ARTİSTİK BUZ PATENİ

Tessa Virtue/Scott Moir yeni sezonda yeniden yarışmalara girecek

Posted in Haberler by ursuspolaris on 21 Şubat 2016

2010 Kış Olimpiyatları şampiyonu Kanadalı buz dansçıları Tessa Virtue ve Scott Moir, 2016/2017 sezonunda yeniden pistlere döneceklerini ve antrenör değişikliği yaparak Marie-France Dubreuil ve Patrice Lauzon gözetiminde çalışacaklarını açıkladı.

Virtue/Moir ikilisi, ikinci oldukları 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarından sonra yarışmalara ara vermişti.

Virtue/Moir ikilisi, Kanada Buz Pateni Federasyonu aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Yarışmalara dönerken motivasyon kaynağımız, bu spora olan sevgimiz ve sanatsal bir yaratıcılık içinde olma arzumuzdur. Yarışmalara ve hayatı yeniden sporcu gibi yaşamaya hazırız” dedi.

.

“Yarışmalara dönerken motivasyon kaynağımız, bu spora olan sevgimiz ve sanatsal bir yaratıcılık içinde olma arzumuzdur. Yarışmalara ve hayatı yeniden sporcu gibi yaşamaya hazırız”

Virtue/Moir: “Yarışmalara dönerken motivasyon kaynağımız, bu spora olan sevgimiz ve sanatsal bir yaratıcılık içinde olma arzumuzdur. Yarışmalara ve hayatı yeniden sporcu gibi yaşamaya hazırız”.

.

Virtue/Moir çifti, 2003 ile 2014 arasında Marina Zoueva ve Igor Shpilband tarafından çalıştırılmıştı. Shpilband, 2012’de ekipten ayrılmıştı.

Yarışmamalara dönme kararı alan ikili, bundan böyle Montreal’de Dubreuil ve Lauzon yönetimindeki ekiple çalışacak. Dubreuil/Lauzon’un öğrencileri arasında 2015 Dünya şampiyonu Fransız Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron ve Amerikalı Madison Hubbell/Zachary Donohue da bulunuyor.

Virtue/Moir, açıklamada, “Marie-France ve Patrice ile ilham verici ve canlandırıcı bir etki yaratan yenilenmiş bir tutkuyla patene sarılacağız. Hem bedenen hem de zihnen, buz dansına yeni bir yaklaşım ve yeni teknikler deneyerek çalışıyoruz” diye ekledi.

Kış Olimpiyatlarında altın ve gümüş madalya kazanan Virtue/Moir çifti, iki kez Dünya şampiyonu (2010 ve 2012) ve altı kez Kanada şampiyonu olmuştu.

Virtue/Moir ikilisi, 1997’de bir araya gelmişti. Kanadalı çift, Amerika kıtasından Kış Olimpiyatlarında altın madalya kazanan ilk dansçılar olarak tarihe geçmişti. İkili, ayrıca 2006’da Dünya Gençler Şampiyonasında altın madalya kazanan ilk Kanadalı dansçılar olmuştu. Virtue/Moir çifti, Virtue’nin ameliyat olması nedeniyle 2010-2011 sezonunda yarışmalara girememişti.

Virtue, 17 Mayıs 1989’da London’da, Moir de 12 Eylül 1987’de London’da dünyaya geldi.

DERECELERİ

.

.

.

.

.

Reklamlar
Tagged with: , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: