ARTİSTİK BUZ PATENİ

Carolina Kostner yeni sezonda yarışmalarda yok

Posted in Haberler by ursuspolaris on 15 Temmuz 2014

İtalya’nın Dünya şampiyonu patencisi Carolina Kostner, 2014-2015 sezonunda yarışmalara girmeyeceğini açıkladı.

Kostner, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, “Sevgili Dostlar, yeni sezonda yarışmalara girmeme ve vaktimi buz gösterilerine, okuluma ve arkadaşlarıma ayırmaya karat verdim” dedi.

Kostner, Şubat ayında, 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarında üçüncü olarak bronz madalya kazandığında spor hayatının doruk noktasına çıkmıştı.

2014 Dünya Şampiyonasında da bronz madalya kazanan Kostner, böylece Dünya Şampiyonalarında altıncı madalyasını elde etmişti.

.

happy_kostner

.

Kostner, 2012’de Dünya şampiyonluğunu kazanırken, beş kez de Avrupa şampiyonluğunu elde ederek Buz Pateni tarihine altın harflerle geçmeyi başardı.

Kostner’le birlikte, 2014-2015 sezonunda Mao Asada da yarışmalarda olmayacak. Güney Koreli Yu-Na Kim de, Soçi Kış Olimpiyatlarından sonra artık yarışmalara girmeme kararı aldığını açıklamıştı.

Kostner, 2012’de Dünya şampiyonluğunu kazandığında bu unvana erişen ilk İtalyan kadın patenci olmuş, 2007’de ilk kez Avrupa şampiyonluğunu elde ederken yine Avrupa şampiyonu olan ilk İtalyan kadın patenci olarak spor tarihine adını yazdırmıştı.

Kostner, aynı şekilde, 2005 Dünya Şampiyonasında üçüncü olurken, 27 yıl aradan sonra (Susanna Driano – 1978 –bronz) madalya kazanan ilk İtalyan kadın patenci unvanını elde etmişti.

.

carolina_kostner_10_euros_sp

.

Dünya Gençler Şampiyonasında madalya kazanan (2003, bronz) ilk İtalyan patenci olan Kostner, sporcu bir aileden geliyor. Kuzeni Isolde Kostner İtalya’nın ünlü kayakçaıları arasında bulunuyor. Kostner’in annesi 70’li yıllarda İtalya Şampiyonalarında dereceye giren bir patenciydi. Kostner’in babası da, İtalyan Buz Hokeyi millî takımıyla Dünya Şampiyonalarına ve Kış Olimpiyatlarına katılmıştı.

Bir sezon ABD’de de çalışan Kostner, bu deneyimin başarısızlıkla sona ermesinin ardında 2009/2010 sezonunda uzun yıllardır antrenörlüğünü yapan Michael Huth’a geri dönmüştü.

Kostner, 8 Şubat 1987’de İtalya’nın Bolzano kentinde dünyaya geldi.

Dereceleri:
.
.
.

Reklamlar
Tagged with: ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: