ARTİSTİK BUZ PATENİ

2017 Dört Kıta Şampiyonası

Posted in Yarışmalar by ursuspolaris on 13 Şubat 2017

Sonuçlar için tıklayınız – Videolar / Erkekler: kısaserbest / Kadınlar: kısa serbest / Çiftler: kısaserbest / Buz Dansı: kısaserbest / – Youtube

2017 Dört Kıta Şampiyonası 16 – 19 Şubat 2017 tarihleri arasında Güney Kore’nin Gangneung kentinde yapıldı.

Erkeklerde, Amerikalı Nathan Chen birinci (307,46) Japon Yuzuru Hanyu ikinci (303,71), Japon Shoma Uno üçüncü (288,05) oldu.

Kadınlarda, Japon Mai Mihara birinci (200,85), Kanadalı Gabrielle Daleman ikinci (196,91), Amerikalı Mirai Nagasu üçüncü (194,95) sırayı aldı.

Çiftlerde, Çinli Wenjing Sui/Cong Han birinciliği (225,03), Kanadalı Meagan Duhamel/Eric Radford ikinciliği (212,23), Kanadalı Liubov Ilyushechkina/Dylan Moscovitch üçüncülüğü (205,31) elde etti.

Buz Dansında, Kanadalı Tessa Virtue/Scott Moir altın (196,95), Amerikalı Maia Shibutani/Alex Shibutani gümüş (191,85), Amerikalı Madison Chock/Evan Bates bronza (185,58) madalya kazandı.

İkinci kez bu şampiyonaya ev sahipliği yapan Gangneung, 2005 yılında Dört Kıta Şampiyonasını, 2011’de de Dünya Gençler Şampiyonasını düzenlemişti.

Bu şampiyona, Güney Kore için, 2018 Kış Olimpiyatları öncesinden bir test yarışması niteliğini kazandı. ISU Üyesi 14 ülkeden toplam 111 patenci bu şampiyonaya katıldı.

Dört Kıta Şampiyonası, Avrupa kıtası dışındaki patenciler için düzenlenen bir yarışma olarak başlatıldı. Bu nedenle, Avrupalı patenciler bu yarışmaya katılamıyor. Dört Kıta Şampiyonası, Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya’dan patencilerim katılımına açık bir şampiyona olarak düzenleniyor.

ISU, bu yarışmada sporculara 289,500 dolar para ödülü dağıttı.

.

4cclogo.

ERKEKLER

Kısa programda birinci, serbest programda ikinci olan Amerikalı Nathan Chen, genel sıralamada birinciliği aldı ve altın madalya kazandı.

“Polovtsian Dances” üzerine hazırlanan serbest programını sunan Chen, beş adet dörtlü atlayış yaptı (dörtlü lutz-üçlü toeloop, dörtlü flip, dörtlü toeloop, dörtlü toeloop-ikili toeloop ve dörtlü salchow). Amerikalı patenci, ayrıca üçlü lutz attı ancak her iki üçlü axel denmesinde hata yaptı. 2016 ISU Grand Prix finalinde gümüş madalya kazanan patencinin spin ve adım dizilerinin zorluk derecesi, dört olarak belirlendi. Dört Kıta Şampiyonasına ilk kez katılan 17 yaşındaki patenci, 204,34 ile en iyi serbest program puanını alırken uluslararası bir yarışmada serbest programda beş dörtlü atlayış yapan ilk patenci oldu.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 106,48 üzerinden 115,48 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 88,86 puan alan Chen, toplam 204,34 bölüm puanıyla serbest programda ikinci oldu. Kısa (53,15 üzerinden 59,58 + 43,54 = 103,12 puan) ve serbest program sonunda toplam 307,46 puan elde eden Chen, genel sıralamada birinci odu ve altın madalya kazandı.

Chen, “Acayip bir duygu… Bu, benim şampiyon olduğun ilk (uluslararası) yarışma. Kısa programda elde ettiklerim bana serbest programda yardımcı oldu. Bugün beş dörtlü atlayış denedim. Üçü çok iyi oldu. Diğer ikisinin daha iyi olması lâzım” dedi.

.

4ccmedalsmen

.

Kısa programda üçüncü, serbest programda ikinci olan Japon Yuzuru Hanyu, genel sıralamada ikinciliğe yerleşti ve gümüş madalya kazandı.

Hanyu, “Hope and Legacy” üzerine hazırlanan serbest programında iyi bir performans ortaya koydu. Dörtlü rittberger ve iki dörtlü toeloop ile iki üçlü axel attı. Japon patenci, dörtlü salchow’yu ikili yaparak puan kaybetti. Hanyu, 206,67 ile bu sezon en iyi serbest program puanını aldı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 93,20 üzerinden 112,33 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 94,34 puan alan Hanyu, toplam 206,67 bölüm puanıyla serbest programda birinci oldu. Kısa (39,55 üzerinden 50,11 + 46,93 = 97,04 puan) ve serbest program sonunda toplam 303,71 puan alan Hanyu, genel sıralamada ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı.

2016 Dünya ikincisi Hanyu, “Üzerimde fazla baskı hissetmedim. Sakin olmaya çalıştım. Skor heyecan verici, memnuniyet verici. Dörtlüleri daha iyi yapabilmek daha çok çalışacağım. Gelecek yarışmada kendime daha fazla güveneceğim” dedi.

Kısa programda kinci, serbest programda üçüncü olan Japon Shoma Unu, genel sıralamada üçüncülüğe yerleşti ve bronz madalya kazandı.

Uno, Arjantin tangosu temalı serbest programına dörtlü rittberger ile başladı ve ardından dörtlü flip, dörtlü toeloop-ikili toeloop ve üç üçlü atlayış yaptı. Japon patenci, her üçlü axel’da da düşerek puan kaybına uğradı ancak Büyükler seviyesinde uluslararası bir ayrışmada ilk kez madalya kazanmayı başardı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 91,23 üzerinden 98,69 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 91,08 puan alan Uno, 2 ceza puanı (düşme) kesilmesinden sonra toplam 187,77 bölüm puanıyla serbest programda üçüncü oldu. Kısa (49,85 üzerinden 56,07 + 44,21 = 100,28 puan) ve serbest program sonunda toplam 288,05puan elde eden Uno, genel sıralamada üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

19 yaşındaki 2015 Dünya Gençler ikincisi Uno, “Programın birinci yarısında dörtlü rittberger’i yaptığım içim memnundum. Bu atlayış antrenmanlarda pek istikrarlı değildi. Buna karşılık, ili üçlü axel’ı da yapamadım. Halbuki bunu iyi yaparım” dedi.

2015 Dört Kıta şampiyonu Kanadalı Patrick Chan dördüncü (267,98), Çinli Boyang Jin beşinci (267,51), Amerikalı Jason Brown altıncı (245,85) oldu.

ERKEKLER SIRALAMASI

.

4ccerkekserbest

.

ERKEKLER KISA PROGRAM

“Le Corsaire” üzerine hazırlanan kısa programını sunan Chen, dörtlü lutz-üçlü toeloop bağlantılı atlayışı, dörtlü flip ve üçlü axel yaptı ve zorluk derecesi dört olan dönüş ve adım dizileri sergiledi. Amerikalı patenci 103,12 ile en iyi kısa program puanını elde etti.

Chen, “Bugün işleri iyi girmesinden çok mutlu oldum. Az bir süre önce ABD Şampiyonasında da buna benzer bir skor kaydetmiştim. Uluslararası bir yarışmada bunu tekrarlamak böyle bir skoru teyit etmek oluyor. Bu başlangıcı devam ettirmek ve serbest programda da dörtlü lutz ve dörtlü flip atmak istiyorum. Bunun için kendimi zorlayacağım. Beş dörtlü yapmak yine hedefimde ama her şey değişebilir tabii…” dedi.

Naftan Chen, 2017 ABD Şampiyonasında serbest programda beş dörtlü atlayış yapmıştı.

Uno, “Fantasy for Violin and Orchestra” üzerine hazırlanan kısa programında pek de iyi olmayan dörtlü bir flip, dörtlü toeloop-üçlü toeloop, üçlü axel ile zorluk derecesi dört olarak değerlendirilen dönüş ve adım dizileri yaptı. 19 yaşındaki patenci, 100,28 ile en iyi kısa program puanını aldı.

Uno, “Atlayışlarımdan memnunum ama diğer elementlerde aynı şekilde enerjik değildim. Ayrıca atlayışlar da pek de ahım şahım şeyler değildi. Sezon boyunca kısa programda hep sorunlarla karşılaştım” dedi.

Hanyu, “Let’s Go Crazy” üzerine hazırlanan kısa programına güzel bir dörtlü rittberger ile başladı ve ardından üçlü axel yaptı ama salchow’yu ikili geçince bağlantılı atlayışı ikili salchow-üçlü toeloop seviyesine indirgemiş oldu. Bu da puan kaybına yol açtı.

2014 Kış Olimpiyatları şampiyonu Hanyu, “Atlayış beni üzdü. Dörtlü rittberger artım istikrarlı hale geldi. Salchow’yu da yapabilseydim sonuç farklı olacaktı. Serbest programda amacım daha iyi kaymak” dedi.

ERKEKLER KISA PROGRAM SIRALAMASI

.

4ccerkekkisa

.

KADINLAR

Kısa programda dördüncü, serbest programda birinci olan Japon Mai Mihara, genel sıralamada birinciliğe yükseldi ve altın madalya kazandı.

“Cinderella” üzerine hazırlanan serbest programını sunan Mihara, üçlü lutz-üçlü toeloop, ikili axel-üçlü toeloop ve dört üçlü atlayış yaptı. Japon patencinin iki dönüşünün zorluk derecesi dört olarak belirlendi. 17 yaşındaki patenci, 134,34 ile en iyi serbest program puanını aldı ve eski puanını yaklaşık 10 puan geliştirirken ilk kez katıldığı Dört Kıta’da altın madalya kazanmayı başardı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 62,52 üzerinden 72,30 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 62,04 puan alan Mihara, toplam 134,34 bölüm puanıyla serbest programda birinci oldu. Kısa (32,26 üzerinden 37,31 + 29,20 = 66,51 puan) ve serbest program sonunda toplam 200,85 puan elde eden Mihara, genel sıralamada birinciliğe yükseldi ve altın madalya kazandı.

Mihara, “Başta gergindim ama gülümseyerek başladım ve güzel bir Cinderella olduğumu düşündüm. Başta yarışmayı en iyi şekilde bitirebilmek için elimden geleni yapmam gerektiğini düşündüm, sonda ise kendimle gurur duydum” dedi.

.

4ccmedalsladies

.

Kısa programda birinci, serbest programda ikinci olan Kanadalı Gabrielle Daleman, genel sıralamada ikinciliğe yerleşti ve gümüş madalya kazandı.

Kısa programın birincisi Daleman, “Rhapsody in Blue” üzerine hazırlanan serbest programına üçlü toeloop-üçlü toeloop ile iyi başladı ve ardından dört üçlü atlayış yaptı. Daleman, bununla birlikte, üçlü rittberger’i birli geçti ve ikili axel’da bocaladı. Kanadalı patenci, 128,66 ile en iyi serbest program puanını aldı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 55,32 üzerinden 63,71 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 64,95 puan alan Daleman, toplam 128,66 bölüm puanıyla serbest programda üçüncü oldu. Kısa (32,13 üzerinden 36,97 + 31,28 = 68,25 puan) ve serbest program sonunda toplam 196,91 puan alan Daleman, genel sıralamada ikinciliğe yerleşti ve gümüş madalya kazandı.

19 yaşındaki Daleman, “Dört Kıta’da uluslararası planda ilk önemli madalyamı kazanmak beni memnunu etti. Bunun için çok çalıştım. Elbette zor oldu çünkü burada ortaya koymak istediğim performansı sergileyemedim. Çok mutluyum” dedi.

Kısa programda beşinci, serbest programda ikinci olan Amerikalı Mirai Nagasu, genel sıralamada üçüncülüğe oturdu ve bronz madalya kazandı.

Nagasu, “The Winner Takes It All” üzerine hazırlanan serbest programında yedi hatasız üçlü atlayış yaptı. 23 yaşındaki patencinin yaptığı üç dönüşün zorluk derecesi dört olarak belirlendi. 132,04 ile en iyi serbest program puanını elde eden Nagasu, 2001’den bu yana üçüncü kez madalya kazandı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 60,77 üzerinden 69,81 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 62,23 puan alan Nagasu, toplam 132,04 bölüm puanıyla serbest programda ikinci oldu. Kısa (29,89 üzerinden 32,43 + 30,48 = 62,91 puan) ve serbest program sonunda toplam 194,95 puan elde eden Nagasu, genel sıralamada üçüncülüğe yükseldi ve bronz madalya kazandı.

Nagasu, “Geçen yıl gümüş madalya kazandım. Bu yılki bronz madalyanın banim açımdan daha anlamlı olduğunu düşünüyorum. Performansım çok iyiydi. Bu anlar için her gün çok çalıştık” dedi.

Kanadalı Kaetlyn Osmond dördüncü (184,17), Güney Koreli Dabin Choi beşinci (182,41), Amerikalı Mariah Bell altıncı (177,10) oldu.

KADINLAR SIRALAMASI

.

4cckadinserbest

.

KADINLAR KISA PROGRAM

Daleman, “Herodiade” balesinden bir bölüm üzerine hazırlanan kısa programında üçlü toeloop-üçlü toeloop, ikili axel ve zorluk derecesi dört olarak belirlenen adım dizleri ile spinler yaptı. Kanadalı patencinin üçlü lutz’dan çıkışı hatalı oldu.

19 yaşındaki Daleman, “Bugün elde ettiğim sonuçtan memnunum” dedi.

Osmond, “Sous le ciel de Paris” ve “Milord” üzerine hazırlanan kısa programında üçlü flip-üçlü toeloop, üçlü lutz ve zorluk derecesi dört olarak değerlendirilen dönüşler ve adım dizileri yaptı. Kanadalı patenci, ikili axel yaparken düşerek puan kaybetti.

Osmond, “Kısa programım yapmak istediğim gibi olmadı. Genel olarak iyiydi ama birçok şeyi daha iyi yapabilirdim” dedi.

“I Got Rhythm” üzerine hazırlanan kısa programını sergileyen Tursynbaeva, üçlü lutz-üçlü toeloop, üçlü rittberger ve ikili axel yaptı. Kazak patenci, 66,87 ile en iyi kısa program puanını elde etti.

17 yaşındaki Tursynbaeva, “Bu şampiyonada ilk kez yarışıyorum. Her gün antrenmanlarda nasıl yapıyorsam bugün de öyle yapmaya çalıştım” dedi.

KADINLAR KISA PROGRAM SIRALAMASI

.

4cckadinkisa

.

ÇİFTLER

Kısa ve serbest programda birinci olan Çinli Wenjing Sui/Cong Han altın madalya kazandı.

“Bridge Over Troubled Water” üzerine hazırlanan serbest programını sunan Sui/Han çifti, dörtlü twist, üçlü toeloop-ikili toeloop bağlantılı atlayışı, fırlatmalı üçlü salchow, fırlatmalı üçlü rittberger ve zolruk derecesi dört olarak belirlenen kaldırışlar yaptı. Çiftin tek önemli hatası eksik tur olarak kabul edilen üçlü salchow’da düşmesi oldu. İki kez Dünya üçüncüsü olan Çinli ikili, böylece dördüncü kez Dört Kıta şampiyonu oldu.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 57,80 üzerinden 71,45 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 73,83 puan alan Sui/Han çifti, toplam 144,28 bölüm puanıyla serbest programda birinci oldu. Kısa (34,30 üzerinden 44,83 + 35,92 = 80,75 puan) ve serbest portsam sonunda toplam 225,03 puan elde eden Sui/Han ikilisi, genel sıralamada birinci oldu ve altın madalya kazandı.

Han, “Bu şampiyonayı dördüncü kez kazanmak bizimi için büyük bir onur oldu. Bunu, bize yardımcı olan herkes borçluyuz. Bu şampiyonada yeniden doğduk. Üstesinden gelmemiz çok şey vardı; bunu becerdiğimiz için mutluyuz” dedi.

.

4ccmedalspairs

.

Kısa programda üçüncü, serbest programda ikinci olan Kanadalı Meagan Duhamel/Eric Radford, genel sıralamada ikinciliğe yükseldi ve gümüş madalya kazandı.

2016 Dünya şampiyonu Duhamel/Radford ikilisi, “Non, je ne regretted rien” üzerine hazırlanan serbest programında üçlü burgu, üçlü salchow ve zorluk derecesi dört olarak belirlenen kaldırış ve dönüşler yaptı. Radford, üçlü lutz bağlantılı atlayışında bocalarken Duhamel de fırlatmalı dörtlü salchow’nun çıkışında iki elini buza değdirerek dengesini sağlayabildi, ayrıca fırlatmalı üçlü lutz’da sendeledi.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 64,30 üzerinden 70,71 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 67,21 puan alan Duhamel/Radford ikilisi, toplam 137,92 bölüm puanıyla serbest programda ikinci oldu. Kısa (35,50 üzerinden 40,90 + 34,41 – 1 (düşme) = 74,31 puan) ve serbest program sonunda toplam 212,23 puan alan Duhamel/Radford çifti, genel sıralamada ikinciliğe çıktı ve gümüş madalya kazandı.

Radford, “Bu sezon inişlerimiz ve çıkışlarımız oldu. Bu şampiyonayı, Mart’taki Dünya Şampiyonası öncesinde bir çıkış olarak görüyoruz” dedi.

Kısa ve serbest programda dördüncü olan Kanadalı Liubov Ilyushechkina/Dylan Moscovitch, genel sıralamada üçüncülüğe yükseldi ve bronz madalya kazandı.

Iliushechkina/Moscovitch çifti, “When You Say You Love Me” zerine hazırlanan serbest programında üçlü burgu, üçlü toeloop-ikili toeloop bağlantılısı, fırlatmalı üçlü lutz ve zor liftler yaptı. Iliushechkina, fırlatmalı üçlü rittberger denemesinde düşerek hata yaptı yaptı. Kanadalı ikili, buna rağmen 132,27 puanla en iyi serbest program puanını elde etti.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 58,50 üzerinden 66,17 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 67,10 puan alan Iliushechkina/Moscovitch ikilisi, 1 ceza puanı (düşme) kesilmesinden sonra toplam 132,27 bölüm puanıyla serbest programda üçüncü odu. Kısa (33,70 üzerinden 40,59 + 32,45 = 73,04 puan) ve serbest program sonunda toplam 205,31 puan elde eden Iliushechkina/Moscovitch çifti, genel sıralamada üçüncülüğe yükseldi ve bronz madalya kazandı.

Moscovitch, “Serbest programımızdan memnunuz. Bizim için ödemli ir gelişme oldu bu şampiyona… Çalışmaya devam etmemiz lâzım” dedi.

Çinli Xiaoyu Yu/Hao Zhang dördüncü (202,92), Çinli Cheng Peng/Yang Jin altıncı (202,92), Amerikalı Alexa Scimeca Knierim/Chris Knierim altıncı (193,91) oldu.

ÇİFTLER SIRALAMASI

.

4ccciftlerserbest

.

ÇİFTLER KISA PROGRAM

Sui/Han çifti, “Blues for Klook” üzerine hazırlanan kısa programında yan yana üçlü toeloop, fırlatmalı üçlü flip ve üçlü burgu yaptı. 2016 Dünya ikincisi ikilinin burgu, ölüm spirali ve adım dizilerinin zolruk derecesi dört olarak belirlendi.

Sui, “Bu sezon bu bizim ilk yarışmamız oldu. Geri dönmekten mutluyuz ama biraz gergindik. Dolayısıyla daha kayabilirdik” dedi.

“Fearless” ve “Eternal Flame” üzerine hazırlanan kısa programını sergileyen Yu/Jin ikilisi, üçlü toeloop, üçlü burgu, fırlatmalı üçlü rittberger ve zorluk derecesi dört olarak değerlendirilen dört element yaptı

Yu, “Bugün seviyemizi gösterdik. Düşündüğümüzden daha iyi kaydık. Antrenmanlarda solo atlayış iyi olmuyordu ve ben de pek iyi değildim. Buradaki atmosfer, benim daha iyi olmamı sağladı dedi.

Duhamel/Radford çifti, “Killer” üzerine oluşturulan kısa programında üçlü burgu, fırlatmalı üçlü lutz ve zorluk derecesi dört olarak değerlendirilen üç element yaptı. Radford, yan yana üçlü lutz’da düşerek puan kaybına yol açtı.

Radford, “Kanada Şampiyonasındakinden bir adım daha iyiydik. Lutz’da ise bir şanssızlık oldu. Ama her zaman her şey mükemmel olamıyor” dedi.

ÇİFTLER KISA PROGRAM SIRALAMASI

.

4ccciftkisa

.

BUZ DANSI

Kısa ve serbest dansta birinci olan Kanadalı Tessa Virtue/Scott Moir altın madalya kazandı.

Üçüncü kez Dört Kıta şampiyonluğuna ulaşan Virtue/Moir ikilisi, “Pilgrims on a Long Journey” ve “Latch” üzerine hazırlanan serbest dansını başarılı bir bicinde sundu. Kanadalı takım, zorluk derecesi dört olarak belirlenen lift, twizzle ve çapraz adım dizileri spinlerinin zorluk derecesi dört, dairesel adım dizilerininki de üç olarak belirlendi. 2014 Kış Olimpiyatları ikincisi çift, 117,20 ile en iyi serbest dans puanını aldı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 42,80 üzerinden 59,25 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 57,95 puan alan Virtue/Moir ikilisi, toplam 117,20 bölüm puanıyla serbest dansta birinci oldu. Kısa (31,80 üzerinden 41,38 + 38,37 = 79,75 puan) ve serbest dans sonunda toplam 196,95 puan alan Virtue/Moir çiti, genel sıralamada birinci oldu ve altın madalya kazandı.

Moir, “Dört Kısa şampiyonu olmak bizim için büyük bir onurdur. Sezon başında bu şampiyonaya katılabilmeyi hedeflemiştik. İyi bir yarışma oldu. Bugün ilgi çekici bir performans sergiledik. Daha alamadığımız puanlar vardı. Şimdi beş hafta sonraki Dünya Şampiyonasına hazırlanacağız” dedi.

.

4ccmedalsdans

.

Kısa ve serbest dansta ikinci olan Amerikalı Maia Shibutani/Alex Shibutani gümüş madalya kazandı.

Shibutani/Shibutani kardeşler, “Evolution” üzerine hazırlanan serbest dansında zorluk derecesi dört olarak belirlenen altı element yaptı.2016 Dört Kıta şampiyonu ikili, 115,26 ile en iyi serbest dans puanını elde ederken Dört Kıta Şampiyonasına dördüncü kez madalya kazandı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 42,80 üzerinden 58,43 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 56,83 puan alan Shibutani kardeşler, toplam 115,26 bölüm puanıyla serbest dansta ikinci oldu. Kısa (29,70 üzerinden 39,49 + 37,10 = 76,59 puan) ve serbest dans sonunda toplam 191,85 puan elde eden Shibutani kardeşler, genel sıralamada ikinciliği aldı ve gümüş madalya kazandı.

Maia Shibutani, “Gururluyuz. Olimpiyat öncesinde büyüleyici bir yarışma oldu. Bu sezon epey başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Şimdi Finlandiya’ya (Dünya Şampiyonası) hazırlanacağız” dedi.

Kısa ve serbest dansta üçüncü olan Madison Chock/Evan Bates bronz madalya kazandı.

“Under Pressure” üzerine hazırlanan serbest dansını sergileyen Chock/Bates ikilisi, hatasız bir yarışma çıkardı. Çiftin yaptığı beş elementin zorluk derecesi dört olarak belirlendi.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 41,30 üzerinden 55,62 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 55,29 puan Chock/Bates çifti, toplam 110,90 bölüm puanıyla serbest dansta üçüncü oldu. Kısa (30,30 üzerinden 38,73 + 35,94 = 74,67 puan) ve serbest dans sonunda toplam 185,58 puan alan Chock/Bates ikilisi, genel sıralamada üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

Bates, “Sezonun son bölümünde işlerini bizim için iyi gitmesinden çok hoşnuduz. Bugün de böyle bir gün oldu. Elde ettiğimiz bu ivmeyi Dünya Şampiyonasında devam ettirmeyi umuyorum” dedi.

Amerikalı Madison Hubbell/Zachary Donohue dördüncü (180,82), Kanadalı Kaitlyn Weaver/Andrew Poje beşinci (180,09) Kanadalı Piper Gilles/Paul Poirier altıncı (170,14) oldu.

BUZ DANSI SIRALAMASI

.

4ccdansserbest

.

BUZ DANSI KISA DANS

“Kiss”, “Five Women” ve “Purple Rain” üzerine hazırlanan kısa dansını sunan Virtue/Moir çifti, zorluk derecesi dört olarak belirlenen yan ayan adım dizileri, Blues dans kalıbı ve twizzle yaptı.

Moir, “Performansımızdan memnun kaldık. Dansın ortalarında bazı küçük teknik hatalar yaptık. Bunun özellikle kısa dansta olmaması gerekir. Ama bir şekilde bunun üstesinden gelmeyi becerdik. Kısa dansı gerçekten çok sıkı çalıştık” dedi.

Shibutani/Shibutani kardeşler, “That’s Life” üzerine hazırlanan Blues ve Hip Hop temalı kısa dansında zorluk derecesi dört olan twizzle ve dönmeli lift yaptı. Blues dans kalıbının ve adım dizilerinin zolruk derecesi ise üç olarak belirlendi.

Maia Shibutani, “Kısa ve serbest dansımızı çok çalıştık. ABD Şampiyonasında bu kısa dansın nasıl bir potansiyele sahip olduğunu gösterdik, bu da kendimize güvenimizi artırdı” dedi.

Chock/Bates ikilisi, “Bad to the Bone” ve “Uptown Funk” üzerine hazırlanan kısa dansında zorluk derecesi dört olarak belirlenen lift, Blues dans kalıbı ve twizzle yaptı.

Bates, “performansımızdan memnunuz. Seyirciyi de saran bir program oldu” dedi.

KISA DANS SIRALAMASI

.

4ccdanskisa

.

4ccmadalya

.

.

.

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: