temmuz 1992’de St. Catharines’de, Moscovitch de, 23 Eylül 1984’te Toronto’da doğdu.

Dereceleri

.

.

.

Reklamlar
Tagged with: , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: