ARTİSTİK BUZ PATENİ

Kiira Korpi artık yarışmalarda yok

Posted in Haberler by ursuspolaris on 21 Eylül 2015

Kiira Korpi

Avrupa Şampiyonalarında üç kez madalya kazanan ve son yıllarda Finlandiya’nın Artistik Buz Pateninde simge ismi haline gelen Kiira Korpi, artık yarışmalardan çekileceğini açıkladı.

Başkent Helsinki’de bir basın toplantısı düzenleyen Korpi, “Spor hayatıma son verdiğim şu sıralarda hissettiklerim şükran duygularıdır. Bugüne kadar birçok profesyonel insanla çalışma zevkini tattım. Hepsine teşekkür diyorum” dedi.

Korpi, “Çalıştığım birçok insan, kurduğum ilişkiler ve bağlantılar ile destekleyiciler, işbirliği içinde olduğum kurumlar, federasyon, olimpiyat komitesi ve son olarak ailem beni eksiksiz olarak destekledi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür borçluyum” diye ekledi.

.

KiiraKorpi

.

Temmuz ayı sonlarında artık patenlerini duvara asması gerektiğini düşündüğünü belirten Korpi, “Karar vermem belli bir zaman aldı. Belli bir zamanın geçmesi gerekiyordu bu karar için. Buz pateni sevmeye devam ediyorum” diye konuştu.

2012 Avrupa Şampiyonasında spor hayatının en büyük başarısını elde ederek gümüş madalya kazanan Finlandiyalı patenci, ülkesinde de beş kez şampiyon olmuştu.

ISU Grand Prix yarışmalarında iki kez altın madalya kazanan Korpi (2010 Trophée Eric Bompard, 2012 Rostelecom Cup), 2012’de ISU Grand Prix final yarışmalarıma katılma başarısını göstermişti.

Dünya Şampiyonalarında en iyi derecesi dokuzunculuk olan (2008 ve 2011) Finlandiyalı patenci, 2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında 11’inci sırayı almıştı.

Korpi, 2009’da Helsinki’de düzenlenen Avrupa Şampiyonasında kendi seyircisi önünde kaymanın spor hayatının unutulmaz anlarından biri olduğunu belirtti.

Korpi, spor hayatının son dönemlerinde maruz kaldığı sakatlıklar nedeniyle bazı önemli yarışmalara girme imkânı bulamamıştı.
“Sol ayağının sakatlanmadan önceki haline bir türlü gelmemesinin bir gerçek olduğunu” belirten Kiira Korpi, yarışmalara girmeyecek olmasına rağmen buz pateninde aktif olmak istediğini ifade etti.

“Bazı gösterilerde kayması için davet aldığını” belirten Korpi, bundan memnuniyet duyduğunu söyledi ve “Ekim ayında ülkesinde düzenlenecek Finlandia Trophy yarışmasının açılışında kaymaktan onur duyacağını” kaydetti.

Antrenörlük de yapabileceğini kaydeden Finlandiyalı patenci, ayrıca yakında erkek arkadaşıyla birlikte yaşamak için Milano’ya gideceğini belirtti.

DERECELERİ

.

.

.

.

.

Reklamlar
Tagged with: ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: