ARTİSTİK BUZ PATENİ

2015-2016 ISU Grand Prix yarışmacıları belli oldu

Posted in Haberler by ursuspolaris on 15 Haziran 2015

2015-2016 ISU Grand Prix yarışmalarına katılacak olan patenciler belli oldu. Henüz belirlenmeyen yarışmacıların kimlikleri de daha sonra açıklanacak.

Yarışmalara bir yıl ara veren Kanadalı Patrick Chan Skate Canada, Japon Mao Asada da Cup of China ile yarışmalara yeniden dönüyor.

2015-2016 ISU Grand Prix yarışmalarında Chan ve Asada dışında başka yıldızlar da yer alıyor. 2014 Soçi Kış Olimpiyatları şampiyonu Japon Yuzuru Hanyu, geçen yılı sakatlık nedeniyle boş geçiren Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu (RUS) çifti Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov ile Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında madalya kazanan patenciler de yarışacak.

Yarışmalara 27 ülkeden 130 patenci/çift/dansçı katılıyor. Erkeklerde ve Kadınlarda 12, Çiftlerde ve Buz Dansı’nda 8 yarışmacı olacak.
Altı yarışma sonunda her kategoride ilk altı sırayı alan sporcular, İspanya’nın Barselona kentinde 10 – 13 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen final yarışmalarına katılacak.

.

patenci

.

2015-2016 ISU Grand Prix dizisi, 23 – 25 Ekim 2015 tarihleri arasında Milwaukee’de düzenlenen Skate America ile başlıyor ve Barselona’daki final öncesinde 27 – 29 Kasım 205 tarihleri arasında Nagano’da yapılacak NHK Trophy ile bitiyor.

ISU Grand Prix yarışmalarına seri başı olarak ya da davet yoluyla katılan patenciler 2015 Dünya Şampiyonası sonuçlarına göre belirleniyor. Yarışmaya katılmayan sporcuların yerine yedek olarak belirlenen sporcular çağrılıyor. 2015 Dünya Şampiyonasında ilk altı sırayı alan patenci/çift/dansçılar her bir yarışmaya seri başı olarak giriyor. 7 ile 12 arasındaki sıraları alanlar da, yarışmalara davet ediliyor. Ayrıca, sezonun yüksek puanlarını elde edenler ya da Dünya sıralamasında ilk 24 arasında yer alanlar da yarışmalara çağrılabiliyor.
Dünya Gençler Şampiyonasında madalya kazananlar ile ISU Junior Grand Prix finalinde altın madalya kazananlar da bu yarışmalara katılabiliyor.

Finale katılacak sporcular yarışmalarda elde edecekleri sonuçlara göre puan kazanacaklar ve bunun sonunda finalistler belirlenecek.

Puanlar şöyle:

1. 15 puan
2. 13 puan
3. 11 puan
4. 9 puan
5. 7 puan
6. 5 puan
7. 4 puan
8. 3 puan

ISU, yarışmalara katılan patencilere para ödülü dağıtıyor. Bu ödüller de şöyle:

1. 18.000 dolar
2. 13.000 dolar
3. 9.000 dolar
4. 3.000 dolar
5. 2.000 dolar

Final yarışmalarında para ödülünün toplamı 272.000 dolara ulaşıyor.

.

sin_ker

.

Yarışmalara katılanlar şöyle:

Skate America – 23 – 25 Ekim 2015

ERKEKLER: Brendan Kerry (AUS), Han Yan (CHN), Florent Amodio ((FRA)), Alexei Bychenko (ISR), Takahito Mura (JPN), Shoma Uno (JPN), Denis Ten (KAZ), Konstantin Menshov (RUS), Adian Pitkeyev (RUS), Max Aaron (USA), Jason Brown (USA), daha sonra belirlenecek (USA)

KADINLAR: Alaine Chartrand (CAN), Haruka Imai (JPN), Satoko Miyahara (JPN), Miyu Nakashio (JPN), Elizabet Tursynbaeva (KAZ), So Youn Park (KOR), Julia Lipnitskaia (RUS), Evgenia Medvedeva (RUS), Nicole Rajicova (SVK), Mariah Bell (USA), Gracie Gold (USA), daha sonra belirlenecek (USA)

ÇİFTLER: Julianne Seguin/Charlie Bilodeau (CAN), Wenjing Sui/Cong Han (CHN), Xuehan Wang/Lei Wang (CHN), Kristina Astakhova/Alexei Rogonov (RUS), Ksenia Stolbova/Fedor Klimov (RUS), Tarah Kayne/Daniel O’Shea (USA), Alexa Scimeca/Chris Knierim (USA), daha sonra belirlenecek (USA)

BUZ DANSI: Piper Gilles/Paul Poirier (CAN), Shiyue Wang/Xinyu Liu (CHN), Victoria Sinitsina/Nikita Katsalapov (RUS), Anna Yanovskaya/Sergey Mozgov (RUS), Alexandra Nazarova/Maxim Nikitin ((UKR)), Madison Chock/Evan Bates (USA), Kaitlin Hawayek/Jean-Luc Baker (USA), daha sonra belirlenecek (USA)

Skate Canada – 30 Ekim – 1 Kasım 2015

ERKEKLER: Patrick Chan (CAN), Nam Nguyen (CAN), Michal Brezina (CZE), Peter Liebers (GER), Ronald Lam HKG, Yuzuru Hanyu (JPN), Daisuke Murakami (JPN), June Hyoung Lee (KOR), Alexander Petrov (RUS), Joshua Farris (USA), Adam Rippon (USA), daha sonra belirlenecek (CAN)

KADINLAR: Gabrielle Daleman (CAN), Kaetlyn Osmond (CAN), Elene Gedevanishvili (GEO), Kanako Murakami (JPN), Yuka Nagai (JPN), Elizabet Tursynbaeva (KAZ), Alena Leonova (RUS), Elizaveta Tuktamisheva (RUS), Joshi Helgesson (SWE), Polina Edmunds (USA), Ashley Wagner (USA), daha sonra belirlenecek (CAN)

ÇİFTLER: Miriam Ziegler/Severin Kiefer (AUT), Meagan Duhamel/Eric Radford (CAN), Kirsten Moore-Towers/Michael Marinaro (CAN), Valentina Marchei/Ondrej Hotarek (ITA), Vera Bazarova/Andrei Deputat (RUS), Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov (RUS), Marissa Castelli/Mervin Tran (USA), daha sonra belirlenecek (CAN)

BUZ DANSI: Alexandra Paul/Mitchell Islam (CAN), Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (CAN), Lauren Fournier Beaudry/Nikolaj Sorensen (DEN), Charlene Guignard/Marco Fabbri (ITA), Ekaterina Bobrova/Dmitry Soloviev (RUS), Ksenia Monko/Kirill Khaliavin (RUS), Maia Shibutani/Alex Shibutani (USA), daha sonra belirlenecek (CAN)

Cup of China – 6 – 8 Kasım 2015

ERKEKLER: Boyang Jin (CHN), Han Yan (CHN), Daniel Samohin (ISR), Takahiko Kozuka (JPN), Michael Christian Martinez (PHI), Moris Kvitelashvili (RUS), Sergei Voronov (RUS), Javier Fernandez (ESP), Richard Dornbush (USA), Grant Hochstein (USA), Misha Ge (UZB), daha sonra belirlenecek (CHN)

KADINLAR: Zijun Li (CHN), Mao Asada (JPN), Rika Hongo (JPN), So Youn Park (KOR), Anna Pogorilaya (RUS), Elena Radionova (RUS), Nicole Rajicova (SVK), Karen Chen (USA), Courtney Hicks (USA), Hannah Miller (USA), daha sonra belirlenecek (CHN), daha sonra belirlenecek (CHN)

ÇİFTLER: Lubov Iliushechkina/Dylan Moscovitch (CAN), Wenjing Sui/Cong Han (CHN), Xuehan Wang/Lei Wang (CHN), Xiaoyu Yu/Yang Jin (CHN), Kristina Astakhova/Alexei Rogonov (RUS), Lina Federova/Maxim Miroshkin (RUS), Yuko Kavaguti/Alexander Smirnov (RUS), Madeline Aaron/Max Settlage (USA)

BUZ DANSI: Shiyue Wang/Xinyu Lu (CHN), Yue Zhao, Xun Zheng (CHN), Anna Cappellini/Luca Lanotte (ITA), Elena Ilinykh/Ruslan Zhiganshin (RUS), Federica Testa/Lukas Csolley (SVK), Madison Chock/Evan Bates (USA), Kaitlin Hawayek/Jean-Luc Baker (USA), daha sonra belirlenecek (CHN)

.

8

.

Trophée Eric Bompard – 13 – 15 Kasım 2015

ERKEKLER: Patrick Chan (CAN), Yi Wang (CHN), Florent Amodio (FRA), Romain Ponsart (FRA), Daisuke Murakami (JPN), Shoma Uno (JPN), Denis Ten (KAZ), Maxim Kovtun (RUS), Alexander Petrov (RUS), Max Aaron (USA), Misha Ge (UZB), daha sonra belirlenecek (FRA)

KADINLAR: Gabrielle Daleman (CAN), Kiira Korpi (FIN), Laurine Lecavelier (FRA), Mae Berenice Meite (FRA), Haruka Imai (JPN), Kanako Murakami (JPN), Angelina Kuchvalska (LAT), Julia Lipnitskaia (RUS), Elizaveta Tuktamisheva (RUS), Gracie Gold (USA), Angela Wang (USA), daha sonra belirlenecek (FRA)

ÇİFTLER: Julianne Seguin/Charlie Bilodeau (CAN), Cheng Peng/Hao Zhang (CHN), Vanessa James/Morgan Cipres (FRA), Nicole Della Monica/Matteo Guarise (ITA), Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov (RUS), Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov (RUS), Marissa Castelli/Mervin Tran (USA), daha sonra belirlenecek (FRA)

BUZ DANSI: Piper Gilles/Paul Poirier (CAN), Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron (FRA), Penny Coomes/Nicholas Buckland (GBR), Alexandra Stepanova/Ivan Bukin (RUS), Anna Yanovskaya/Sergey Mozgov (RUS), Madison Hubbell/Zachary Donohue (USA), daha sonra belirlenecek (FRA), daha sonra belirlenecek (FRA)

Rostelecom Cup – 20 – 22 Kasım 2015

ERKEKLER: Nam Nguyen (CAN), Peter Liebers (GER), Alexei Bychenko (ISR), Ivan Righini (ITA), Takahiko Kozuka (JPN), Adian Pitkeyev (RUS), Sergei Voronov (RUS), Javier Fernandez (ESP), Alexander Majorov (SWE), Ross Miner (USA), Adam Rippon (USA), daha sonra belirlenecek (RUS)

KADINLAR: Alaine Chartrand (CAN), Roberta Rodeghiero (ITA), Rika Hongo (JPN), Riona Kato (JPN), Yuka Nagai (JPN), Evgenia Medvedeva (RUS), Elena Radionova (RUS), Dasa Grm (SLO), Joshi Gelgesson (SWE), Polina Edmunds (USA), Hannah Miller (USA), daha sonra belirlenecek (RUS)

ÇİFTLER: Hayleigh Bell/Rudi Swiegers (CAN), Kirsten Moore-Towers/Michael Marinaro (CAN), Cheng Peng/Hao Zhang (CHN), Valentina Marchei/Ondrej Hotarek (ITA), Yuko Kavaguti/Alexander Smirnov (RUS), Ksenia Stolbova/Fedor Klimov (RUS), Tarah Kayne/Daniel O’Shea (USA), daha sonra belirlenecek (RUS)

BUZ DANSI: Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (CAN), Anna Cappellini/Luca Lanotte (ITA), Charlene Guignard/Marco Fabbri (ITA), Rebeka Kim/Kirill Minov (KOR), Elena Ilinykh/Ruslan Zhiganshin (RUS), Ksenia Monko/Kirill Khaliavin (RUS), Sara Hurtado/Adria Diaz (ESP), daha sonra belirlenecek (RUS)

NHK Trophy – 27 – 29 Kasım 2015

ERKEKLER: Elladj Balde (CAN), Boyang Jin (CHN), Michal Brezina (CZE), Chafik Besseghier (FRA), Yuzuru Hanyu (JPN), Takahito Mura (JPN), Maxim Kovtun (RUS), Konstantin Menshov (RUS), Jason Brown (USA), Richard Dornbush (USA), Joshua Farris (USA), daha sonra belirlenecek (JPN)

KADINLAR: Kaetlyn Osmond (CAN), Zijun Li (CHN), Mae Berenice Meite (FRA), Mao Asada (JPN), Satoko Miyahara (JPN), Maria Artemieva (RUS), Alena Leonova (RUS), Anna Pogorilaya (RUS), Courtney Hicks (USA), Mirai Nagasu (USA), Ashley Wagner (USA), daha sonra belirlenecek (JPN)

ÇİFTLER: Meagan Duhamel/Eric Radford (CAN), Lubov Iliushechkina/Dylan Moscovitch (CAN), Xiaoyu Yu/Yang Jin (CHN), Vanessa James/Morgan Cipres (FRA), Vera Bazarova/Andrei Deputat (RUS), Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov (RUS), Jessica Calalang/Zack Sidhu (USA)

BUZ DANSI: Alexandra Paul/Mitchell Islam (CAN), Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron (FRA), Emi Hirai/Marien De La Asuncion (JPN), Ekaterina Bobrova/Dmitry Soloviev, (RUS), Alexandra Stepanova/Ivan Bukin (RUS), Madison Hubbell/Zachary Donohue (USA), Maia Shibutani/Alex Shibutani (USA), daha sonra belirlenecek (JPN)

.

.

.

.

.

Reklamlar
Tagged with: , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: