ARTİSTİK BUZ PATENİ

Jeremy Abbott artık resmen yarışmalarda yok

Posted in Haberler by ursuspolaris on 20 Ağustos 2017

Amerikan Buz Pateni tarihinin en önemli patencileri arasında bulunan Jeremy Abbott, artık yarışmalara girmeyeceğini açıkladı.

Dört kez ABD şampiyonu olan ve iki kez Kış Olimpiyatlarında yarışan Abbott, “Yarışmalardan artık resmen çekiliyorum. Yeni sezonda yarışmalarda olmayacağım. Artık başka şeylerle uğraşacağım” dedi. Abbott, “Mümkün olan her yerse kaymaya devam edeceğim; insanlar beni yine kayarken izleyebilecek. Ayakta duramayıncaya kadar pistlerde olmaya devam edeceğim” diye ekledi.

Jeremy Abbott, en son, beşinci olduğu 2015 ABD Şampiyonasında yarışmıştı. 2016 Eylül ayında yarışmalara yeniden katılmaya kapıyı açık tuttuğunu belirten Amerikalı patenci, daha sonra yarışmalara yeniden dönmesinin pek de söz konusu olmadığını bildirmişti.

.

.

Abbott, “Nihaî karar aşamasına geldiğimde yarışmalara dönme isteğimin pek bulunmadığını, bunun yüzeysel bir istek olduğunu anladım. Kendime edindiğim hedeflerin daha ziyada profesyonel anlamda somutlaştığını fark ettim” dedi ve şöyle devam etti: “Geri dönmek benim açımdan saçma bir surum oluştururdu çünkü ulaşmak istediğim hedefler arasında bir geri dönüş yeteri kadar önem taşımıyordu. Sonuç olarak, ‘Tamam, artık zamanı geldi’ dedim…”

Abbott, ilk kez 2009’da ABD şampiyonu olmuş ve 2010, 2012 ve 2014’te olmak üzere üç kez daha ABD Şampiyonalarında altın madalya kazanmıştı.

2008’de 2008’ ISU Grand Prix finalinde altın madalya kazanmış ve bu unvanı elde eden ilk Amerikalı erkek patenci olarak tarihe geçmişti. Abbott, 2007 ve 2011 yıllarında Dört Kıta Şampiyonasında bronz, 2014 Soçi Kış Olimpiyatlarında da takım yarışmasında bronz madalya elde etmiş, 2010Vancouver Kış Olimpiyatlarında ise beşinci sırayı almıştı.

Abbott, hedeflerinden birinin de gelecekte bu sporun gelişmesinde katkıda bulunmak olduğunu ve yakında gösterilerde kayma ve profesyonel anlamda yarışmalara katılma olasılığı bulunduğunu belirtti.

“Bir sürü düşünce içindeyim. Sadece para kazınmayı amaçlamıyorum. Yarışma dünyası dışındaki alanlarda neler olabileceğini görmek istiyorum” diyen Abbott, son haftalarda Japonya’da bazı gösterilerde kaymıştı.

Colorado eyaletinin Aspen kentinde 5 Haziran 1985’te doğan Abbott, dört yaşındayken Buz Patenine başladı.

32 yaşındaki patenci, 1995 ile 1998 arasında Buz Dansı, 1998-1999 ve 2001-2002 sezonunda Çiftlerde de yarıştı.

DERECELERİ: 

.

.

.

.

.

Reklamlar
Tagged with:

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: