ARTİSTİK BUZ PATENİ

Maxim Trankov Tarasova/Morozov’un antrenörlüğüne getirildi

Posted in Haberler by ursuspolaris on 30/05/2018

Rusya Buz Pateni Federasyonu, Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov çiftinin antrenörlüğüne 2014 Dünya şampiyonu Maxim Trankov’un getirildiğini açıkladı. Trankov, Tatiana Volosozhar ile 2014’te Olimpiyat ve Dünya şampiyonu olmuştu.

Federasyon bu kararı, çiftin antrenörü Nina Mozer’ın Eylül ayına kadar ara vermekararından sonra açıkladı.

Çiftin antrenörü Mozer, bu yılın eylül ayna çalışmaya ara verdiğini daha önce açıkladığını hatırlatarak “Bu kararım benim sporcularımı kaderlerine terk edeceğim anlamına gelmiyor. Maxim Trankov ile yakın bir işbirliğine başladık. Yaz aylarından benim yokluğumda Tarasova ve Morozov’u o çalıştıracak. Ağustos ayının ikinci yarısından itibaren yine onlarla iletişim içinde olacağım. Onlar da o zaman Soçi’deki antrenmanlarına başlamış olacak. Eğer gerekirse, daha yakın iletişim içinde olacağız” dedi.

.

Evgenia Tarasova & Vladimir Morozov

.

Mozer, ayrıca, dört yıldır kendi ekibinde bulunan Robin Szolkowy’nin de ikiliyi çalıştıran ekip içinde yer almaya devam edeceğini belirtti ve “Robin de onlarla çalışmaya devam edecek. Ortak bir dil bularak takım çalışması oluşturacaklar”dedi.

Trankov da, “Szolkowy daha teknik bir antrenör olduğu için çiftin daha ziyade teknik açıdan gelişmesini sağlayacak. Onlarla yaklaşık dört yıldır çalışıyor. Dolayısıyla Tarasova/Morozov ikilisini çok iyi tanıyor. Onları daha iyi motive edebilir yani görevi hiç değişmedi, eskisiyle aynı…”diye konuştu.

Mozer,  iki çiftin daha kendi ekibiyle çalışmaya devam edeceğini bunların Natalia Zabiiako/Alexander Enbert ve Lina Fedorova/Maxim Miroshkin olduğunu kaydetti. Ksenia Stolbova/Fedor Klimov ikilisinin geleceği konusunda bir şey söylemek için henüz erken olduğunu söyleyen Mozer, “Grupta 6-7 genç takım var. Tabii ki grup Olimpiyat sürecinde  başka takımlarla yenilenebilir. Bu süreç de daha yeni başladı”dedi.

Trankov, Tarasova/Morozov ikilisinin ISU Grand Prix serisinden Skate America (ABD) ve Rostelecom Cup (Rusya) yarışmalarına katılacağını söyledi. Trankov, “Ülkenin en iyi patencilerinin Rusya yarışmasında yarışmanın kendileri için iyi bir seçenek olduğunu düşünür. Ama daha önce bir başka yarışmaya katılarak erkenden hazırlanmaya başlamak istiyoruz. Bu da Skate America olacak”dedi.

2018 Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Alman Aljona Savchenko/Bruno Massot yeni sezonda yarışmalara katılmayacağı için Rus Tarasova/Morozov ikilisi 4.007 puanla Dünyada bir numaralı çift konumunda bulunuyor.

Robin Szolkowy, Aliona Savchenko ile birlikte dört kez Avrupa, beş kez Dünya şampiyonu olmuş, Kış Olimpiyatlarında da iki kez bronz madalya kazanmıştı. Szolkowy, 2014’te sporculuk hayatına son verirken Savchenko Bruno Massot ile yarışmalara girmeye devam etti.

.

.

.

.

.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: