ARTİSTİK BUZ PATENİ

Buz pistlerinden kısa kısa

Posted in Haberler by ursuspolaris on 25 Nisan 2015

Japon patenci Takahito Mura, gelecek sezonda iki yeni koreograf ile çalışmayı planlıyor. Charlie White, yeni kısa programı, Jeffrey Buttle da Mura’nın yeni serbest programının koreografisini hazırlayacak.

Satoko Miyahara da, iki yeni koreograf ile çalışmaya hazırlanıyor. Tom Dickson, Miyahara’nın yeni kısa programını, Lori Nichol da yeni serbest programının koreografisini yapacak.

Japonya’nın Çiftlerde yarışan ekibi Narumi Takahashi/Ryuichi Kihara, 19’uncu oldukları Dünya Şampiyonasından sonra ayrılık kararı aldı. İki yıldır birlikte kayan ikili, uluslararası yarışmalarda başarılı olamamıştı. Takahashi, ayrılma isteğinin Kihara’dan geldiğini söyledi. Her ikisi de şimdi yeni partner arayışına girdi.

.

Viktoria Helgesson

Viktoria Helgesson

.

İsveç’in emektar patencilerinden Viktoria Helgesson, artık yarışmalardan çekildiğini duyurdu. Helgesson, yine spor hayatının içinde olmaya devam edeceğini ve antrenörlük yapmayı ve koreograf olarak çalışmayı düşündüğünü belirtti. Helgesson, “Bu, uzun zamandır almayı düşündüğüm bir karar oldu. Doğru bir karar olduğu kanaatindeyim. 20 yıl önce patene başladığım zaman düşündüğümden daha başarılı bir spor hayatım oldu. Spor hayatım boyunca çok güzel anlar yaşadım, çok güzel anıları oldu ve olağanüstü denetimler edindim” dedi.

Japon buz dansçısı Cathy Reed, ISU WTT yarışmasının sona ermesinden sonra artık yarışmalardan çekildiğini açıkladı. 27 yaşındaki Reed, bu kararı, Mart ayındaki 2015 Dünya Şampiyonasından sonra aldığını belirtti. Cathy ve partneri olan kardeşi Chris Reed, Dünya Şampiyonasında 22’nci olmuş ve serbest dansı kayma hakkını elde edememişti. Chris Reed, yeni bir partner aramaya başladı.

.

Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov

Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov

.

Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov çifti, gelecek sezon yarışmalara katılmayı planlıyor. İkili, yeni sezona Eylül ayındaki Nebelhorn Trophy yarışmalarıyla başlamayı düşünüyor. Trankov, “İki yeni programımız da geçen sezondan beri hazır bekliyor” dedi. Volosozhar/Trankov çifti, Trankov’un Kasım 2014’te omuzundan ameliyat olması nedeniyle 2014-2015 sezonunda yarışmalara girmemişti.

Rusya’nın efsanevî antrenörlerinden Alexei Mishin, aralarında Evgeni Plushenko ve Elizaveta Tuktamisheva’nın da bulunduğu öğrencilerinden hiçbirinin Saint Petersburg’da uygun çalışma koşullarına sahip olmadığını söyledi. Mishin, öğrencilerinin sınırlı koşullar içinde çalışmak zorunda kaldığını kaydetti. Mishin, “Lisa, buz pistinde 10 kişinin bulunduğu bir sırada antrenman yapmak zorunda kalıyor. Ne Plushenko ne de diğerleri, bizim federasyonun gözünde umut vaat eden patenciler olarak görülmüyor” dedi.

Yaklaşık bir yıldır Moskova’da Eteri Tutberidze ile çalışan Serafima Sahanoviç, eski antrenörü Alina Pisarenko ile yeniden çalışmak için Saint Petersburg’a döndü. Pisarenko, Sahanoviç’in dörtlü salchow çalışmaya başladığını ve gelecek sezon bu atlayışı programlarına koyacağını belirtti.

Rusya parlamentosu, Yegor Anisimov tarafından hazırlanan ve Rus sporcularının bir Olimpiyattan fazlasına katılmasını engelleyen bir kanun tasarısını inceliyor. Tasarının gerekçesi, Olimpiyat şampiyonu olmuş patencilerin gençlerin önünü tıkamaması… Anisimov, 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarında bireysel yarışmalardan çekilen Plushenko’yu örnek olarak verdi. Plushenko ise tasarıyı “anlaşılması zor ve münasebetsiz” olarak niteledi.

.

Kaetlyn Osmond

Kaetlyn Osmond

.

Eylül 2014’te sakatlanan Kanadalı patenci Kaetlyn Osmond, uzun bir iyileşme döneminden sonra antrenmanlara yeniden başladı. Osmond, tweeter mesajlarında, “Kendisini iyi hissettiğini, aralarında üçlü atlayışların da bulunduğu kısa programını nihayet yapabildiğini, bunun çok önemli görülmeyebileceğini ama Ağustos 2014’ten bu yana ilk kez hatasız bir kısa program kayabilmesi açısından önemli olduğunu” belirtti.

.

.

.

.

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: