ARTİSTİK BUZ PATENİ

2016 Dünya Şampiyonası

Posted in Yarışmalar by ursuspolaris on 21 Mart 2016

Katılımcılar için tıklayınız – 

2016 Dünya Artistik Buz Pateni Şampiyonası, ABD’nin Boston kentinde 30 Mart – 2 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Türkiye, 36 ülkeden 173 patenci/çift/dansçının katılması beklenen Dünya Şampiyonasında sadece Buz Dansı’nda Alisa Agafonova/Alper Uçar tarafından temsil edilecek.

Şampiyonanın kurallarına göre, bütün sporcular kısa program/kısa dans yarışmasına giriyor; Erkeklerde ve Kadınlarda ilk 24, Çiftlerde ilk 16 ve Buz Dansı’nda ilk 20 sırayı alanlar serbest program serbest/dansa katılma hakkını elde ediyor.

Buz Dansı’nda altıncı kez Dünya Şampiyonasına yarışmacı gönderen Türkiye, ilk defa 2010’da Jenette Maitz/Alper Uçar ikilisi tarafından temsil edilmişti. 2011’de Buz Dansı yarışmasına katılmayan Türkiye, 2012, 2013, 2014 ve 2015’te olduğu gibi bu yıl da yine Alisa Agafonova/Alper Uçar tarafından temsil ediliyor.

Alper, Buz Dansı’na geçmeden önce, Erkeklerde dört kez Dünya Şampiyonasına katılmıştı. Şimdi de, Alisa Agafonova ile beşinci, toplamda altıncı kez Buz Dansı yarışmasına katılacak olan Alper, genel olarak onuncu kez Dünya Şampiyonasına giriyor.

.

boston

2016 Dünya Şampiyonasının yapılacağı Buz Pateni salonu

.

Alper böylece, Tuğba Karademir’in elinde bulundurduğu Dünya Şampiyonasına en çok katılan patenci olma unvanını ondan aldı ve Türkiye’yi Dünya Şampiyonalarında en çok temsil eden patenci konumuna erişti.

Sekiz kez Dünya Şampiyonasına giren Tuğba, 2003′de 30, 2004′te 35, 2005′te 27, 2006′da 18, 2007′de 27, 2008′de 27, 2009’da 21 ve 2010’da 28’inci olmuştu.

Jennette/Alper 2010’da 26’ncı olarak serbest dansı kayma hakkını elde edememişti. Alisa/Alper, 2012’de eleme yarışmalarında 16’ncı, 2013’te 28’inci sırayı alarak serbest dansı kayma hakkını yitirmişti. Serbest dansı kayma hakkını ilk kez 2014’te elde eden Alisa/Alper, o yıl 20’nci ve 2015’te 16’ncı olmuştu.

.

alisa_alper

.

2015 Dünya Şampiyonasında madalya alan patenciler şöyle

Erkekler

  1. Javier Fernandez – 273,90 – İspanya
  2. Yuzuru Hanyu – 271,08 – Japonya
  3. Denis Ten – 267,72 – Kazakistan

Kadınlar

  1. Elizaveta Tuktamisheva – 210,36 – Rusya
  2. Satoko Miyahara – 193,60 – Japonya
  3. Elena Radionova – 191,47 – Rusya

Çiftler

  1. Meagan Duhamel/Eric Radford – 221,53 – Kanada
  2. Wenjing Sui/Cong Han – 214,12 – Çin
  3. Qing Pang/Jian Tong – 212,77 – Çin

Buz Dansı

  1. Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron – 184,28 – Fransa
  2. Madison Chock/Evan Bates – 181,34 – ABD
  3. Kaitlyn Weaver/Andrew Poje – 179,42 -Kanada

.

2016 Dünya Şampiyonasına katılan ülkeler ve patenciler şöyle:

.

COUNTRY COMPETITORS DISCIPLINE
Argentina Argentina Denis Margalik Men’s
Armenia Armenia Slavik Hayrapetyan Men’s
Anastasia Galustyan Ladies
Tina Garabedian & Simon Proulx-Senecal Ice Dance
Australia Australia Brendan Kerry Men’s
Kailani Craine Ladies
Austria Austria Kerstin Frank Ladies
Miriam Ziegler & Severin Kiefer Pairs
Barbora Silna & Juri Kurakin Ice Dance
Belarus Belarus Tatiana Danilova & Mikalai Kamianchuk Pairs
Viktoria Kavaliova & Yurii Bieliaiev Ice Dance
Belgium Belgium Jorik Hendrickx Men’s
Canada Canada Patrick Chan Men’s
Nam Nguyen Men’s
Alaine Chartrand Ladies
Gabrielle Daleman Ladies
Meagan Duhamel & Eric Radford Pairs
Lubov Iliushechkina & Dylan Moscovitch Pairs
Kirsten Moore-Towers & Michael Marinaro Pairs
Kaitlyn Weaver & Andrew Poje Ice Dance
Piper Gilles & Paul Poirier Ice Dance
Elisabeth Paradis & Francois-Xavier Ouellette Ice Dance
China China Boyang Jin Men’s
Han Yan Men’s
Zijun Li Ladies
Ziquan Zhao Ladies
Wenjing Sui & Cong Han Pairs
Xuehan Wang & Lei Wang Pairs
Xiaoyu Yu & Yang Jin Pairs
Shiyue Wang & Xinyu Liu Ice Dance
Chinese Taipei Chinese Taipei Amy Lin Ladies
Czech Republic Czech Republic Michal Brezina Men’s
Eliska Brezinova Ladies
Cortney Mansour & Michal Ceska Ice Dance
Denmark Denmark Laurence Fournier Beaudry & Nikolaj Sorensen Ice Dance
Finland Finland Viveca Lindfors Ladies
Cecilia Torn & Jussiville Partanen Ice Dance
 France France Chafik Besseghier Men’s
Mae-Berenice Meite Ladies
Laurine Lecavelier Ladies
Vanessa James & Morgan Cipres Pairs
Lola Esbrat & Andrei Novoselov Pairs
Gabriella Papadakis & Guillaume Cizeron Ice Dance
Germany  Germany Franz Streubel Men’s
Nathalie Weinzierl Ladies
Aliona Savchenko & Bruno Massot Pairs
Kavita Lorenz & Panagiotis Polizoakis Ice Dance
Israel Israel Oleksii Bychenko Men’s
Adel Tankova & Evgeni Krasnopolski Pairs
Isabella Tobia & Ilia Tkachenko Ice Dance
Italy Italy Ivan Righini Men’s
Roberta Rodeghiero Ladies
Nicole Della Monica & Matteo Guarise Pairs
Valentina Marchei & Ondrej Hotarek Pairs
Anna Cappellini & Luca Lanotte Ice Dance
Charlene Guignard & Marco Fabbri Ice Dance
Japan Japan Yuzuru Hanyu Men’s
Shoma Uno Men’s
Satoko Miyahara Ladies
Mao Asada Ladies
Rika Hongo Ladies
Sumire Suto & Francis Boudreau-Audet Pairs
Kana Muramoto & Chris Reed Ice Dance
Kazakhstan  Kazakhstan Denis Ten Men’s
Elizabet Tursynbayeva Ladies
Anastasia Khromova & Daryn Zhunussov Ice Dance
Latvia Latvia Deniss Vasijevs Men’s
Angelina Kucvalska Ladies
Olga Jakushina & Andrey Nevskiy Ice Dance
Lithuania Lithuania Aleksandra Golovkina Ladies
Goda Butkute & Nikita Ermolaev Ice Dance
Malaysia Malaysia Julian Zhi Jie Yee Men’s
Netherlands Netherlands Niki Wories Ladies
Norway Norway Anne Line Gjersem Ladies
Phillippenes Philippines Michael Christian Martinez Men’s
Poland Poland Natalia Kaliszek & Maksym Spodyriev Ice Dance
Russia Russia Maxim Kovtun Men’s
Mikhail Kolyada Men’s
Evgenia Medvedeva Ladies
Elena Radionova Ladies
Anna Pogorilaya Ladies
Tatiana Volosozhar & Maxim Trankov Pairs
Ksenia Stolbova & Fedor Klimov Pairs
Evgenia Tarasova & Vladimir Morozov Pairs
Victoria Sinitsina & Nikita Katsalapov Ice Dance
Alexandra Stepanova & Ivan Bukin Ice Dance
Slovakia  Slovakia Nicole Rajicova Ladies
Federica Testa & Lukas Csolley Ice Dance
Slovenia Slovenia Dasa Grm Men’s
South Korea South Korea June-Hyoung Lee Men’s
Da-Bin Choi Ladies
So-Youn Park Ladies
Rebeka Kim & Kirill Minov Ice Dance
Spain Spain Javier Fernandez Men’s
Javier Raya Men’s
Sonia Lafuente Ladies
Celia Robledo & Luis Fenero Ice Dance
Sweden Sweden Alexander Majorov Men’s
Joshi Helgesson Ladies
Switzerland Switzerland Yasmine Yamada Ladies
Ioulia Chtchetinina & Noah Scherer Pairs
Turkey Turkey Alisa Agafonova & Alper Ucar Ice Dance
Ukraine Ukraine Ivan Pavlov Men’s
Anna Khnychenkova Ladies
Oleksandra Nazarova & Maksym Nikitin Ice Dance
United Kingdom United Kingdom Phillip Harris Men’s
Kristen Spours Ladies
Penny Coomes & Nicholas Buckland Ice Dance
United States United States Max Aaron Men’s
Adam Rippon Men’s
Grant Hochstein Men’s
Polina Edmunds Ladies
Gracie Gold Ladies
Ashley Wagner Ladies
Tarah Kayne & Daniel O’Shea Pairs
Alexa Scimeca & Chris Knierim Pairs
Madison Chock & Evan Bates Ice Dance
Madison Hubbell & Zachary Donohue Ice Dance
Maia Shibutani & Alex Shibutani Ice Dance
Uzbekistan Uzbekistan Misha Ge Men’s

.

.

.

.

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: