ARTİSTİK BUZ PATENİ

2017 Skate Canada

Posted in Yarışmalar by ursuspolaris on 26 Ekim 2017

Sonuçlar için tıklayınız – Videolar: Youtube / Alisa/Alper: kısaserbest /

2017 – 2018 ISU Grand Prix serisinin ikinci yarışması olan Skate Canada 27 – 28 Ekim 2017 tarihlerinde Kanada’nın Regina kentinde yapıldı. Kanada üç altın olmak toplam dört madalya kazandı.

Erkeklerde, Japon Shoma Uno birinci (301,10), Amerikalı Jason Brown ikinci (261,14), Rus Alexander Samarin üçüncü (250,06) oldu.

Kadınlarda, Kanadalı Kaetlyn Osmond birinci (212,91), Rus Maria Sotskova ikinci (192,52), Amerikalı Ashley Wagner üçüncü (183,94) sırayı aldı.

Çiftlerde, Kanadalı Meagan Duhamel/Eric Radford birinciliği (222,22), Alman Aliona Savchenko/Bruno Massot ikinciliği (215,66), Fransız Vanessa James/Morgan Cipres üçüncülüğü (214,37) elde etti.

Buz Dansında, Kanadalı Tessa Virtue/Scott Moir altın (199,86), Kanadalı Kaitlyn Weaver/Andrew Poje gümüş (190,01), Amerikalı Madison Hubbell/Zachary Donohue bronz (189,43) madalya kazandı.  Alisa Agafonova/Alper Uçar, 140,83 puanla son sırayı aldı.

ERKEKLER

Kısa ve serbest programda birinci olan Japon Shoma Uno altın madalya kazandı.

“Turandot” üzerine hazırlanan serbest programını sunan Uno, dörtlü toeloop, dörtlü toeloop-üçlü toeloop bağlantılı atlayışı ile aralarında üçlü axel-üçlü flip bağlantılısının da bulunduğu dört üçlü atlayış ve zolruk derecesi dört olarak belirlenen iki dönüş (spin) yaptı. 2017 Dünya ikincisi patenci, eksik tur olarak döndüğü dörtlü toeloop denemsinde düştü ve dörtlü flip denemesinde de çift ayak üzerine inerek puan kaybetti. 19 yaşındaki patenci, yine de spor hayatının üçüncü altın GP madalyasını elde etme becerisini gösterdi.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 100,49 üzerinden 106,32 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 91,19 puan alan Uno, toplam 197,48 bölüm puanıyla serbest programda birinci oldu. Kısa (47,41 üzerinden 57,12 + 46,50 = 103,62 puan) ve serbest program sonunda toplam 301,10 puan elde Uno, genel sıralamada birinci oldu ve altın madalya kazandı.

Uno, “Sezonun bu döneminde genel performansım memnuniyet verici. Ama dayanıklılığımı geliştirmem lâzım. Dörtlülerdeki hatalar dayanıklılığımdaki eksiklikten ileri geldi” dedi.

.

.

Kısa programda üçüncü, serbest programda ikinci olan Amerikalı Jason Brown, genel sıralamada ikinciliğe yerleşti.

Brown, Maxim Rodriguez tarafından kendisi için özel olarak bestelenen “Inner Love” üzerine hazırlanan serbest programında altı hatasız üçlü atlayış ile göz alıcı dönüşler ve adım dizileri yaptı. Amerikalı patenci, eksik tur olarak kabul edilen dörtlü toeloop denemesinde düşerek puan kaybetti.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 73,58 üzerinden 80,77 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 90,66 puan alan Brown, 1 ceza puanı (düşme) kesilmesinden sonra toplam 170,43 bölüm puanıyla serbest programda ikinci oldu. Kısa (38,26 üzerinden 45,64 + 45,07 = 90,71 puan) ve serbest program sonunda toplam 261,14 puan alan Brown, genel sıralamada ikinciliğe yerleşti ve gümüş madalya kazandı.

Brown, “Genel olarak bakıldığında performansımdan gerçekten memnuniyet duydum. Yarışma sırasında hıçkırık tutmasına rağmen programın bütünlüğünü korumayı başardım” dedi.

Kısa programda dördüncü, serbest programda üçüncü olan Rus Alexander Samarin, genel sıralamada üçüncülüğe çıktı.

“House of the Rising Sun” üzerine oluşturulan serbest programını sunan Samarin, dörtlü lutz, dörtlü toeloop ve altı üçlü atlayış yaparak 166,04 ile en iyi serbest program puanını elde etti. 2017 Dünya Gençler ikincisi Samarin, böyle ce ilk kez katıldığı ISU GP yarışmasında madalya kazanmayı başardı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 80,69 üzerinden 87,68 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 78,36 puan alan Samarin, toplam 166,04 bölüm puanıyla serbest programda üçüncü oldu. Kısa (47,29 üzerinden 46,40 + 37,62 = 84,02 puan) ve serbest program sonunda toplam 205,06 puan alan Samarin, genel sıralamada üçüncülüğe yükseldi ve bronz madalya kazandı.

Samarin, “Sonuç beni çok mutlu etti. Açık olmak gerekirse, ilk kez katıldığım bu yarışmada madalya kazanmayı beklemiyordum. İki programda da dörtlü lutz’u yapabildiğim için çok sevinçliyim. Kısa bir zaman öncesine kadar bu atlayışım pek de iyi değildi. Özellikle bileşenler üzerinden çalışmaya devam etmeliyim. Ne şanslıyım ki programın teknik yanıyla ilgili sorunum yok” dedi.

Üç kez Dünya şampiyonu olan Kanadalı 26 yaşındaki Patrick Chan, dörtlü toeloop denmesinden düştü ve dört üçlü atlayışı ikili geçerek dördüncü oldu (245,70), Belçikalı Jorik Hendrickx beşinci (237,31), Çek Michael Brezina altıncı (237,04) sırayı aldı.

ERKEKLER SIRALAMASI

.

.

KADINLAR 

Kısa ve serbest programda birinci olan Kanadalı Kaetlyn Osmond altın madalya kazandı.

Osmond, Çaykovski’nin “Black Swans” adlı eseri üzerine hazırlanan serbest programına iyi bir başlangıç yapamasa da sonradan toparlanarak ikili axel-üçlü toeloop, üçlü lutz ve iki üçlü atlayış daha yaptı. Kanadalı patenci, başlangıçtaki üçlü flip-üçlü toeloop bağlantılı atlayışında epey bir sıkıntı yaşadı. 2017 Dünya ikincisi patenci, daha sonra da üçlü flip’i ikili geçti ve ikili axel’da düştü.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 57,28 üzerinden 65,95 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 71,90 puan alan Osmond, 1 ceza puanı (düşme) kesilmesinden sonra toplam 136,85 bölüm puanıyla serbest programda birinci oldu. Kısa (31,93 üzerinden 40,12 + 35,94 = 76,06 puan) ve serbest program sonunda toplam 212,91 puan elde eden Osmond, genel sıralamada birinci oldu ve altın madalya kazandı.

21 yaşındaki Osmond, “Sonuçtan çok memnunum ama serbest programda düzeltmem gereken çok şey var. Genel olarak bakarsak, bazı atlayışlar iyi olmada da be sezon ki en iyi performansımı sergiledim” dedi.

.

.

Kısa programda üçüncü, serbest programda ikinci olan Rus Maria Sotskova, genel sıralamada ikinciliğe yükseldi ve gümüş madalya kazandı.

17 yaşındaki Sotskova, “Claire de Lune” üzerine hazırlanan serbest programında dört hatasız üçlü atlayış yaptı ancak üçlü lutz ile üçlü flip’i eksik tur dönerek puan kaybetti.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 57,46 üzerinden 61,34 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 65,08 puan alan Sotskova, toplam 126,42 bölüm puanıyla serbest programda ikinci oldu. Kısa (31,36 üzerinden 34,39 + 31,71 = 66,10 puan) ve serbest program sonunda toplam 192,52 puan alan Sotskova, genel sıralamada ikinciliğe yükseldi ve gümüş madalya kazandı.

2016 Dünya Gençler ikincisi Sotskova, “Performansım beni çok memnun etti. Programı olabildiğince hatasız kaydım ve skordan ve sonuçtan çok hoşnut kaldım. Bu önemli bir sezon ama ben buna diğerlerinden farklı bir hazırlık yapmadım. Sezonun önemine kafamı takarsam bu üzerimde baskı oluşturur” dedi.

Kısa programda yedinci, serbest programda dördüncü olan Amerikalı Ashley Wagner, genel sıralamada üçüncülüğe çıktı ve bronz madalya kazandı.

Wagner, “Moulin Rouge” üzerine oluşturulan serbest programında dörtlü üçlü atlayış yaptı. 2016 Dünya ikincisi patenci, üçlü flip-üçlü toeloop kombinasyonunda ikinci üçlü atlayış ile üçlü rittberger’i eksik tur yaparak puan kaybetti.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 52,01 üzerinden 54,87 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 67,50 puan alan Wagner, toplam 122,37 bölüm puanıyla serbest programda dördüncü oldu. Kısa (27,59 üzerinden 28,10 + 33,47 = 61,57 puan) ve serbest program sonunda toplam 183,94 puan elde eden Wagner, genel sıralamada üçüncülüğe çıtı ve bronz madalya kazandı.

Wagner, “Bugün iyi kaydım. Bu yarışma ne durumda olduğumu göstermesi bakımından iyi oldu. Şimdi sıra Skate America’da; orada daha iyi olmalıyım” dedi.

Amerikalı Courtney Hicks dördüncü (182,57), 2017 Dünya Gençler ikincisi Japon Marin Honda beşinci (178,24), Japon Rika Hongo altıncı (176,34) oldu. Kısa programda ikinci olan Rus Anna Pogorilaya, serbest program sonunda dokuzuncu sıraya düştü (156,89).

KADINLAR SIRALAMASI 

.

.

ÇİFTLER

Kısa programda ikinci, serbest programda birinci olan Kanadalı Meagan Duhamel/Eric Radford, genel sıralamada birinciliğe çıktı ve altın madalya kazandı.

“Samson and Delilah” ve “Uprising” üzerine hazırlanan serbest programını sunan Duhamel/Radford çifti, canlı ve teknik açıdan zor bir program sergiledi. Kanadalı çift, üçlü burgu (twist), yan yana üçlü lutz, dörtlü fırlatmalı salchow ile zor liftler (kaldırış) yaptı. Program bittiğinde bir alkış tufanı koptu seyirciler çifti ayakta alkışladı. İki kez Dünya şampiyonu olan ikili, 148,69 ile bu sezon en iyi serbest program puanını elde etti.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 65,90 üzerinden 75,84 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 72,85 puan alan Duhamel/Radford çifti, toplam 148,69 bölüm puanıyla serbest programda birinci oldu. Kısa (30,20 üzerinden 37,44 + 36,09 = 73,53 puan) ve serbest program sonunda toplam 222,22 puan elde eden Duhamel/Radford ikilisi, genel sıralamada birinci oldu ve altın madalya kazandı.

Duhamel, “Piste çıktığımızda kendimizi çok iyi hissediyorduk. Serbest programı iyi çalışmıştık. Dolayısıyla kendimiz güveniyorduk. Burada iyi kaydığımız için çok mutluyuz” dedi.

.

.

Kısa programda birinci, serbest programda üçüncü olan Alman Aliona Savchenko/Bruno Massot, genel sıralamada ikinciliği elde etti.

Savchenko/Massot çifti, “La Terre Vue du Ciel” üzerine hazırlanan serbest programında üçlü burgu, ırlamalı üçlü salchow ve ikili axel ile etkileyici liftler ve geçiş elementleri yaptı. Ancak Massot, solo atlayışlarda hata yaptı; yan yana üçlü salchow’yu birli geçti ve üçlü toeloop’tan hatalı çıktı. Alman çift, yine de 138,32 ile bu sezon en iyi serbest program puanını aldı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 51,44 üzerinden 65,23 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 73,09 puan alan Savchenko/Massot ikilisi, toplam 138,32 bölüm puanıyla serbest programda üçüncü oldu. Kısa (35,10 üzerinden 40,74 + 36,60 = 77,34 puan) ve serbest program sonunda toplam 215,66 puan alan Savchenko/Massot çifti, genel sıralamada ikinciliğe yerleşti ve gümüş madalya kazandı.

Savchenko, “Programa iyi hazırlanmıştık ama bazı atlayışlar iyi olmadı. Genel olarak bakarsak iyimserim ama çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Massot da “Antrenmanlarda atlayışlarda iyiydim ama yarışma böyle bir şey… Bası ve gerginliği kontrol altına almamız lâzım” diye ekledi.

Kısa programda üçüncü, serbest programda ikinci olan Fransız Vanessa James/Morgan Cipres, genel sıralamada üçüncülüğü aldı.

“Say Something” ve “Sense of Freedom” üzerine hazırlanan serbest programını sunan James/Cipres çifti, üçlü burgu, üçlü toeloop-ikili toeloop-ikili toeloop bağlantılı atlayışı, yan yana üçlü salchow, fırlatmalı üçlü lutz yaptı. James, dörtlü fırlatmalı salchow’da çift ayak üzerine inerek hata yaptı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 60,80 üzerinden 70,70 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 70,63 puan alan James/Cipres çifti, toplam 141,33 bölüm puanıyla serbest programda ikinci oldu. Kısa (31,30 üzerinden 38,55 + 34,49 = 73,04 puan) ve serbest program sonunda toplam 214,06 puan alan James/Cipres ikilisi, genel sıralamada üçüncülüğe yerleşti ve bronz madalya kazandı.

Cipres, “Sonuçtan çok memnunuz. Fransa dışındaki bir GP yarışmasında ilk kez madalya kazandık. Almanlar, Kanadalılar ve bizim aramızda iyi bir mücadele olduğunu düşünüyorum. Daha çok çalışmamız lâzım. Böyle devam edip ne olacağını görmemiz gerekiyor…” dedi.

Rus Natalia Zabiiako/Alexander Enbert dördüncü (192,70), Çinli Cheng Peng/Yang Jin beşinci (182,50), Kanadalı Liubov Ilyushechkina/Dylan Moscovitch altıncı (176,35) oldu.

ÇİFTLER SIRALAMASI

.

.

BUZ DANSI 

Kısa ve serbest dansta birinci olan Kanadalı Tessa Virtue/Scott Moir altın madalya kazandı.

Virtue/Moir, “Tango de Roxanne” ve “Come What May” üzerine hazırlanan serbest dansında iyi bir performans sergiledi ve göz alıcı liftler (kaldırış) ile adım dizileri yaptı. Üç kez Dünya şampiyonu olan ikilinin lift, twizzle ve spinlerinin zorluk derecesi dört olarak değerlendirildi. Kanadalı ikili, 199,86 ile en iyi toplam puanı elde etti.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 41,90 üzerinden 58,48 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 58,70 puan alan Virtue/Moir ikilisi, toplam 117,18 bölüm puanıyla serbest dansta birinci oldu. Kısa (33,30 üzerinden 43,91 + 38,77 = 82,68 puan) ve serbest dans onunda toplam 199,86 puan alan Virtue/Moir çifti, genel sıralamada birinci oldu ve altın madalya kazandı.

Moir, “Bugün biraz gergin ve heyecanlıydık. İyi bir program sergilemek istiyorduk çünkü bu sevdiğimiz bir program ve bu nedenle biraz baskı altında kalıyoruz, Şimdi sıra NHK Trophy’de daha iyi bir performans ortaya koymakta…” dedi.

.

.

Kısa dansta ikinci, serbest dansta üçüncü olan Kanadalı Kaitlyn Weaver/Andrew Poje, genel sıralamada ikinciliği elde etti ve gümüş madalya kazandı.

Weaver/Poje çifti, “Ju Suis Malade” üzerine hazırlanan serbest dansında tutkulu bir performans gösterdi. Kanadalı ikili, güzel liftler yaptı ve liftler, spin ve twizzle’ların zolruk derecesi dört üzerinden değerlendirildi. Weaver/Poje ikilisi, sezon başında bir yarışmadan sonra serbest dansını değiştirmişti.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 43,40 üzerinden 57,90 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 55,64 puan alan Weaver/Poje çifti, 1 ceza puanı (lift hatası) kesilmesinden sonra toplam 112,54 bölüm puanıyla serbest dansta üçüncü oldu. Kısa (31,80 üzerinden 40,69 + 36,78 = 77,47 puan) ve serbest dans onunda toplam 190,01 puan alan Weaver/Poje ikilisi, genel sıralamada ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı.

Weaver, “Spartacus ile iyi bir program hazırladığımızı düşünmüştük ama bazı şeylerin eksik kaldığın ı gördük. Olimpiyat yılında eksiklerin hemen giderilmesi önemlidir. Antrenörümüz Nikolai Morozov programımızı değiştirmemiz gerektiğini söyleyince ona hak verdik. Dolaysıyla daha yapacak çok iş var…” dedi.

Kısa dansta üçüncü, serbest dansta ikinci olan Amerikalı Madison Hubbell/Zachary Donohue, genel sıralamada üçüncülükte kaldı ve bronz madalya kazandı.

“Across the Sky” ve “Caught Out in the Rain” üzerine hazırlanan dansını sunan Hubbell/Donohue çifti, zorluk derecesi dört ve üç olarak belirlenen elementler yaptı.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 41,90 üzerinden 57,47 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 55,88 puan alan Hubbell/Donohue ikilisi, toplam 113,35 bölüm puanıyla serbest dansta ikinci oldu. Kısa (31,80 üzerinden 40,57 + 36,51 – 1 (süre ihlali) = 76,08 puan) ve serbest dans onunda toplam 189,43 puan alan Hubbell/Donohue, genel sıralamada üçüncü sırayı elde etti ve bronz madalya kazandı.

Hubbell, “Bizi bu kadar iyi çalıştıran ekibimize ve birbirimize şükran borçluyuz. Şimdi daha çok çalışarak gelecek yarışmalara hazırlanacağız” dedi.

2014 Dünya Gençler şampiyonu Amerikalı Kaitlin Hawayek/Jean-Luc Baker dördüncü (165,20), 2017 Dünya Gençler ikincisi Rus Alla Loboda/Pavel Drozd beşinci (155,72), İspanyol Olivia Smart/Adria Diaz altıncı (154,81) oldu.

Kısa ve serbest dansta onuncu olan Alisa Agafonova/Alper Uçar, genel sıralamada onunculuğu elde etti.

Teknik değerlendirmede elementlerinin toplam temel değeri olan 39,40 üzerinden 43,61 puan, bileşenler değerlendirmesinde de 42,48 puan alan Alisa/Alper, toplam 86,09 bölüm puanıyla serbest dansta onuncu oldu. Kısa (25,10 üzerinden 26,75 + 27,99 = 54,74 puan) ve serbest dans sonunda toplam 140,83 puan alan Alisa/Alper, genel sıralamada onuncu sırayı aldı.

BUZ DANSI SIRALAMASI 

.

.

.

.

.

.

.

Reklamlar

2018 Kış Olimpiyatlarına katılacak ülkeler belli oldu

Posted in Haberler, Pyeongchang 2018 by ursuspolaris on 12 Ekim 2017

2018 Şubat ayında Güney Kore’nin Pyeongchang kentinde düzenlenecek Kış Olimpiyatları Artistik Buz Pateni yarışmalarına katılacak sporcuların tamamı belli oldu.

Katılımcıların büyük bir çoğunluğu 2017 Dünya Şampiyonasında alınan sonuçlara belirlenmişti.

2017 Dünya Şampiyonasında belirlenmeyen katılımcı ülkeler de 28 – 30 Eylül 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Oberstdorf kentinde yapılan Nebelhorn Trophy yarışmalarında belirlenmişti. Nebelhorn Trophy, Olimpiyat sezonunda arta kalan kontenjanlar için seçme yarışması niteliği taşıyor.

.

pyeongchanglogo

.

Olimpiyat kontenjanları, patencilere değil Uluslararası Buz Pateni Federasyonu ISU’ya üye ülkelere tahsis ediliyor. Ülkeler, Olimpiyatlara gönderecekleri sporcularını kendileri belirliyor.

2017 Dünya Şampiyonası sonuçlarına göre belirlenen Kış Olimpiyatlarına sporcu gönderecek ülkelerin ve sporcu sayılarının listesi şöyle:

 

 KADINLAR ERKEKLER ÇİFTLER BUZ DANSI
RUS – 3 JPN – 3 CHN – 3 CAN – 3
CAN – 3 CHN – 2 GER – 2 FRA – 2
USA – 3 ESP – 2 RUS – 3 USA – 3
JPN – 2 CAN – 2 CAN – 3 RUS – 2
ITA – 2 USA – 3 FRA – 1 ITA – 2
KAZ – 2 RUS – 2 ITA – 2 ISR – 1
KOR – 2 ISR – 2 USA – 1 POL – 1
CHN – 1 UZB – 1   UKR – 1
BEL – 1 GEO – 1   CHN – 1
SVK – 1 LAT – 1   TUR – 1
FRA – 1 AUS – 1   ESP – 1
GER – 1 KAZ – 1    
HUN – 1 FRA – 1    
LAT – 1 CZE – 1    
  GER – 1    

 

2017 Nebelhorn Trophy yarışmalarında belirlenen ülkelerin listesi de şöyle:

 

 KADINLAR ERKEKLER ÇİFTLER BUZ DANSI
AUS – 1 BEL – 1 AUS – 1 GBR – 1
SWE – 1 SWE – 1 AUT – 1 JPN – 1
SUI – 1 ITA – 1 PRK – 1 GER – 1
BRA – 1 KOR – 1 ISR – 1 KOR – 1
FIN – 1 MAS – 1 CZE – 1 CZE – 1
UKR – 1 UKR – 1 KOR – 1 SVK – 1

 

Türkiye 2018 Kış Olimpiyatları Artisti Buz Paten Buz Dansı yarışmalarında Alisa Agafonova/Alper Uçar temsil edecek.

Alisa/Alper ikilisi ikinci kez Kış Olimpiyatlarına katılıyor. Alisa/Alper, 2014 Soçi Kış Olimpiyatları Buz Dansı yarışmalarında 49,44 puanla kısa dansta 22’nci olmuş ve serbest dansta yarışma hakkını yitirmişti.

.

.

.

.

.

2017 – 2018 ISU Grand Prix yarışmaları

Posted in Yarışmalar by ursuspolaris on 17 Ağustos 2017

2017 – 2018 ISU Grand Prix yarışmalarına katılacak patenciler ve yarışmaların tarihleri belli oldu.

Bu yarışmaların Türkiye açısından önemi Buz Dansı’nda Alisa Agafonova/Alper Uçar çiftinin ikinci kez iki Grand Prix yarışmasında yer alması olacak. Alisa/Alper ikilisi, Rostelecom Cup (Rusya) ve Skate Canada (Kanada) yarışmalarına katılacak. Alisa/Alper, geçen yıl Skate America (ABD) ve Rostelecom Cup (Rusya) yarışmalarında yer almıştı.

Alisa/Alper, ilk kez 2015’te ISU Grand Prix’ye katılmış ve sadece Fransa’da yarışmıştı.

Altı yarışma sonunda her kategoride ilk altı dereceyi alanlar, 7 – 10 Aralık 2017 tarihleri arasında Japonya’nın Nagoya kentinde yapılacak finallerde yarışacak.

Bu yıl ISU GP yarışmalarına 25 ülkeden 134 patenci/çift/dansçının katılması bekleniyor. Erkekler ve Kadınlarda 12 patenci, Çiftlerde 8 çift, Buz Dansı’nda da 10 takım yarışıyor.

.

.

Yarışmaların tarihleri ve katılan patenciler şöyle (TBD – daha sonra açıklanacak):

Rostelecom Cup – 20 – 22 Ekim 2017

ERKEKLER

  • Nam Nguyen – CAN
  • Daniel Samohin – ISR
  • Yuzuru Hanyu – JPN
  • Keiji Tanaka – JPN
  • Denis Ten – KAZ
  • Deniss Vasiljevs – LAT
  • Dmitri Aliev – RUS
  • Mikhail Kolyada – RUS
  • TBD – RUS
  • Nathan Chen – USA
  • Grant Hochstein – USA
  • Misha Ge – UZB

KADINLAR

  • Mae Berenice Meite – FRA
  • Ivett Toth – HUN
  • Carolina Kostner – ITA
  • Wakaba Higuchi – JPN
  • Kaori Sakamoto – JPN
  • Elizabet – Tursynbaeva – KAZ
  • Soyoun Park – KOR
  • Evgenia Medvedeva – RUS
  • Elena Radionova – RUS
  • TBD – RUS
  • Mariah – Bell – USA
  • Mirai Nagasu – USA

ÇİFTLER

  • Seguin/Bilodeau – CAN
  • Wang/Wang – CHN
  • Marchei/Hotarek – ITA
  • Suto/Boudreau-Audet – JPN
  • Stolbova/Klimov – RUS
  • Tarasova/Morozov – RUS
  • TBD – RUS
  • Castelli/Tran – USA

BUZ DANSI

  • Gilles/Poirier – CAN
  • Kuzmichova/Sinicyn – CZE
  • Lauriault/Le Gac – FRA
  • Guignard/Fabbri – ITA
  • Bobrova/Soloviev – RUS
  • Stepanova/Bukin – RUS
  • TBD – RUS
  • Agafonova/Uçar – TUR
  • Parsons/Parsons – USA
  • Shibutani/Shibutani – USA

Skate – Canada International – 27 – 29 Ekim 2017

ERKEKLER

  • Brendan Kerry – AUS
  • Jorik Hendrickx – BEL
  • Patrick Chan – CAN
  • Keegan Messing – CAN
  • TBD – CAN
  • Chafik Besseghier – FRA
  • Takahito Mura – JPN
  • Shoma Uno – JPN
  • Jun Hwan Cha – KOR
  • Maxim Kovtun – RUS
  • Alexander Samarin – RUS
  • Jason Brown – USA

KADINLAR

  • Alaine Chartrand – CAN
  • Kaetlyn Osmond – CAN
  • TBD – CAN
  • Laurine Lecavelier – FRA
  • Roberta Rodeghiero – ITA
  • Marin Honda – JPN
  • Rika Hongo – JPN
  • Nahyun Kim – KOR
  • Anna Pogorilaya – RUS
  • Maria Sotskova – RUS
  • Karen Chen – USA
  • Ashley Wagner – USA

ÇİFTLER

  • Duhamel/Radford – CAN
  • Ilyushechkina/Moscovitch – CAN
  • TBD – CAN
  • Peng/Jin – CHN
  • James/Cipres – FRA
  • Savchenko/Massot – GER
  • Zabiiako/Enbert – RUS
  • Denney/Frazier – USA

BUZ DANSI

  • Soucisse/Fi – CAN
  • Virtue/Moir – CAN
  • Weaver/Poje – CAN
  • Lorenz/- Polizoakis – GER
  • Kaliszek/Spodyriev – POL
  • Loboda/Drozd – RUS
  • Smart/Diaz – ESP
  • Agafonova/Uçar – TUR
  • Hawayek/Baker – USA
  • Hub- BELl/Donohue – USA

Audi Cup of China – 3 – 5 Kasım 2017

ERKEKLER

  • Kevin Reynolds – CAN
  • Boyang Jin – CHN
  • Han Yan – CHN
  • TBD – CHN
  • Keiji Tanaka – JPN
  • Mikhail Kolyada – RUS
  • Alexander Petrov – RUS
  • Javier Fernandez – ESP
  • Alexander Majorov – SWE
  • Max Aaron – USA
  • Grant Hochstein – USA
  • Vincent Zhou – USA

KADINLAR

  • Gabrielle Daleman – CAN
  • Xiangning Li – CHN
  • Zijun Li – CHN
  • Ziquan Zhao – CHN
  • Wakaba Higuchi – JPN
  • Marin Honda – JPN
  • Mai Mihara – JPN
  • Dabin Choi – KOR
  • Elena Radionova – RUS
  • Elizaveta Tuktamysheva – RUS
  • Alina Zagitova – RUS
  • Gracie Gold – USA

ÇİFTLER

  • Moore-Towers/Marinaro – CAN
  • Sui/Han – CHN
  • Yu/Zhang – CHN
  • TBD – CHN
  • Duskova/Bidar – CZE
  • Della Monica/Guarise – ITA
  • Marchei/Hotarek – ITA
  • Kayne/O’Shea – USA

BUZ DANSI

  • Chen/Zhao – CHN
  • Song/Sun – CHN
  • Wang/Liu – CHN
  • Abachkina/Thauron – FRA
  • Papadakis/Cizeron – FRA
  • Bobrova/Soloviev – RUS
  • Zagorski/Guerreiro – RUS
  • Chock/Bates – USA
  • McNamara/Carpenter – USA
  • Pogrebinsky/Benoit – USA

NHK Trophy – 10 – 12 Kasım 2017

ERKEKLER

  • Patrick Chan – CAN
  • Michal Brezina – CZE
  • Alexei Bychenko – ISR
  • Yuzuru Hanyu – JPN
  • Daisuke Murakami – JPN
  • TBD – JPN
  • Deniss Vasiljevs – LAT
  • Dmitri Aliev – RUS
  • Sergei Voronov – RUS
  • Jason Brown – USA
  • Joshua Farris – USA
  • Adam Rippon – USA

KADINLAR

  • Alaine Chartrand – CAN
  • Carolina Kostner – ITA
  • Rika Hongo – JPN
  • Satoko Miyahara – JPN
  • Yuna Shiraiwa – JPN
  • Soyoun Park – KOR
  • Alena Leonova – RUS
  • Evgenia Medvedeva – RUS
  • Polina Tsurskaya – RUS
  • Nicole Rajicova – SVK
  • Mariah – Bell – USA
  • Mirai Nagasu – USA

ÇİFTLER

  • Ziegler/Kiefer – AUT
  • Seguin/Bilodeau – CAN
  • Sui/Han – CHN
  • Suto/Boudreau-Audet – JPN
  • TBD – JPN
  • Astakhova/Rogonov – RUS
  • Stolbova/Klimov – RUS
  • Scimeca Knierim/Knierim – USA

BUZ DANSI

  • Virtue/Moir – CAN
  • Fournier Beaudry/Sorensen – DEN
  • Lauriault/Le Gac – FRA
  • Tobias/Tkachenko – ISR
  • Cappellini/Lanotte – ITA
  • Muramoto/Reed – JPN
  • TBD – JPN
  • Sinitsina/Katsalapov – RUS
  • Nazarova/Nikitin – UKR
  • Hubbell/Donohue – USA

Internationaux de – France – 17 – 19 Kasım 2017

ERKEKLER

  • Kevin Aymoz – FRA
  • Chafik Besseghier – FRA
  • Romain Ponsart – FRA
  • Moris Kvitelashvili – GEO
  • Alexei Bychenko – ISR
  • Shoma Uno – JPN
  • Denis Ten – KAZ
  • Alexander Samarin – RUS
  • Javier Fernandez – ESP
  • Max Aaron – USA
  • Vincent Zhou – USA
  • Misha Ge – UZB

KADINLAR

  • Kaetlyn Osmond – CAN
  • Zijun Li – CHN
  • Laurine Lecavelier – FRA
  • Mae Berenice Meite – FRA
  • Mai Mihara – JPN
  • Yuna Shiraiwa – JPN
  • Elizabet Tursynbaeva – KAZ
  • Maria Sotskova – RUS
  • Elizaveta Tuktamysheva – RUS
  • Alina Zagitova – RUS
  • Polina Edmunds – USA
  • Gracie Gold – USA

ÇİFTLER

  • Ilyushechkina/Moscovitch – CAN
  • Peng/Jin – CHN
  • Wang/Wang – CHN
  • Duskova/Bidar – CZE
  • James/Cipres – FRA
  • TBD – FRA
  • Della Monica/Guarise – ITA
  • Tarasova/Morozov – RUS

BUZ DANSI

  • Weaver/Poje – CAN
  • Abachkina/Thauron – FRA
  • Papadakis/Cizeron – FRA
  • TBD – FRA
  • Guignard/Fabbri – ITA
  • Kaliszek/Spodyriev – POL
  • Loboda/Drozd – RUS
  • Stepanova/Bukin – RUS
  • Chock/Bates – USA
  • Pogrebinsky/Benoit – USA

Skate America – 24 – 26 Kasım 2017

ERKEKLER

  • Jorik Hendrickx – BEL
  • Kevin Reynolds – CAN
  • Boyang Jin – CHN
  • Daniel Samohin – ISR
  • Takahito Mura – JPN
  • Jun Hwan Cha – KOR
  • Maxim Kovtun – RUS
  • Alexander Petrov – RUS
  • Sergei Voronov – RUS
  • Nathan Chen – USA
  • Adam Rippon – USA
  • TBD – USA

KADINLAR

  • Gabrielle Daleman – CAN
  • Xiangning Li – CHN
  • Satoko Miyahara – JPN
  • Kaori Sakamoto – JPN
  • Dabin Choi – KOR
  • Alena Leonova – RUS
  • Anna Pogorilaya – RUS
  • Polina Tsurskaya – RUS
  • Nicole Rajicova – SVK
  • Karen Chen – USA
  • Ashley Wagner – USA
  • TBD – USA

ÇİFTLER

  • Duhamel/Radford – CAN
  • Moore-Towers/Marinaro – CAN
  • Yu/Zhang – CHN
  • Savchenko/Massot – GER
  • Zabiiako/Enbert – RUS
  • Denney/- FRAzier – USA
  • Scimeca Knierim/Knierim – USA
  • TBD – USA

BUZ DANSI

  • Gilles/Poirier – CAN
  • Wang/Liu – CHN
  • Tobias/Tkachenko – ISR
  • Cappellini/Lanotte – ITA
  • Muramoto/Reed – JPN
  • Sinitsina/Katsalapov – RUS
  • Zagorski/Guerreiro – RUS
  • Hawayek/Baker – USA
  • Shibutani/Shibutani – USA
  • USA TBD

.

.

.

.

.

%d blogcu bunu beğendi: