ARTİSTİK BUZ PATENİ

Mao Asada 2018 Kış Olimpiyatlarında yarışmak istiyor

Posted in Haberler by ursuspolaris on 04 Temmuz 2016

Üç kez Dünya şampiyonu olan Mao Asada, 2018 Kış Olimpiyatlarına katılma isteğini dile getirdi.

2018 Kış Olimpiyatları, Güney Kore’nin Pyeongchang kentinde düzenlenecek.

Mao Asada, “Sporcu olarak, Olimpiyatlarda yarışma isteği en yüksek seviyede… Galiba bu benim en son hedefim olacak” dedi.

2010 Vancouver Kış Olimpiyatlarında gümüş madalya kazanan Japon patenci, 2014 Dünya Şampiyonasında altın madalya kazandıktan sonra bir yıl ara vermiş ve 2015-2016 sezonunda yeniden pistlere dönmüştü. Ancak bu dönüş, 25 yaşındaki patenci için hayal kırıklığı olmuş ve Mao Asada, 2016 Dünya Şampiyonasında ancak yedinci olabilmişti.

Japon patenci, “<Büyük bir kararlılıkla geri döndüğüm için sonuç ne olursa olsun önemli değil. Önemli olan, iyi bitirebilmek” dedi ve ekledi: “Birkaç yıl daha yarışabileceğimi düşünüyorum. En sonunda, yapabileceğim her şeyi yaptığım bir spor hayatım olsun istiyorum. Geri dönmemim de iyi bir sonuç verdiği ve yüzümde gülümsemeyle her şeyi geride bırakabileceğim bir spor hayatı…”

.

mao

.

“Herkes iyi yapmak ve iyi bitirmek ister” diyen Asada, “Yapmak istediğiniz bazı şeyler vardır. Yıllar bir bir geçerken, Pyeongchang (Olimpiyatlar) beni bekliyorsa, bundan mutluluk duyarım” diye konuştu.

Asada, eğer katılırsa, üçüncü kez Kış Olimpiyatlarında yarışmış olacak. 2010 Kış Olimpiyatlarında gümüş madalya kazanan, 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarında ise altıncı olan Asada, aslında bir Olimpiyat altın madalyası özlemi içinde…

Üç kez Dünya Şampiyonu (2008, 2010, 2014) olan Asada, dört kez de ISU Grand Prix finali şampiyonu olmuştu (2006, 2009,2013,2014).

DERECELERİ

.

.

.

.

.

Reklamlar
Tagged with: ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: