ARTİSTİK BUZ PATENİ

Caydee Denney/John Coughlin yeni sezonda pistlerden uzak kalacak

Posted in Haberler by ursuspolaris on 01 Ağustos 2014

2012 ABD Çiftler şampiyonu Caydee Denney/ ohn Coughlin ikilisi, Denney’in bir türlü iyileşmeyen sağ ayak bileğindeki sakatlık yüzünden 2014-2015 sezonunda yarışamalara girmeyeceğini açıkladı.

Çift, sadece gösterilerde kayacak ve bu nedenle, Amerikan patinajı, yeni sezonda dikkat çekici bir çiftinden yoksun kalacak.

Denney, ABD Buz Pateni Feerasyonu aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Uzun bir tedavi sonrasında gösterilerle tekrar buz pistine dönmek için sabırsızlanıyorum. Ve tabii sonrasında da yarışmalara katılmaya…” dedi.

.

Denney and Coughlin of the U.S. perform during the pairs short program at the ISU World Figure Skating Championships in Nice

.

Denney, 19 Mart’t, 2014 Dünya Şampiyonasına hazırlanırken antrenman sırasında sakatlanmış ve çift, zorunlu olarak, 2014 Dünya Şampiyonasından çekilmişti. İkili, Coughlin’in sol kalçasında meydana gelen sakatlık nedeniyle 2012-2013 sezonunun ikinci yarısında da yarışmalardan uzak kalmıştı.

Coughlin, “İyileşme sürecinde Caydee’nin yanında olduğum için mutluyum. Caydee, ben iyileşmeye çalışırken bana çok destek olmuştu” dedi.

Denney/Coughlin çifti, 2011’in Mayıs ayından beri birlikte kayıyor. 2012 ABD Şampiyonu olan çift, aynı yıl Dört Kıta Şampiyonası’nda gümüş madalya Grand Prix’de de üç bronz madalya kazanmıştı.

Denney/Coughlin’inçiftinin gelecek sezon yarışamması, 2015 yılında ABD Şampiyonasında yeni bir çiftin şampiyonluğu kazanması anlamına geliyor.

.

DenneyCoughlin

.

2013 ve 2014 ABD şampiyonu Marissa Castelli/Simon Shnapir çifti de yolarını ayırmış ve her biri yeni partnerle kaymaya başlamıştı.

Denney, 22 haziran 1993’te Ocala’da, John Coughlin de 1 Aarlık 1985’te Kansas’ta doğdu. Denney 9, Coughlin 5 yaşında paten kaymaya başladı.

Her ikisi de, bir araya gelmeden önce farklı partnerlerle kaymıştı.

Dereceleri:

.

.

.

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: