ARTİSTİK BUZ PATENİ

Ksenia Stolbova/Fedor Klimov 2015 Dünya Şampiyonasında yok

Posted in Haberler by ursuspolaris on 24 Şubat 2015

2015 Avrupa Şampiyonası serbest program

2014 Dünya Buz Pateni Şampiyonasında gümüş madalya elde eden Rus Ksenia Stolbova/Fedor Klimov çiftinin, 23 – 29 Mart tarihleri arasında Çin’in Şangay kentinde düzenlenecek 2015 Dünya Şampiyonasına katılmayacakları açıklandı.

Rus R-Sport haber ajansına göre, 2015 Dünya Şampiyonasında Stolbova/Klimov ikilisinin yerine Kristina Astakhova/Alexei Rogonov çifti yarışacak.

R-Sport’a konuşan Rusya Artistik Buz Pateni Federasyonu yetkililerinden Alexander Kogan, bu kararın, Federasyon ile Stolbova/Klimov çiftinin antrenörleri Nina Mozer ve Vladislav Zhovnirski’nin ortaklaşa aldıkları bir karar olduğunu söyledi.

.

stolbova_klimov

.

Kogan, Federasyon ve antrenörlerin, ikilinin Rusya Şampiyonasından ya da Avrupa şampiyonasından sonra sezona ara vermesine ve bir sonraki sezon için hazırlıklara başlamasına karar verdiklerini ifade etti. Federasyonun ve antrenörlerin son kararı, Avrupa Şampiyonasından sonra Rus çiftin yarışmalardan çekilmesi yönünde oldu.

Stolbova/Klimov çifti, 2014 Sonbahar aylarında katıldığı iki Grand Prix yarışmasını kazanmış, 2014 ISU Grand Prix final yarışmalarını da ikinci olarak tamamlamıştı. İkili, 2015 Rusya şampiyonu olurken 2015 Avrupa Buz Pateni Şampiyonasında da gümüş madalya kazanmıştı.

Ksenia Stolbova/Fedor Klimov, bu sezon Kanadalı Meagan Duhamel/Eric Radford ile Rus Yuko Kavaguti/Alexander Smirnov’un gerisinde kalmıştı. Kanadalı ikili ve Kavaguti/Smirnov çifti, programlarında dörtlü fırlatmalı atlayışları başarıyla sergilerken Stolbova/Klimov çifti bu atlayışlara programlarında yer vermemişti.

Rusya Artistik Buz Pateni Federasyonunun internet sayfasında yer alan bir röportajda, çiftin antrenörü Nina Mozer Stolbova/Klimov çiftinin dörtlü fırlatmalı atlayışları programlarına dâhil etmeye çalıştıklarını söylemişti.

“Dörtlü fırlatmalı atlayışların çok zor olduğunu ve bir anlık bir şey olmadığını” ifade eden Mozer, “Zamana ihtiyacımız var. Nisan ayında bu atlayışlara çalışmaya başlasak bile yeterli zamanımız olmayabilir” demişti.

Mozer’e göre, Rus ikili koreograf Nikolai Morozov ile gelecek sezon için müzik araştırmaya başlamış bile… Antrenör ekliyor: “Bu sezonu erken bitirmek ve kayış stillerini geliştirmeye yoğunlaşmak, çifti için uzun vadede bir avantaj. Stolbova/Klimov çifti gelecek sezona ağırlık verecek ama gözleri yeni Olimpiyatlarda (2018)”.

.

stolbova_klimov

.

Astakhova/Rogonov çifti, ilk defa Dünya Şampiyonasına katılacak. İkili, birlikte kaymaya başladıkları ilk sezonda 2015 Rusya Şampiyonasında dördüncü olmayı başardı ve 2014 ISU Grand Prix yarışmalardan Rostelecom Cup’ta bronz madalya kazandı.

2013-2014 sezonunda çalıştırıcı değiştirerek Moskova’ya taşınan Stolbova/Klimov ikilisi, 2009’da bir araya gelmişti. Çift, 2013’te Moskova’ya gelmeden önce Rusya’nın Buz pateninde önemli diğer bir kenti olan St. Petersburg’da yaşıyordu.

St. Petersburg’da 7 Şubat 1992’de doğan Ksenia Stolbova, 5 yaşındayken patene başladı. Eski partneri Artur Minchuk’du.

7 Eylül 1990’da dünyaya gelen Fedor Klimov da, St. Petersburg doğumlu. 4 yaşındayken patene başlayan Klimov’un annesi de, Buz Pateni antrenörü. Klimov, Stolbova’nın önce Alexandra Malakhova ile birlikte kayıyordu.

Çiftin şimdiki antrenörü Vladislav Zhovnirski, Dünya Gençler Şampiyonasında birkaç defa madalya kazanmış ve 1996 Dünya Gençler Şampiyonasında Çiftlerde altın madalya elde etmiş deneyimli eski bir patenci…

DERECELERİ

.

.

.

.

.

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: